Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 27 Stycznia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
kurnik i sprzedaż bezpośrednia
Autor Wiadomość
annam 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2013-01-30, 06:16   kurnik i sprzedaż bezpośrednia

Jestem zainteresowana sprzedażą bezpośrednią jaj. Zasięgałam informacji na ten temat w stosownym urzędzie [PIW] i coś mi się nie zgadza :( . Jedna pani od jaj druga pani od kurnika a pan od paszy. I byłoby ok gdyby to towarzystwo nie myliło się w zeznaniach. Pani od jaj twierdzila, że ma już kilka osób pod opieką na moje pytanie o wygląd kurnika powiedziała, że ona nie od tego i odesłała do koleżanki. Poszłam. Druga pani zrobiła mądrą minę i zaczęła szukać stosownych informacji. To co tamci od jaj kurników nie mają? Na dodatek pani znalazła rozporządzenie stosowane dla kurników ferm a ja nie chcę fermy. Może ktoś z forumowiczów wie coś na temat sprzedazy bezpośredniej i całej reszty z tym związanej. Proszę o pomoc.

boguś 
M3G

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-01-30, 17:35   

Sprzedawać jajka możesz bez problemu (nie potrzebne specjalne pozwolenia), muszą być one (jajka) zgodne z normą (chodzi o czystość, wygląd przechowywanie). Nie wiem tylko jak to wygląda z punktu widzenia podatków, do jakiej kwoty możesz handlować.

annam 

Wysłany: 2013-01-30, 19:44   

Wydaje mi się, że sprzedaż bezpośrednia jest traktowana jako działalność rolnicza nie jak działy specjalne. Nigdzie na razie nie znalazłam informacji o konieczności płacenia jakiegoś podatku. Teraz sprzedaję jajka. Ale dostałam propozycję wstawienia do sklepu na półki i mogę to zrobić w ramach sprzedaży bezpośredniej. dlatego drążę temat.

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2013-01-30, 19:50   
   Nr Tel.: 502046599

A jakiejś decyzji weta miejscowego nie potrzebujesz, że jajka nadają się do handlu i takie tam?
Trzódka Ulvhedina

talala 
Małgosia P.

Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-01-30, 19:52   

Znalazłam w swoim PIT - cie na którym zgłaszam psy. Działy specjalne z kodem 60 kury - produkcja jajek konsumpcyjnych. Złożyć musisz w skarbówce PIT 6 w którym deklarujesz ilość niosek i urząd przyśle decyzję o wysokości dochodu. Na koniec roku ten dochód trzeba dodać do zeznania ogólnego i już... powodzenia ;)

Wolierka 

Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-01-30, 20:18   

Jeśli jesteś rolnikiem -to do 80 kur nie musisz nic zgłaszać , powyżej tzn do 300 musisz mieć zgłoszenie na weterynarii, a powyżej nadzór weterynaryjny . A jest jeszcze jedno ale -nie wolno sprzedawać jajek na miejscu ,( w domu ) tzn musisz jajka wywież np na targowisko itp

boguś 
M3G

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-01-30, 20:20   

Cytat:
A jakiejś decyzji weta miejscowego nie potrzebujesz, że jajka nadają się do handlu i takie tam?

Nie, na jajka nie trzeba mieć zaświadczeń ani badań.
Cytat:
Nigdzie na razie nie znalazłam informacji o konieczności płacenia jakiegoś podatku

Cytat:
Znalazłam w swoim PIT - cie na którym zgłaszam psy. Działy specjalne z kodem 60 kury - produkcja jajek konsumpcyjnych. Złożyć musisz w skarbówce PIT 6 w którym deklarujesz ilość niosek i urząd przyśle decyzję o wysokości dochodu

Dokładnie. To by było zbyt pięknie...przecież to POLSKA...

annam 

Wysłany: 2013-01-31, 06:16   

Wiem, że jajka muszę sprzedawać poza gospodarstwem chyba że założe sklep na jego terenie. Jeżeli chodzi o urząd skarbowy to nie czepia się do 350 kur bo to nie ferma. Powyżej 350 niosek mamy fermę i wtedy zaczyna się przygoda. Trzeba też pilnować żeby nie przekroczyć limitu tygodniowego jaj 2450 bo będą problemy. Szukam dalej informacji o kurniku. dostałam dzisiaj emaila od weta z powiatówki z zarządzeniami i instrukcjami. Jeszcze nie czytałam, bo to 200 stron. Ale wpadła mi w oko notka, że mają kontrolować stada niosek powyżej 350. To tak jak z krowami. Od jednej mleka nie wypijesz i sprzedać możesz a stada nie masz. Jeszcze gdzieś mi śmignął termin sprzedaż marginalna ale jaja chyba się nie łapią bo nieprzetworzone. w tym systemie można sprzedawać np zmielone lub poszatkowane kurczaki bo w całości to już bezpośrednia. Te przepisy to jakieś ufo tworzyło. Zawiłe zagmatwane i nie można się domyślić co poeta miał na myśli. Na razie się nie poddaje.

kontra 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-01-31, 20:21   

do poczytania

mój temat : http://www.forum.woliera....der=asc&start=0

annam 

Wysłany: 2014-01-15, 07:32   

Się nie poddałam. Mam kury, pomieszczenie prawie gotowe i wolę walki. jeszcze 2-3 miesiące i napiszę jak wyszło

gunia 

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2014-01-15, 12:47   

Brawo annam , czekamy na relację co dalej... :)

annam 

Wysłany: 2014-01-29, 10:12   

Zanim nastąpi jakiekolwiek zakończenie kilka refleksji o polskiej wersji UE. Po pierwsze wejście do wspólnoty miało gwarantować, że będzie lepiej. I będzie tylko nikt nie wie kiedy. Ograniczono przepisami samowolność na wsi czyli zamknięto drzwi dla tego "po staremu" jednocześnie uchylono okno dając nadzieję, że można legalnie. Moim zdaniem takim posunięciem rozbudowano biurokrację i obniżono stopę bezrobocia. :/ Może trochę politykuję a w końcu to nie miejsce na politykę ale chyba się nie da inaczej.
Jak napisałam wcześniej liczę na rychłe zakończenie procedur i rozpoczęcie legalnego handlu. Dowiedzenie się czegokolwiek w polskim urzędzie graniczy z cudem. Wchodzi się do takiego przybytku i dostaje się kręćka. Nie ma osoby, która byłaby kompetentna w danej dziedzinie. Przykład: dzwonię do ośrodka doradztwa rolniczego w Bratoszewicach, mówię o co chodzi, proszę o połączenie z osobą zajmującą się sprzedażą bezpośrednią, wywołuję popłoch w sekretariacie, słyszę jak pani zastanawia się kogo wrobić, kilkakrotnie jestem przełączana (widocznie każdy się broni), w końcu trafiam na panią która decyduje się przyjąć ciężar rozmowy ze mną. Rozmowa jest bardzo interesująca - odpowiedzi brzmią bardzo zrozumiale " aha, tak, rozumiem" ... W końcu pytam czy pani mnie rozumie i zapada cisza. potem czytam w czasopiśmie firmowym artykuł tej pani o sprzedaży bezpośredniej i zastanawiam się od kiedy ona tyle wie. Zobaczymy w praniu co z tego będzie. W końcu zawsze można ugotować rosół i zakończyć przygodę. Tylko po co potem komentarze na temat"szarej strefy" w rolnictwie i niekontrolowanej żywności?????

annam 

Wysłany: 2014-04-12, 06:14   

22 kwietnia mam dopiąć wszystko na ostatni guzik. Oby

sokolnik 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2014-04-12, 19:14   

Czasami, gdy czytam łzawe posty „młodych byczków” niepotrafiących poradzić sobie z niemiłościwie panującą biurokracją, bezradnych i wykorzystywanych w swojej pielęgnowanej niewiedzy, to…szkoda słów. Czytając powyższą lekturę widzę kobietę poukładaną, wytrwałą, skuteczną i bardzo logiczną…aż serce rośnie i wraca nadzieja.

Szanowna Pani {annam} – gratuluję i liczę na całościowy opis „urzędniczej przygody” aż do jej szczęśliwego zakończenia. Gdyby miał on uchybiać wrażliwemu regulaminowi Forum, to zamiast cenzurować go, proszę o jego oryginał na „pw”. Osobiście poprzysiągłem walkę z tą pandemią i bardzo cieszą mnie wszelkie prawdziwe informacje o wygranych, nawet małych potyczkach. One budują i tworzą naśladowców.

Nawiązując do Pani refleksji: ”Po pierwsze wejście do wspólnoty miało gwarantować, że będzie lepiej. I będzie tylko nikt nie wie kiedy” – Gwarantuje, ale nie kiedy, tylko komu. ;)
Gdy Polska sięgała po Smoleńsk wszystkich urzędników królewskich było raptem pięciuset. Nie mieli telefonów, komputerów, intenetu i arogancji, a jednak Polska mocarstwem była, wojny wygrywała, a Unię sama tworzyła - bogatą i silną zresztą.

robertokot25 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2014-04-15, 13:38   

a jak ma się ten zapis :

Cytat:
Główną różnicą pomiędzy sprzedażą bezpośrednią, a działalnością MOL jest to, że sprzedaż bezpośrednia (i dostawy bezpośrednie) z gospodarstwa dotyczy produktów nieprzetworzonych pochodzenia zwierzęcego lub niezwierzęcego, czyli: drobiu i zajęczaków, mleka, śmietany, jaj, miodu oraz zbóż, owoców, warzyw, ziół czy grzybów z własnych upraw i runa leśnego (również w postaci suszonej lub kiszonej). Występują tu ograniczenia ilościowe, rolnik może sprzedawać tylko własne plony i surowce oraz ograniczenia obszarowe, gdzie sprzedaż bezpośrednią można prowadzić na terenie województwa, gdzie odbywa się produkcja i powiatów do niego przyległych

do sprzedaż jajek lęgowych przez internet i wysyłce po całej Polsce?

oraz :

Cytat:
Działy specjalne z kodem 60 kury - produkcja jajek konsumpcyjnych. Złożyć musisz w skarbówce PIT 6 w którym deklarujesz ilość niosek i urząd przyśle decyzję o wysokości dochodu. Na koniec roku ten dochód trzeba dodać do zeznania ogólnego i już... powodzenia

czy to też dotyczy jajek lęgowych? czy nie trzeba zgłaszać do US

w skrócie :

znajomy powoli rozpoczyna hodowlę drobiu ozdobnego, zakładając że chciałby hodować tak do 50 lub 100 kur i zakładając że by sprzedawał jajka do wylęgu, kurczaki lub dorosłe ptaki poprzez portale aukcyjne itp. to czy musi : założyć DG, zgłosić do US i płacić podatki (będą wpływy na konto bankowe), zgłosić to do weterynarii.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez robertokot25 2014-04-15, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu