Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 26 Listopada 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
co się dzeje z moimi papużkami
Autor Wiadomość
wolierajuliana
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 20:17   co się dzeje z moimi papużkami

Mam problm: pierwszy to taki iż mam parkę papuzek falistych "całują sie" czyszcza nawzajem piorka i td., postanowiłem więc umieścić i w wolierze budkę lęgową... samiczka w ogóle nie jest nia zainteresowana, ani razu nie weszła do niej.
drugi to taki, iż pomimo ze calują sie i td. czasami skrzeczac latają w okołu siebie a samiczka nawet nózkami go popycha i zaraz znów się milują.. co jest :?: pomóżcie !!!

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2012-10-25, 21:59   

W jakim wieku są papużki? Może samiczka jest za młoda na lęgi?
Jak sobie wyobrażasz lęgi w wolierze o tej porze roku? To odkryta woliera?

Papużki faliste takie są, że raz są da siebie miłe i czułe a za chwilę przeganiaja się i kłócą.

mikser 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-10-26, 09:01   
   Nr Tel.: 660-696-094

A napewno jest to para?

wolierajuliana
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 13:32   

Po pierwsze jest to woliera pokojowa więc z tego co mi wiadomo lęgi w pomieszczeniach mogą odbyć sie o każdej porze roku. Dodaje zdjęcia ...

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 139 razy
Wysłany: 2012-10-26, 15:02   

To nie jest tak, ze jak dasz budkę to ptaki zaraz się nią zainteresują i za tydzień będą jajka, troszkę cierpliwości

mikser 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-10-26, 20:44   
   Nr Tel.: 660-696-094

To na pierwszym zdjęciu to samiec a nie samica.

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2012-10-26, 21:51   

mikser napisał/a:
To na pierwszym zdjęciu to samiec a nie samica.
Pierwsze zdjęcie to samica. Ale samiec na drugim zdjeci jest bardzo młodziutki, co najmniej pół roku za młody na lęgi.
Jeśli samica jest w tym samym wieku to zdecydowanie na lęgi za wcześnie. A jeśli ptaki kupione jednocześnie w tym samym miejscu, to nad lęgami poważnie bym sie zastanowiła, może być miedzy nimi zbyt duże pokrewieństwo.

Prócz tego ważne jest, jak zywisz papużki.

wolierajuliana
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 08:55   

wiem, trzeba dawać jajko, kielki prosa i tp. tylko mam problem bo one w ogóle nie chcą tego jeść, nawet marchewki nie tykają ... a i jeszcze mam pytanie :) skąd wiesz że to mlody samiec ? i czy dwa samce by sie tak "miłowały" ?

Krzysztof_44 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-27, 09:47   

wolierajuliana napisał/a:
wiem, trzeba dawać jajko, kielki prosa i tp. tylko mam problem bo one w ogóle nie chcą tego jeść, nawet marchewki nie tykają ... a i jeszcze mam pytanie :) skąd wiesz że to mlody samiec ? i czy dwa samce by sie tak "miłowały" ?
Jest to ewidentnie młody samczyk,za młody aby utworzyć parę lęgową,co do ,,miłowania''-papugi to ptaki towarzyskie i nawet samczyki jeśli są razem bez samicy będą do siebie ,,ćwierkać''. Jeśli jednak pojawi się dama to nie będą już tak ,,uprzejme'' względem siebie.Powinieneś uzbroić się w cierpliwość- może już na wiosnę doczekasz się młodych.

wolierajuliana
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 11:49   

mam jeszcze jedno pytanie... ile tak może mieć samiczka ?

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2012-10-27, 17:24   

Ze zdjęcia nic nie widać ile ma lat - nie widać boku głowy, oka.
Jeśli papużki nie nauczą się zdrowo się odżywiać, to nie możesz ich rozmnażać. Na razie zdejmij budkę i skup się nauce jedzenia czegoś poza ziarnem.
Marchewki to i moje nie chcą jeść, za to zieleninę a przede wsztskim kiełki i jajko bardzo chętnie. Próbuj podawać różne rzeczy.

zosiamaja 

Województwo: lubuskie
Wysłany: 2012-10-28, 17:06   Re: co się dzeje z moimi papużkami

wolierajuliana napisał/a:
Mam problm: pierwszy to taki iż mam parkę papuzek falistych "całują sie" czyszcza nawzajem piorka i td., postanowiłem więc umieścić i w wolierze budkę lęgową... samiczka w ogóle nie jest nia zainteresowana, ani razu nie weszła do niej.
drugi to taki, iż pomimo ze calują sie i td. czasami skrzeczac latają w okołu siebie a samiczka nawet nózkami go popycha i zaraz znów się milują.. co jest :?: pomóżcie !!!

Witam...czy nie są to papużki kupione z jednego gniazda? może to rodzeństwo?.wtedy trudno o potomstwo choć się zdarza:)

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 139 razy
Wysłany: 2012-10-28, 17:21   

zosiamaja, Bardzo łatwo o potomstwo, tylko młode mogą być słabe, albo zarodki zamierać w jajku ale również lęgi mogą być bardzo udane a młode zdrowe i silne. Czasami lączy się rodzeństwo i ptaki w bliskim pokrewieństwie dla uzyskania konkretnej mutacji - ale to już dla specjalistów a nie do hodowli domowych

wolierajuliana
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 15:42   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D chciałem dodać zdjecie i sie coś zapytać ale niestety ciągle wyskakuje mi ze cos z tym zdj. nie tak :(

Odpowiedz do tematu