Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 21 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
zamarzanie wody
Autor Wiadomość
wojtek-wojmiany 

Województwo: warminsko-mazurskie
Wysłany: 2012-12-04, 16:44   zamarzanie wody

Witam,
Czy z zamarzającą wodą w kurniku można poradzi sobie jedynie przez podgrzewacz do poidła czy może macie jakieś inne pomysły?

JulianG 
Kamyk

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-12-04, 17:03   
   Nr Tel.: 500336400

Generalnie to czym woda bardziej czysta tym zamarza w niższej temperaturze. Czyli najszybciej zamarznie woda z kałuży. Czytałem gdzieś,że woda destylowana lub odmineralizowana zamarza ponoć dopiero w temperaturze -8 st. Ważne aby w minusowej temperaturze nie była mieszana ani potrząsana.
Można także poidło postawić na deseczce,a pojemnik owinąć np karimatą.

boguś 
M3G

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2012-12-04, 17:51   

JulianG napisał/a:
Generalnie to czym woda bardziej czysta tym zamarza w niższej temperaturze. Czyli najszybciej zamarznie woda z kałuży. Czytałem gdzieś,że woda destylowana lub odmineralizowana zamarza ponoć dopiero w temperaturze -8 st. Ważne aby w minusowej temperaturze nie była mieszana ani potrząsana.

hmm a ja słyszałem coś zupełnie odwrotnego, substancje rozpuszczone w wodzie obniżają jego temperaturę zamarzania i wrzenia. Dlatego też np. posypuje się drogi solą.

JulianG 
Kamyk

Wysłany: 2012-12-04, 18:24   

wojtek-wojmiany O Tzw wodzie przechłodzonej przeczytałem po raz pierwszy, kiedy czytałem o przyczynach katastrofy lotniczej . Dziś znalazłem tyle.

Cytat:
PRZECHŁODZENIE WODY

Czy woda może istnieć w stanie ciekłym, osiągając jednocześnie temperaturę poniżej 0oC? Tak, może. Jest to
stan przechłodzenia. Ulega on zakłóceniu przy pojawieniu się w wodzie zarodka
lodu o objętości rzędu 10-6 m³.
W charakterze zarodka może wystąpić
cząsteczka kurzu, domieszka mechaniczna,
obecność w wodzie fazy stałej
lub najdrobniejszych pęcherzyków
powietrza. Zakłócenie niestabilnego
stanu przechłodzenia wody obserwuje
się również przy jej wstrząsaniu mechanicznym,
aczkolwiek mechanizm
tego procesu do końca nie jest zbadany
i w różny sposób jest traktowany
przez różnych autorów.

O innych dziwnych właściwościach wody możesz przeczytać tu.

http://instytutarete.pl/p...dy.html?start=2

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2012-12-04, 18:40   

Więc nie dawajcie takiej wody ptakom, bo gdy się ją zakłóci to momentalnie zamarza i ptaszkom mogą przymarznąc dzioby do wody :D .
Jedyne wyjście - albo podgrzewacze, albo kilkakrotna wymieniana wody w ciągu dnia. Choć ja wymieniam w czasie mrozów 2 x dziennie

magdaxt600 
magdaxt600

Województwo: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-12-04, 19:19   

A sprawdziłaby się taka zwykła grzałka akwariowa z termostatem? Mało prądu to ciągnie i już za 30zł takie widziałam.

JulianG 
Kamyk

Wysłany: 2012-12-04, 19:22   

AL
Z Twojego postu wnioskuję,że oglądałaś filmiki na You Tube. :d Bez obaw. To co pokazują na You Tube to woda z zamrażarki. W kurniku nigdy nie osiągnie się takiego stanu. Udzieliłem rady,bo mam to sprawdzone. Sam taką wodę piłem. Oczywiście w pomieszczeniu było około -5 st.
Do rzeczy. Którejś zimy w moim domu na wsi zauważyłem,że butelkowana woda niegazowana zakupiona w Biedronce nie zamarzła. Byłem tym faktem zdziwiony i przyznać muszę,że zacząłem snuć jakieś teorie spiskowe. :d Wtedy właśnie przeczytałem o tzw wodzie przechłodzonej i zrozumiałem w czym rzecz.
Ja oczywiście stosuję (jak już kiedyś pisałem) zanurzeniową, 5 W grzałkę do akwarium. Jednak wodę nadal kupuję w sklepie dla siebie jak i dla moich ptaków. Oczywiście sam się czasem łapę na tym,że bardzo łatwo udzielać rad i wszystko jest bardzo proste kiedy trzyma się 5 (pięć ) ptaków.
Z postu Wojtka zrozumiałem,że nie ma możliwości zastosowania grzałki,dlatego pozwoliłem sobie podzielić się swoimi doświadczeniami.

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2012-12-04, 19:40   

JulianG napisał/a:
Czytałem gdzieś,że woda destylowana lub odmineralizowana zamarza ponoć dopiero w temperaturze -8 st. .

Nie wskazane jest podawanie do picia ptakom wody destylowanej . To tak dla wiadomości dla początkujących.

wojtek-wojmiany 

Województwo: warminsko-mazurskie
Wysłany: 2012-12-04, 20:17   

Witam,
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. W międzyczasie poczytałem w innych źródłach, popytałem znajomych i wynika z tego, że są dwa rozwiązania: Kupowanie wody w biedronce i wiara w teorię spiskową, i to które wybieram ja.
25m kabla, 25m sznura do podwieszenia kabla, gniazdo elektryczne, podgrzewacz do poidła i 2-3 robocze godziny. Szkoda, że jak każdy Polak zacząłem o tym myśleć dopiero w momencie kiedy przyszły mrozy.

Rybnik 

Wysłany: 2012-12-05, 16:48   

JulianG napisał/a:

Bajki opowiadasz, a to całe przechłodzenie wody polega na tym iż woda od temp. 4 stopni już się nie kurczy a rozszerza. Jeżeli odpowiednio zwiększymy ciśnienie to woda nie będzie mogła zmienić swojego stanu skupienia ponieważ lód ma większą objętość niż woda. Ponieważ woda zamarza od zewnętrznych powierzchni to w środku pozostaje w stanie ciekłym pomimo tego iż ma temp. poniżej zera.

Jedynie co pomaga w takiej sytuacji to:
-grzałka do wody
-częsta zmiana wody
-wlewać letnią wodę a nie zimną -> będzie się dłużej chłodzić zanim zamarznie...

AL 
Admin Alicja Pańka

Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2012-12-05, 17:21   

Posty zbaczają z tematu,

tygrysek75 

Województwo: London
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-12-05, 23:30   

Ja u siebie z tym problemem radze tak ze zabieram wode na noc do domu a rano przynosze taka w tepmeraturze pokojowej.U mnie nie ma zbyt duzych mrozow wiec w ciagu dnia taka woda mi nie zamarza.Wiadomo ze w Polsce sa duzo nizsze temperatury ale z tego co zauwazylam to jak jest zimno to kury mniej pija z reguly tylko rano i pod wieczor zanim wejda do kurnika.Podajac mokra karme rowniez w ten sposob mozna dostarczyc wode.Nie dajmy sie zwariowac :D
Ostatnio zmieniony przez AL 2012-12-06, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  

emitt 
Michał

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-12-06, 12:08   

Ciepła woda rankiem i wieczorem jest najtańszym wyjściem i chyba najmniej kłopotliwym, jeżeli nie mamy prądu w kurniku. Takie wyjście się u mnie sprawdzało nawet przy -20stC.

kopi 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-12-06, 12:41   

Śnieg albo pokruszony lód.

tygrysek75 

Województwo: London
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-12-06, 14:30   

emitt, Chce tylko zworcic uwage ze czasem mozna przedobrzyc i podajac ciepla parujaca wode do picia moze doprowadzic do odmrozenia grzebieni;para osadza sie na grzebieniu gdy kura pije a pozniej to zamarza.
Ostatnio zmieniony przez AL 2012-12-06, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu