Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 23:06
Świński temacik :)
Autor Wiadomość
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-14, 23:43   

Hmmm ja, ..??? zdjęcia moich świnek..???? No jeśłi tylko zrobięto chętnie je wstawię;) a swoją drogą mam pytanie do Luśki, powiedz mi czy Twoje swinki były kiedyś mamami..???
_________________
Bartek
Ostatnio zmieniony przez Bartek89 2007-12-14, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-14, 23:47   

Nie, moje świnki to panienki ;) Zresztą, są jeszcze młodziutkie i mają czas

Nie wiem czy będę je rozmnażać, bo rynek jest nasycony wietnamkami, a mioty u nich .. bywają ogromne :| Moje dziewczyny mają 11 rodzeństwa
Jeżeli urodzi mi się np. 15 prosiaczków to co ja z nimi pocznę ? 8)

No ... chyba, że zadeklaruje mi się z góry ze czterdzieści osób , wtedy nawet licząc tych co się wycofają, będę miała domki dla świntuchów ;) :D
 
 
Serpentin 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 12
Wysłany: 2007-12-14, 23:51   

Zalezy jak predko bys miała młode ;) No i od ceny to kto wie czy bym sie nie zdeklarował....... :P
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-14, 23:54   

Serpentin napisał/a:
Zalezy jak predko bys miała młode ;) No i od ceny to kto wie czy bym sie nie zdeklarował....... :P


Dziękuję, ale młodych mam wystarczającą ilość i więcej nie planuję :hahaha:

A poważnie, dla moich zwierzaków szukam dobrych rąk:) Cena ma zdecydowanie mniejsze znaczenie.
Jak na razie mam jednego chętnego na ewentualne prosiaczki, ale odpada w przedbiegach, bo ma zdecydowanie kulinarne plany wobec nich :|
 
 
Serpentin 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 12
Wysłany: 2007-12-15, 00:04   

To mnie rownież do chetnych na ewentualne młode mozesz zaliczyc ;) nawet na 2 szt.

Luśka napisał/a:
Nie, moje świnki to panienki Zresztą, są jeszcze młodziutkie i mają czas

Mam nadzieje że to troche czasu mi wystarczy na przygotowanie im domu :P etc.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-15, 00:06   

Serpentin, moje świniacczki są cały rok na dworze :) Mają drewniany, ocieplony domek i jezeli jest im zimno zakopują się w słomie.

Na zimę dostają szczeciny jak dzik :d Na jednym ze zdjęć widać kosmatą świnkę na śniegu :d
 
 
Serpentin 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 12
Wysłany: 2007-12-15, 00:19   

A możesz zdjecia tego domku zamieścić? Bo chciałbym podpatrzeć jak u Ciebie to wyglada? A możesz pokazać wiecej zdjeć z zimowej sesji? ;)
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-15, 00:48   

Zdjęcia domku porobię rano i wkleję :)


Poniżej wszystkie zimowe zdjęcia jakie mam

pigusiawsniegu.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 410 raz(y) 233,88 KB

pigizima07.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 388 raz(y) 259,4 KB

DSCF8243.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 369 raz(y) 218,73 KB

DSCF8242.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 405 raz(y) 241,14 KB

DSCF8241.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 373 raz(y) 303,48 KB

DSCF7957.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 391 raz(y) 247,26 KB

DSCF7953.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 363 raz(y) 281,21 KB

DSCF7952.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 347 raz(y) 263,74 KB

DSCF7949.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 368 raz(y) 205,29 KB

DSCF7948.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 378 raz(y) 273,59 KB

 
 
Serpentin 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 12
Wysłany: 2007-12-15, 10:06   

Dziekuje ;) Fajne zdjecia szczególnie podoba mi się to DSCF8242.JPG ;) jak obrazek...... A przy tym zdjeciu DSCF7957.JPG naszła mnie głupia myśl że bym się potarzał w śniegu z tą świnką ;D Poprostu cudnie to wyglada ;D
A jak z charakterem u Twoich świnek?
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-15, 11:07   

no dziewczyny sa czadowe;) ja szukałem kolorowych świnek albo chociaż knurka ale niestety w mojej okolicy wszytskie są czarne. Wiesz z tą ilością młodych to zalezy bo np u tego gościa od którego brałem świnki jedna locha od której jest knurek prosiła sie już mu 2 razy i miała za każdym razem 4 szt a reszta tak średnio od 6 do 10. Mam nadzije ze moje nie będą miały dużo młodych:D:D:D:D a Luśka ile masz tych świnek...??? najfajniejsza jest ta z białym podwoziem:D
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-15, 12:11   

Serpentin, każda świnka ma inny charakter. Pigusia, ta z bialym podwoziem ;) jest spokojna, strrraaasznie leniwa i najchętniej wylegiwałaby się przez okrągłą dobę :d

Gratka, cała czarna świnka, jest najbardziej towarzyska. Chodzi ze mną i z psami na spacery do lasu, uwielbia pieszczoty, klepanie po zadku i drapanie zauszami i po ryjku :D
Kiedy jeszcze wypuszczałam je do ogrodu nie raz wyganiałam ją z domu, bo wszędzie pcha swój tłusty zadek :diabel::

Chruma vej DJ Proś :D , najmniejsza z sióstr ( ta, z którą chciałeś się tarzać w śniegu ) jest nieśmiała, nieufna i trochę lękliwa. Owszem, daje się głaskać i przychodzi do reki, ale nie jest specjalnie towarzyska :) Niestety był czas, że dziewczyny dość mocno się biły i szukałam dla Prosia dobrego domu. Teraz się uspokoiło, ale jezeli znów zaczną ją prześladować, niewykluczone, że będzie musiała zmienić adres zamieszkania :)

Bartek, mam trzy świnki :) Kupiłam dwie, trzecią dostałam w prezencie, mimo moich protestów :) Świadczy to o tym jak nasycony nimi jest rynek ... Dziewczyna, która je miała szła na operację i musiała się pozbyć prosiaków, więc wciskała promocyjnie po dodatkowym ;)

Obawiam się, że skoro moje prośki pochodzą z dużego miotu, to i one mogą mieć kilkanaście maluchów....
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-15, 12:31   

No ja swoje nie mam długo bo dopiero tydzień ale widze że świnki ciągle walczą z knurkiem.... ale on sie stawia no i sa walki najbardziej przy korycie...;/;/ Moje swinki nie mieszkają na polku, nie chodzą posniegu są w ciplutkiej stajni w swoim chlewiku ale najśmieszniejsze jest to ze mają naprawdę ciepło w stajni bo są krófffki a one wszystką słomę zgarnują do kąta i zakopują sie w niej. Śmiesznie to wygląda jak wchodzę a z pod słomy wystaje tylko czarny ryjek:D:D:D
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-15, 13:29   

Oddzieliłam świński wątek ;)

Bartek, w jakim weku są Twoje świnki i czy pochodzą z jednego domu?

Obawiam się, że jeżeli teraz biją knurka to z czasem może być gorzej...


Nie chciałam knurka, ponieważ moje świnki mają konkretne przeznaczenie ;) Jak i pozostałe zwierzęta mają pracować z dziećmi. Knurki, neistety, ok 3 - 4 roku zycia, nawet te kastrowane, często zaczynają być agresywne, a u mnie miejsca dla nawet potencjalnych agresorów nie ma :)
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-15, 20:51   

Wiec tak, świnki mają o.k 5 m-cy. pochodzą od jednego właściciela ale są po różnych rodicach. Mieszkały w jednej stajni ale w osobnych chlewikach i to moze dlatego te nieporozumienia, teraz byłem je nakarmić i widze że już jest lepiej;) myśle że im wkońcu przejdzie. Ale najlepsze jest to że śpią razem na jednym łożu ON w środku a ONE bo bokach;););)
Mój knurek nie jest kastrowany, i w sumie kupiłem je niechcący ale jak już są to pozwolę aby Pepa i Fiona zostały mamami a knurek Dżon wzorowym tatą...;) zastanawiam sie tylko nad tym czy trzymac je razem czy lepiej oddzielic knurka....
_________________
Bartek
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-15, 21:47   

Jeżeli nie chcesz mieć co chwilę miotu prosiąt, lepiej je oddzielić ;)

Dobrze, że to takie maluszki, szybciej przyzwyczają się do siebie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15