Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Grudnia 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-01-09, 17:04
Gile
Autor Wiadomość
minizoo 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2008-02-05, 00:52   Gile

Gile jest to bardzo stara rasa rozpowszechniona na całym świecie należą do najbarwniejszych gołębi, według większości specjalistów pochodzi z Dalmacji.Gołębie te występują w przeróżnych odmianach barwnych
-lustrzane
-grochowe
-lustrzane z pasami
-niebieskie
-czarno-żółte
-czarno-miedziane
Są bardzo ciekawymi ptakami ich kolor piór jest błyszczący są zawsze tak ubarwione że brązowa lub złocista barwa występuje w połączeniu z barwami pozostałymi, na głowie leki czub mogą być i bez występują również gile z białymi lotkami.Masa ich ciała wynosi 350-450 g w hodowli ptaki te są dość płochliwe i ciche bardzo dobrze się rozmnażają i wychowują młode
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-01-23, 20:07, w całości zmieniany 3 razy  

filip 
młody

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2008-02-06, 14:50   

Tak gile to piękne gołębie, sprytne, dobrze chowają młode i występują w wielu wariantach barwnych, ja posiadam parę białych i jestem bardzo z nich zadowolony.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-01-13, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  

Dominik67 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2009-01-30, 23:08   

adammmos, gołębie gile nie tylko mają czerwone brzuchy i głowy ale także i złote. Są to naprawdę spokojne gołąbki, łatwo się oswajają i co trzeba tu podkreślić ROZMNAŻAJĄ normalnie mnożą się na potęgę. :d Polecam te ptaszynki wszystkich hodowcom. Ja u siebie mam 8 kolorów. W niedziele postaram się załączyć fotki.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2009-01-31, 20:34   
   Nr Tel.: 660803277

Ta stara i bardzo popularna rasa zawdzięcza swoją nazwę właśnie gilom, przyczyną tego była miedziano-czerwona barwa ptaka z czarnymi skrzydłami i ogonem. Barwę złocisto-żółtą uzyskano znacznie póżniej, pierwotnie gile występowały tylko w jednym kolorze: miedzianym. Zdaniem rosyjskich hodowców ptaki te pochodzą z północnej Rosji , z Archangielska, stąd rosyjska nazwa: archangielskije sniegiry ( sniegir-gil).Tezę o rosyjskim pochodzeniu gili może potwierdzać nazwa archangel używana w krajach aglosaskich i wywodząca się od miasta ich pochodzenia.Anglosasi, zwłaszcza Amerykanie wnieśli znaczny wkład w rozwój rasy i powstanie nowych odmian barwnych.W USA działa wiele klubów zrzeszających hodowców tej rasy. Poza odmianami spotykanymi u nas, powstało w amerykańskich hodowlach wiele nowych, niespotykanych dotychczas w Europie odmian, takich jak jednobarwne ( czerwone , żółte, białe),białolote z białą plamą na ciemieniu oraz białogłowe o zasięgu białego koloru podobnym jak u garłaczy śląskich białogłowych.

minizoo 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2009-10-29, 22:58   

Jeszcze jedna odmiana barwna, dość mało spotykana ;)

Hubert631 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2010-03-08, 18:05   

Tak gile to piękna odmian gołębi są przepięknie ubarwione , i dobrze chowają młode są bardzo mądre a zarazem sprytne. Polecam wszystkim tą rasę do hodowli!
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-03-10, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  

komczyk 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2010-06-11, 11:08   

Witam, od niedawna rozpocząłem hodowlę gili. I mogę tylko potwierdzić wypowiedzi poprzedników. Bardzo wesołe i ciekawskie ptaki, a w szczególności bardzo mnożne :D . Jeśli chodzi o informacje o tej rasie to z polskimi stronami jest bardzo ciężko. Najwięcej jest niemieckich.
Ostatnio postanowiłem przejrzeć również strony czeskie. Natrafiłem na ta stronę, najbardziej zaskoczyły mnie zdjęcia gili, które wyglądały jakby skrzyżowane z garłaczami.

Tutaj jeszcze krótki film
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=RkjqcgRFxFs

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-01-13, 19:18, w całości zmieniany 2 razy  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Wysłany: 2010-06-13, 11:04   

To rzeczywiście wynik krzyżówki gili z garłaczami, stosunkowo nowa niemiecka rasa czyli garłacz dolnobawarski.

komczyk 

Wysłany: 2010-06-14, 07:36   

Dobrze wiedziec :) , ale osobiscie to mam mieszane zdanie na temat tej rasy. Okaz ciekawy sam w sobie, ale jak dla mnie to nie potrzebne "oszpecenie" gila :/
Ostatnio zmieniony przez komczyk 2010-06-14, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Wysłany: 2010-06-15, 07:49   

Albo przekolorowanie garłacza. Zależy z której strony na to patrzeć. Ostatnio takie rasy powstałe z krzyżowania zupełnie odmiennych ras gołębi są w modzie. Następnym dziwolągiem jest holenderski garłacz fryzowany będący krzyżówką garłacza i loczka.Też można by powiedzieć, że to oszpecenie loczka lub 'pokręcenie" garłacza.Po prostu hodowla gołębi to dziedzina, która stale ulega przemianom. Znane rasy są doskonalone , powstają nowe odmiany barwne, z krzyżówek powstają nowe rasy. Najbardziej te tendencje do rozwijania rasy widoczne są na przykładzie właśnie gili. Jeszcze 30 lat temu znane były jedynie gile miedziane i złociste na czarnym tle, no i ewentualnie białolote. Teraz mamy kilkadziesiąt odmian barwnych i wciąż powstają nowe. Szczególny wkład w powstawanie nowych odmian gila mają hodowcy z USA.To im zawdzięczamy taką różnorodność odmian tej ciekawej rasy.Niedawno u znajomego widziałem sprowadzone ze Stanów złociste białoloty z białymi głowami i ogonami na brązowym tle.

komczyk 

Wysłany: 2010-06-15, 19:46   

Zgodzę się co do krzyżówek bo warto "eksperymentować" gdyż można otrzymać odmianę naprawdę oryginalną. Napisałem "oszpecenie gila" , może dlatego że gile (jak dla mnie) to małe, żwawe i zabawne ptaki i jakoś nie pasuje mi do nich wygląd garłacza, bądź rysia. Bardziej akceptowalne było by dla mnie krzyżówka w obrębie rasy podobnych w budowie, chociażby właśnie z loczkiem. Krzysztofie mam jeszcze mała prośbę, czy mógłbyś zamieścić na forum zdjęcia zdjęcia gili twojego znajomego :) ? Ewentualnie może sam posiadasz w swojej hodowli jakieś ciekawe okazy gili.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Wysłany: 2010-06-16, 11:54   

Obecnie gili w swojej hodowli nie posiadam. Miałem, nawet w kilku ciekawych odmianach, jednak zmuszony byłem ograniczyć ilość hodowanych ras, bo przestałem to wszystko ogarniać. Było za wiele ras, co z tego, że nawet ciekawych, kiedy z hodowli zrobił się zwierzyniec, kolekcja pełna ciekawostek, ale nie dająca nadziei na rozwój hodowlany.Musiałem się zastanowić, czy chcę być hodowcą- kolekcjonerem, mogącym się pochwalić pojedynczymi okazami ptaków wielu ras, czy też prowadzić racjonalną hodowlę. W tym drugim przypadku niezbędna była znacząca redukcja hodowanych ras.Aby się skupić na rozwoju, można przy maksymalnym wysiłku hodować najwyżej kilka ras.Wielu hodowców uważa, że tylko jedną, najwyżej dwie rasy. Wracając do gili, trochę szkoda, że musiały u mnie ustąpić miejsca innym rasom. U kolegi będę pod koniec wakacji, wtedy postaram się zrobić fotki jego gilom.

witek20 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-06, 21:33   
   Nr Tel.: 695223890

powiem szczerze ze chyba pomalutku zakochuje sie w tej rasie zaczelo sie od giolebia który sie do mnie przybłąkał póżnym latem a to ten miedziany samczyk, a teraz mnie naszło i kupilem sobie parke żółtych i chyba to nie beda ostatnie :) powiedzcie mi czy moga byc czy znowu jakies koki mam :)

Odpowiedz do tematu