Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 20 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Lot stójkowy
Autor Wiadomość
Karzełek_Polski 

Województwo: Swiętokrzyskie
Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2012-12-29, 21:46   Lot stójkowy

Czy istnieje taki styl lotu???.Jak on wygląda i jakie rasy go wykonuja?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2012-12-30, 10:45   
   Nr Tel.: 660803277

To specyficzny styl lotu. Rasy nim latające zrywają się do lotu i wznoszą na dużą, nieraz ogromną wysokość nie zataczając przy tym kręgów. Gołębie z ras o locie stójkowym, które zataczają koła powinny być bezwzględnie eliminowane z hodowli. Takim stylem lotu latają nikołajewskie wysokolotne, kurskie, krymskie, zaporoskie, melitopolskie, donieckie, mińskie brzozowe, staronikołajewskie,biełokalitwińskie, orliki polskie( lubelskie).

Borkowski Jan 

Wysłany: 2012-12-30, 12:37   

witam o kilku rasach nawet nie słyszałem , to zaporoskie donieckie itd

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2012-12-30, 15:46   

To rasy rosyjskie i ukraińskie wyhodowane na bazie nikołajewskich i staronikołajewskich. Praktycznie można by określić to tak, że rasami o locie stójkowym są jedynie kurskie i nikołajewskie, bo wszystkie pozostałe, z orlikiem polskim włącznie są praktycznie jedynie lokalnymi odmianami nikołajewskich, uznanymi za odrębne rasy.

Borkowski Jan 

Wysłany: 2012-12-31, 11:07   

staronikołajewskich nie znam i chyba nie widziałem tych gołebi . Mam pomysł zeby przy mało znanej rasie gołebi podawac zdjecia lub link z filmem jesli taki o danej rasie , to wtedy lepiej bedzie poznac obrazowo jak wygladaja i lataja

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-01-01, 14:51   

Ze zdjęciami jest problem. Mogę pokazać tylko tych gołębi, które mam w swojej hodowli. Postaram się załatwić nieco fotek od rosyjskich kolegów. To fotki moich staronikołajewskich, lot motylka ( baboczki).

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-01-01, 20:38   

Samiczka 09 r., po ptakach z Rosji. Jest po tarczowej samicy i samcu ciemnym z białymi lotkami i ogonem. Obydwa miały gładkie głowy, ale ojciec był łapciaty. Niestety, miał chyba z pięć samic, ale z żadną nie dał łapciatych młodych. Koroniastych też nie udało mi się po nim uchować, tylko tą jedną samicę. Na jesieni , pod koniec października zabił mi go jastrząb. Miałem go cztery lata i praktycznie wszystkie moje staronikołajewskie, oprócz tego czerwono tarczowego, który jest też na zdjęciu, są po nim. Mam jeszcze jedną linię nikołajewskich, o locie sztorcowym, te są po ptakach z Ukrainy

kieron 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-01-02, 16:20   

Cóż ładne ptaki. A wstawisz zdj od kolegów z rosji?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-01-02, 17:34   

Na razie narzuciłem temat na największym w Europie portalu o tematyce gołębiarskiej. http://golubevod.com/ . Piszą tam najwięksi specjaliści zza naszej wschodniej granicy. O skali portalu najlepiej zaświadczy fakt, że wielu rasom poświęconych jest po kilkaset stron, a najpopularniejszym nawet ponad tysiąc! Teraz czekam na zdjęcia i jak tylko coś dostanę , zaraz wrzucę na forum.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-01-03, 18:40   

Właśnie trzeba. Ja już jakiś czas temu się zalogowałem i nie żałuję. Można się naprawdę sporo nauczyć , zwłaszcza o rasach wschodnich i tamtejszych metodach hodowli.

Borkowski Jan 

Wysłany: 2013-01-21, 13:44   

Jednak się nie zrozumieliśmy. Pisałem o polepszaniu, nie o niszczeniu. rosyjscy hodowcy ras o locie stójkowym wyprzedzają nas o wiele dziesięcioleci i chcąc mieć osiągnięcia w tej dzidzinie powinniśmy się od nich uczyć, nie wyśmiewać.Sądziłem , że mam do czynienia z doświadczonym hodowcą, jednak treść Pana wypowiedzi świadczy niestety o tym, że jest Pan z dyletantem nie mającym pojęcia o podstawach hodowli. Zamiast wypowiadać się autorytatywnie na tematy, o których nie ma Pan najmniejszego pojęcia radzę poczytać i pouczyć się nieco. Odrobina pokory jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Panie Grzelinski ulepszanie w rasie to wybieramy osobniki najlepsze w rasie i łaczymy razem a nie jak pan pisze ze nikołajewski łaczyc z pocztowym bo pan gdzies o tym słyszał w Rosji. Krowy w Rosji to na nazwisko Putina same sie tez doja a co nauki i tych kursow co pan wysyła to pan juz za duzo sie nauczył a wiadomo co za duzo to nie zdrowo i teraz cisnie czapeczka i głowka strasznie boli i wtedy rodza sie dziwne pomysły ulepszacze

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-01-21, 15:32   

Borkowski Jan napisał/a:

Panie Grzelinski ulepszanie w rasie to wybieramy osobniki najlepsze w rasie i łaczymy razem a nie jak pan pisze ze nikołajewski łaczyc z pocztowym bo pan gdzies o tym słyszał w Rosji. Krowy w Rosji to na nazwisko Putina same sie tez doja a co nauki i tych kursow co pan wysyła to pan juz za duzo sie nauczył a wiadomo co za duzo to nie zdrowo i teraz cisnie czapeczka i głowka strasznie boli i wtedy rodza sie dziwne pomysły ulepszacze
Wybaczy Pan, właściwie nie powinienem odpisywać na tego typu posty aby nie zaniżać poziomu i nie zaśmiecać forum. W każdym razie prezentuje pan postawę początkującego hodowcy, któremu wydaje się, że wszystko już wie i dlatego może pouczać innych. Ja przeciwnie, dużo jeszcze nie wiem, dlatego się uczę, zdobywam informacje, czytam i staram się czerpać z doświadczenia innych . Jeszcze ileś lat temu też mi się wydawało, że o hodowli i gołębiach wiem wszystko i nie ma lepszych w tej dziedzinie. W międzyczasie miałem szczęście poznać wspaniałych hodowców, od których wiele się nauczyłem, zrozumiałem przy tym, jak mało sam wiem i ile mi do ich poziomu brakuje. Cały czas staram się poszerzyć moją wiedzę z zakresu hodowli. Gdy czegoś nie wiem, nie waham się pytać, gdy wiem i mogę pomóc, pomagam innym. Pan prezentując mizerną wiedzę hodowlaną stara się za wszelką cenę ośmieszać i pouczać innych i to mi się nie podoba. Na tym kończę tą zbędną dyskusję.

Borkowski Jan 

Wysłany: 2013-01-21, 19:33   

Prosze Pana nie chce osmieszac ani tym bardziej uczyc innych ale kitow nikt mi nie bedzie wstawiał i nie przemawia do mnie ze jeden uczony dogada sie z drugim uczonym a reszta musi sie z tym zgadzac .Panie Wielce Uczony Grzelinski czy pan ze z pana ludzie zrywaja boki ze smiechu i robia zakłady ? Juz od ponad roku w TEMACIE JAKA TO RASA po cichu robi sie zakłady ? a robi sie TO tak podstawiony ktos wstawia zdjecie jakiegos koka swojego lub kupionego na rynku byle jakis wyglad i kolor miał i pyta sie co to za rasa i od tej chwili jest czas liczony i zakłady ile czasu zejdzie panu Grzelinskiemu opis rasy i wyliczenie ilu ten KOK ma rasowych przodkow . Prosze panstwa ile juz smiechu było i kasy sie wygrało to szok i zapraszam do sprawdzenia archiwum tego tematu i bedzie wszystko jasne

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-01-21, 20:13   

Tak, ciekawostka. Wypisywanie bzdur sprawia Panu nie lada satysfakcję tylko co poza podbudowaniem własnego ego wniósł Pan tymi zaczepnymi i obraźliwymi postami do tematu? To co Pan pisze w jakimkolwiek temacie nie ma żadnej wartości merytorycznej a służy jedynie wprowadzaniu zamętu.Nie zna Pan innych , bardziej konstruktywnych sposobów na dowartościowanie się? Jeśli twierdzi Pan, że wciskam kit, proszę to merytorycznie udowodnić, ale jeśli Pan nie potrafi, proszę nie zachowywać się jak rozpieszczony dzieciak, któremu ktoś zepsuł zabawkę i nie wprowadzać fermentu na forum.

justysia2606 
Koroniarze

Województwo: łódzkie
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2013-01-21, 20:39   

kgrzelinski, nie zrażaj się tymi bezpodstawnymi, pełnymi zazdrości i pychy słowami. Jesteś jednym z największych specjalistów w dziedzinie gołębiarstwa i chwała Ci za taką wiedzę jaką posiadasz. Nie jeden uważa, że rozumy pozjadał a plecie tak na prawdę stek bzdur, wyssanych z palca.

Dzięki Tobie nauczyłam się mnóstwa rzeczy na temat gołębi, służysz pomocą każdemu i w każdej chwili jaką masz wolną. Nie słuchaj nieumiejących docenić Twych starań userów i pomagaj, tak jak pomagałeś :) Może dla jednych Twoja wiedza jest śmieszna ale dla innych to trwały i mocny fundament na którym opiera się cała ot przygoda co hodowla gołębi :D

A Ty Borkowski Jan, mógłbyś liczyć się ze słowami i czasem wstrzymać się od bzdurnych, nic nie wnoszących oprócz nerwów postów. Śmiesz obrażać człowieka, który całe swe serce wkłada w to, by pomóc takim hodowcom jak ja! Rozumiem, że możesz mieć swoje zdanie na ten temat i nie zgadzać się z Krzysztofem ale to nie jest powód do drwinek i podśmieszek na jego temat.
To co Ty i Twoi tak samo puści i popadający w samozachwyt koledzy, wyprawiacie na forum w "stosownym temacie, który podałeś wyżej) jest dziecinne i głupie, i może lepiej by było, gdybyś zachował tą wiadomość dla siebie.

Odpowiedz do tematu