Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 21 Sierpnia 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mirek_60
2012-05-21, 18:12
Jak rozpocząć hodowlę kur?
Autor Wiadomość
Sebastian_o 
Zielononóżki

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2012-03-26, 15:56   

Zuraw, startuj z zielononóżkami. Wg. mnie najprostsze w "obsłudze". ;)
Wytrzymałe, doskonale grzebią w poszukiwaniu pokarmu.

Zuraw 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2012-03-26, 16:07   

No właśnie mieszańce, czy takie krzyżówki dobrze działają czy raczej niekorzystnie wpływają na nośność kur?
Czytałem że zielononóżki to stara polska rasa, co mnie zachęciło mocno do nich.

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie

Wysłany: 2012-03-26, 16:09   

Zuraw, zielononóżki to świetne nioski! Ich jajko zawierają mniej cholesterolu niż inne :d

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

kaczor5 

Województwo: Wielkopolska
Wysłany: 2012-03-26, 16:21   

Marius ma rację zielononóżki to mało wymagające kurki ,ładne i dobrze się niosą.Ze starych ras może być także czubatka dworska lub staropolska też bardzo ładne ptaki. ;)

Emil K 
Emil :)

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-03-26, 17:27   
   Nr Tel.: 726-100-872

Ja też bardzo polecam zielononóżki, bardzo fajne, wytrzymałe i bezproblemowe kurki. A jak nie chcesz ich rozmnażać to możesz kupić jakiegoś kogutka ozdobnego, może jakiś liliputek, albo czubatek, jaki będzie Ci się podobał.. ;)
Pozdrawiam. :)

lolek9898 
Karolek

Wysłany: 2012-03-26, 18:33   
   Nr Tel.: 514227195

Zuraw, ja nie polecam Ci kupowania kur niosek z fermy. Te kury są chowane tylko i wyłącznie na paszach i są wyniesione. Raz sąsiad kupił kury z fermy to nic nie chciały jeśc tylko pasze i jajka słabo niosły. Zielononóżki to dobry pomysł ponieważ nadaja sie na jajka oraz mięso.
Jezeli chcesz kurki chowac tylko na cele takie jak jajka i mieso oraz miec z nich radość to polecam hodować jedną rasę.
Jest dużo ras ogólnoużytkowych oraz niesnych.

Pozdrawiam.

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)

Zuraw 

Wysłany: 2012-03-26, 18:34   

czubatka dworska ładna kurka :)
a więc utwierdziłem się w wyborze i postawie chyba na zielononóżki
i koguta też zielononóżek, bo potomstwo planuje ;)

Zuraw 

Wysłany: 2012-03-26, 18:37   

lolek9898 napisał/a:
ja nie polecam Ci kupowania kur niosek z fermy

ja też o tym nie myślałem, ale sąsiad zachwalał, że wbrew pozorom takie kury odżywają i potrafią wiele lat jeszcze znosić jaja, a poza tym co za satysfakcja dać im pożyć jak Pan Bóg przykazał :)
na mięso odpada, jestem wegetarianinem więc kury będą biegać raczej do śmierci

lolek9898 
Karolek

Wysłany: 2012-03-26, 18:42   
   Nr Tel.: 514227195

Zuraw, ja nie polecam w 100%. Jak na start to zielononóżki super kurki.
Jeżeli jesteś wegetarianinem to możesz sobie jeszcze kupic kurki ozdobne :)
Bedą Ci zdobiły ogród oraz bedziesz miał radość.

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)

Zuraw 

Wysłany: 2012-03-26, 19:16   

Pomyślę jeszcze, chciałem kupić 5 kurek z fermy i 10 kurczaczków zielononóżek + kogut zielononóżki.

Lenin8 

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2012-03-27, 22:33   

Witam wszystkich. Mam pytanie, a nawet kilka... organizuję pokazowe woliery z drobiem ozdobnym, ale niestety do tej pory hodowałam tylko trzy kochiny olbrzymie, więc doświadczenie moje niewielkie... Dysponuję ciągiem wolier o wymiarach 3x5m, które sąsiadują ze sobą dłuższymi bokami, każda ma oddzielne wejście do budynku z wydzielonymi pomieszczeniami 2x1m (ścianki dzielące wnętrze również z siatki). Czy moglibyście zaproponować gatunki, które mogłabym hodować? Zależy mi na tym aby były dekoracyjne, niezbyt wymagające i w miarę spokojne (żeby się krew nie lała). W tej chwili mam brahmy, gołoszyjki, białoczuby, bażanta łownego i kochiny miniaturowe. Myślałam o bażancie złocistym, ew. srebrzystym (diamentowy?), jeszcze kilku gatunkach kur (???) i w jednej z wolier chciałabym dodatkowo jakieś ptaszki latające, może jakieś gołębie?
Kolejna sprawa to miejsce zakupu. Ponieważ nie mogę kupić ptaków osobiście, planuję zakup przez internet, czy ktoś mógłby polecić mi sprawdzonych sprzedawców realizujących wysyłkę. I jeszcze jedno pytanie - w jakim wieku powinny być zakupione ptaki? Dorosłe, kilkutygodniowe, pisklaki czy może jaja do wylęgu? Dysponuję sprzętem do wylęgu drobiu (ferma zielononóżek) więc taka opcja wchodzi w grę, ale nie wiem co jest lepsze. Przepraszam za ten elaborat, ale bardzo liczę na państwa pomoc, pozdrawiam - Nina Szulik

krzysiek.1963 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2012-03-28, 09:55   

Zuraw bardzo dobrze, że do kurek zielononóżek wybrałeś też i koguta w tej rasie. Sam to przyznasz jak już będziesz go posiadał, że jest bardzo piękny. Lepszej dekoracji nie znajdziesz, a przy tym jakie "dostojeństwo" on prezentuje.
Co do kur fermowych - uważam, że jeśli chcesz mieć jajka już (bo przypuszczam, że zielononóżki będziesz miał od kurcząt), to jest to całkiem dobry pomysł. Miałem kiedyś Astrę 4 szt. fermowe. Znosiły codziennie 3 - 4 jajka, zimą 2 - 3. Przy czym były to kury już wyeksploatowane na fermie. Co do paszy dla fermowych, to też nie był problem. Początkowo dostawały ześrutowane zboża i do tego wprowadzałem różne dodatki, tak że później nie było problemu z innymi paszami.
Pozdrawiam.

Dorota71 

Województwo: lubuskie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2012-03-28, 10:16   

Nina przy takich warunkach możesz mieć wszystko. Przez siatkę raczej sobie krzywdy nie zrobią. Co do wyboru, to przejrzyj forum. Na pewno zdecydujesz się na kilka ras, gatunków. I oczywiście pokaż nam efekt swojej pracy.
Marzą mi się takie szeregowe wolierki, ale wiadomo ....

Co do kupowania, to raczej popytaj po znajomych, lepiej "na wlasne oczy" zobaczyc ptaki przed zakupem. Możesz też kupować tutaj na forum. Na allegro różnie to bywa. Albo dostaniesz inne ptaki niż pokazane na zdjęciach, albo nie czysto rasowe.

Kolejne pytanie, czy kupić jajka czy ptaki. Ja optowalabym za ptakami doroslymi i wtedy można pokusić się o rozmnażanie je dalej już u siebie. (z jaj również niezle jaja mogą wyjść) ;)

Co do golębi, to jest wielki wybór. Jedne ladniejsze od drugich. Ja poszlabym w kierunku kuraków, golębi ciężkich, takich co częściej na pieszo chodzą, rzadziej latają.

W razie jakiś pytań, pisz.
Na pewno pomożemy tyle ile potrafimy.
Pozdrawiam.

Komentuj, nie obrażaj!
Ostatnio zmieniony przez Dorota71 2012-03-28, 10:18, w całości zmieniany 2 razy  

Lenin8 

Wysłany: 2012-03-29, 22:43   

Bardzo dziękuję za odpowiedź, w takim razie pogrzebię na forum a jak się zdecyduję, będę zadawać kolejne pytania.
Pozdrawiam - Nina.

Lenin8 

Wysłany: 2012-04-02, 10:55   

Po wnikliwej lekturze forum i dostępnej literatury zdecydowałam dokupić do już posiadanych: wyandotty miniaturowe, silki, amrock, czubatki, i współczesnego bojowca angielskiego. Plan ten zweryfikuje dostępność tych ras na rynku, ale chciałabym również poznać opinie doświadczonych hodowców odnośnie tych ptaków. Dodatkowo planuję w największej wolierze (ok 20m kw) krajowe kuraki polne - bażant łowny kogut i 4 kury, parka kuropatw i 8 przepiórek japońskich. Czy są jakieś istotne przeciwwskazania do połączenia tych gatunków? Do bażanta złocistego zdecydowałam się wpuścić parę sierpówek (cukrówek) zamiast gołębi ozdobnych. Bardzo proszę o komentarze, jeszcze jest czas na zmiany ;) oraz ewentualne kontakt na pw osoby, które mogłyby zaoferować wskazane gatunki. Pozdrawiam - Nina.

Odpowiedz do tematu