Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepióry + papugi
Autor Wiadomość
Bogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-20, 09:37   Przepiór Kalifornijski z papugami.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie z trzymaniem przepióra kaliforniskiego (parka ) z papugami, to niech napisze czy można je razem trzymać w wolierze (2,5x1,5x2 wys).
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-20, 16:05   

Bogdan, oczywiście-a czemu i nie. Ja tak trzymam jedną parkę tylko że w troszkę większej wolierce i wszystko mi się rozmnożyło.
Papugi oczywiście w budkach a przepiórom musisz porobić z chrustu najlepiej skrytki za kamieniami, korzeniami.Mogą być obok ściany.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-12-16, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-22, 13:16   

Ale czy przepióry nie atakują papug? Jaki jest ich charakter? Czy nie są agresywne?
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-22, 18:17   

przepiórki-nie powinny, są mniejsze przecierz. Ja się z czymś takim nie spotkałem.Przepióry -to czasem mogło by sie trafić jednak też nie widziałem takiego zachowania a chowam je razem.Kuropatwy-tak, potrafią atakować.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Bogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-25, 08:26   

Z przepiórkami nie ma problemu sam trzymam je z papugami ale prawdopodobnie przepióry kalifornijskie więcej przebywają na gałęziach niż na ziemi i w ten sposób przeszkadzają papugą.
 
 
Adam


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 38
Wysłany: 2006-10-26, 07:40   

Przepióry większość czasu spędzają na ziemi, na gałęzie podlatują spłoszone lub szukając miejsca do nocowania. W większości przypadków nie powinno być problemu z połączeniem przepióra z papugami, natomiast może się zdarzyc osobnik o szczególnym temperamencie który bedzie bronił swojego terytorium, w mojej hodowli samiec przepióra zabił samca synogarlicy nie miałem problemu przy papugach.
 
 
Bogdan
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-26, 10:50   

Wielkie dzięki. Jakie byście mi polecali przepióry? W tej chwili ma przepiórki chińskie i japońskie. Chcę je trzymać w wolierach (2,5m x 1,5m x 2m ) razem z papugami i na dworze.
 
 
Adam


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 38
Wysłany: 2006-10-26, 11:53   

Trudno polecać musisz być przekonany do tego co chcesz hodować oraz na co cię stać. Ponieważ przepióry róznią się ceną i wygladem.
 
 
łukasz s
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-05, 20:59   

Ja miałem i papugi zaczęły mi padać przez to, że zaczły jeść karmę od przepiurek :*
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2009-03-06, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kopi 



Województwo: Dolnośląskie
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-08, 08:58   

Trzymam przepióra kalifornijskiego z papugami i jest poważny problem gdy wychodzą młode papugi z budek. Spadają na dno woliery i wówczas kogut je atakuje. Podobny problem jest z przepiórem wirginijskim. Są jednak agresywne. Np. nie tolerują rozelli.
Kupiłem w tamtą niedzielę parkę przepiórek arlekinów i dałem je do wolierki z parką aleksandret. Na razie jest bardzo dobrze.
_________________
Bogdan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14