Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 20 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AL
2012-12-02, 18:47
sebrytka
Autor Wiadomość
tygrysek75 

Województwo: London
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2011-12-26, 18:43   sebrytka

Jezeli ktos rozumie angielski polecam ta stronke z opisem prawidlowej budowy i koloru ptaka.
http://www.sebrightclub.co.uk/breed-standard.html
A teraz moje skromne tlumaczenie tego co jest napisane na tej stronie
1)oko powinno byc pelne jak najciemniejsze,czarne jest idealne,unikajcie ptakow z oczami czerwonymi lub jasniejszymi
2)Idealny grzebien to rozyczkowy,koncowka grzebienia powinna byc delikatnie podniesiona do gory w najgorszym wypadku na prosto w zadnym wypadku kladacy sie na glowie
3)Grzebien,twarz,dzwonki i zausznice powinny byc koloru mulberry(bardzo ciemna czarwien-bordo)jednak ciezko uzyskac ten kolor w przypadku kogutow,kury sa latwiejsze do uzyskania z tym kolorem.grzebien powinien byc proporcjonalny do glowy i kwadratowy z przodu,rowno rozlorzony z drobnymi wypustkami
4)kolor dzioba moze byc rozny ale powinien byc delikatnie wygiety,koloru kosci lut ciemno granatowy,jasniejszy u srebrnych,ciemniejszy u zlotych
5)wszystki piora powinny byc krotkie,ciasno przylegajace,zakonczone w ksztalcie migdala,czarne luski powinny miec wyrownana grubosc na wszystkich piorach(ogladane pry odpowiednim swietle powinny miec ciemno zielony polysk)
Trzeba zwracac uwaga czy na piersi nie ma pokreconych pior,szpiczaste koncowki na nogach to tez powazny blad
6)Postawa bardzo wyprostowana,kompaktowa z szeroka piersia,skrzydla duze,nisko noszone,czesto slabym ptakom brakuje lusek na skrzydlach
7)nalezy unikac ptakow z jasnymi nogami,nogi powinny byc ciemno granatowe(kolor 'slate blue' jest ciezki do przetlumaczenia jest to mieszanka cimnoszary i granat)na srebrnym i zlotym wariancie,nogi nie moga miec zadnych pior,stopy rowniez musza byc tego samego koloru co nogi,4 palce,zwracac uwage na jakiekolwiek deformacje9powykrecane palce)
8)Zwracac uwage na czarne smugi(rozmazany kolor)od srodka skrzydel
9)ogon jezt ciezki do uzyskania prawidlowej budowy,ciezko uzuskac piekne luski na ogonie.zwracac uwage na dlugie i krotkie piora w ogonie czasto jest latwiej uzyskac luski na dlugich piorach ogona niz na krotkich,i tu moze wystapic problem rozmazanych czarnych pior(tych ptakow unikajcie)
10)Plecy tak krotkie jak tylko mozna,nie dluzsze niz 5cm od podstawy szyi do ogona.Dlugie plecy sa problemem i nalezy rozmnazac ptaki z jak najkrotszymi plecami by dazyc do wygladu wystawowego.
Tak powinien wygladac ptak na wystawe i jezeli zalezy nam na dojsciu do idealnego wygladu.W praktyce wyglada to troche inaczej bo jest cala masa ptakow ktore niewiele maja wspolego z ta rasa ale je przypominaja.
Mam nadzieje ze ten tekst pomoze wielu z was ktorzy planuja hodowle tej pieknej kurki i w przyszlym zakupie.
Waga koguta 620 gram
kury 510 gram
kolory zloty i srabrny
jajka 40-50 rocznie
problemy;ciezkie do rozmnazania ptakow wysokiej jakosci,dobrze lataja,maja tendecje do horoby Marek,kury moga wydziobywac piora,ciezkie do wylegu
pochodzenie Wielka Brytannia
dobre strony;fantastyczny wyglad,latwe w hodowli,przyjazne,koguty moga razem przebywac,dobrze znosza rozne czynniki pogodowe.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2016-09-14, 22:14, w całości zmieniany 4 razy  

Tunio 

Województwo: Podkarpacie
Wysłany: 2011-12-26, 18:53   sebrytka

Do opisu przydało by się pare fotek wzorca ,jak mozna prosic.

tygrysek75 

Wysłany: 2011-12-26, 19:12   Re: sebrytka

Tunio napisał/a:
Do opisu przydało by się pare fotek wzorca ,jak mozna prosic.

Niestety swoich zdjec nie mam moge jedynie odeslac do stronki http://www.poultryphotos....ght_montage.htm http://www.sebrightclub.co.uk/photos.html
Ostatnio zmieniony przez tygrysek75 2011-12-26, 19:20, w całości zmieniany 2 razy  

tygrysek75 

Wysłany: 2012-12-01, 23:49   

Przyklad kurki ktora zostala championem za najlepsze upierzenie http://www.fwi.co.uk/comm...0/original.aspx
jeszcze jedna fotka
http://www.fwi.co.uk/comm...0/original.aspx
Ostatnio zmieniony przez tygrysek75 2012-12-02, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  

DANIEL J 
JUZIO :p

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2013-03-06, 18:48   

Są to bardzo małe kurki o dość zadziornym usposobieniu ale potrafią ocenić przeciwnika i wycofać się z potyczki ;) Bardzo lotne ptaki ! Siatka ogrodzeniowa musi być wysoka oraz o drobniejszym oczku :d
Moje srebrne stadko 1+2 :D

Jestem początkującym hodowcą więc muszę się jeszcze wiele nauczyć... Przepraszam za pytania ale dzięki temu się uczę !!! Z góry dziękuje !!!
Mój wątek w spisie hodowców :
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=16450
Fotki : http://www.garnek.pl/danyyyy

luki6563 
Łukasz

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2013-03-22, 16:35   Mojee :D
   Nr Tel.: 665275521

Jest coś z nimi nie tak ??:|

Lordi 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-03-22, 18:36   

Dziękuje tygrysek75 za powitanie i nie omieszkam kilkakrotnie przed zakupem poczytać twój post po raz kolejny. Ale zanim kupię jedno stadko w jednym kolorze to wpierw muszę trochę umeblować kurnik w akcesoria potrzebne dla kurek, zrobienie ogrodzenia, posiania specjalnej mieszanki, aby miały co skubać oraz zaopatrzyć się w karmę dla drobiu. Po tych wszystkich przygotowaniach mogę dopiero szukać drobiu dla siebie. trochę to potrwa bo rodzina myśli o przyszłym roku ale ja bym raczej chciała już w tym zrealizować swoje plany. Czy się uda to czas pokaże.
Piszesz, ze srebrniki nie są łatwe do znalezienia :) może będziesz mogła mi doradzić do kogo się zgłosić po kurki . No i mam mały dylemat bo nie wiem jaki kolorek sobie wybrać gdyż podobają mi się wszystkie a kilku stad na jednym wybiegu nie mogę mieć.

Lordi 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-03-22, 23:44   

tygrysek75 dziękuję za odpowiedź. Mam siostrę w UK może jak bym z nią porozmawiała to by mi kupiła. Problem jest głównie taki, że nie mam pojęcia jak przewieź takie ptaki do Polski i jakie są koszty mniej więcej kupna małego stadka i przewozu ich.

michal844 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2013-07-09, 19:10   

Posiada ktoś zdjęcia krzyżówki Sebrytek z jakąś inną rasą kur???? :hmm:

tygrysek75 

Wysłany: 2013-12-23, 19:34   

Dla odswiezenia
Tak wygladala championka z ostatniej brytyjskiej wystawy
http://www.forum.woliera....hp?pic_id=20044

Bożena K 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-05, 21:39   

Posiadam stadko sebrytek z 02.05.2013 r.Kurki weszły w nieśność z końcem grudnia 2013 r,ale u kogucika aktywności zero.W jakim okresie się uaktywni ?.Pytam ,ponieważ zbieram jajka do inkubacji.

Tunio 

Województwo: Podkarpacie
Wysłany: 2014-01-06, 07:27   

Musisz sie uzbroic w cierplowosc ,jesli masz innego kogutka podobnych gabarytow to wusc go do kurek morze to go pobudzi.Ztym skladaniem to jeszcze zdarzysz z legami Pozdrawiam

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2014-01-06, 13:55   
   Nr Tel.: 601 654 364

Bożenko, dlaczego sądzisz, ze kogut nie jest aktywny? Koguty płowią cały rok. Najbardziej intensywnie - wiosną. Może depcze kurki, ale nie zauważyłaś. Jest w kondycji? Jak reaguje na inne koguty?

Bożena K 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-06, 20:32   Sebrytki

Moje stadko to 3+1,ale nie wszystkie dały się sfotografować. Zdjęcia z komórki. Wkrótce prześlę z aparatu całe stadko,bo od 2-ch tygodni jest już razem.
Dziękuję za rady.
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-12-07, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  

tygrysek75 

Wysłany: 2014-01-06, 21:34   

Bożena K, Masz fajny material wyjsciowy,mysle ze dochowasz sie bardzo ladnego potomstwa z tych kurek.Czeka cie troszke pracy :D

Odpowiedz do tematu