Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 23:42
Nutria
Autor Wiadomość
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-21, 19:01   Nutria

Nutria

Nutria jest bardzo ciekawym zwierzęciem, przywiezionym do europy z Ameryki południowej. Jest to zwierze ziemno wodne, bytujące na linii brzegowej, rzek i jezior. Jako miejsce schronienia i odpoczynku, używa głębokich nor wykopanych, w skarpach nadbrzeżnych, zarówno z wejściami, nad jaki i podwodnymi. Jej pokarmem jest roślinność wodna. W hodowli z chęcią zjada ziarno, siano, i rośliny okopowe. Ciąża trwa około 130 dni. Młode po przyjściu na świat są małą replika osobnika dorosłego. W jednym miocie morze być nawet do tuzina młodych. Specyficzną cecha nutrii jest to, że sutki maja przesunięte na stronę grzbietową, co umożliwia młodym picie mleka podczas pływania, w naturze nutrie żyją w parach, w warunkach hodowlanych stosowana jest hodowla haremowa. Dorosła nutria, waży około 20 kg i mierzą przeciętnie około 120cm. W Polsce ich hodowla była bardzo popularna w latach siedemdziesiątych, głowienie utrzymywane były z przeznaczeniem na skóry. Lecz ich mięso też znalazło grono sympatyków. Oprócz nutrii standardowych wyhodowano wiele odmian barwnych.




IMG_1250.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 877 raz(y) 62,21 KB

IMG_1247.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 823 raz(y) 49,88 KB

IMG_1243.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 915 raz(y) 57,71 KB

IMG_1242.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 911 raz(y) 52,57 KB

 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2007-12-21, 20:05   

Hmmm, nutrie były u Pana Stanisława <wiosną, o ile sie nie mylę>, jak one się mają czy były jakies młode, czekamy na relację;);)
_________________
Bartek
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-21, 20:10   

Dwa pierwsze zdjęcia, są zrobione w maju u Pana Stanisława. Wtedy było kilka młodych, a ta biała samica miała się na mnichach okocić. Nie wiem jak teraz się mają.
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-12-21, 20:18   

Czy w Polsce są jakieś dzikie stabilne populacje zbiegłych z hodowli nutrii?
Bo kiedyś czytałem o zbiegłych zwierzętach na wolności w Polsce, ale słyszałem, że maja problemy z przetrwaniem polskich zim.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-21, 20:35   

Rocki, nic mi ie waodmo na temat dzikich stad, ale moi znajomi, wiele lat temu mieli ntrię w stawie. Mieszkała soie, bez żadnych ogrodzeń trzymając się domu i żyła tam przez ładnych kilka lat :) Poza dokarmianiem jej smakołykami, nie zapewniano jej żadnej innej opieki, ani schronienia, a wyglądała na zadowoloną ;)
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-21, 20:36   

Jakiś kilometr od mojego domu jest lasek, w którym jest oczko wodne, tam żyła przynajmniej jedna nutria Teraz nie wiem czy jeszcze tam jest, widziałem ją 2 lata temu podczas polowania. Wiem, że, w co najmniej jednym miejsc w moim kole były nutrie, bo łowczy kilka razy je widział a nawet jedna strzelił.
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-12-22, 20:19   

Nutrie bardzo dobrze radzą sobie na wolności. Mój tata kiedyś chodowaałe te zwierzęta. Teraz mała osób je utrzymuje, ze względu na tanie skury i brak zainteresowania mięsem. Szczerze mówiąc nutrie mi się nie podobają, ale widziałem je tylko kilka razy i nie znam ich charakteru.... Można utrzymywać je wklatkach, ale w jeziorze także radzą sobie znakomicie. Może uda mi się namówić tatę, żeby napisał coś więcej o nutriach.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-12-22, 22:13   

A przypomniało mi się jedno, mięso nutrii musi być obowiązkowo zbadane przed spożyciem, na obecność włośnicy, ponieważ te zwierzęta czasami je przenoszą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15