Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 23 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak spowodować aby kura niosła wystarczająco mocne jajka?
Autor Wiadomość
Kituś 
dawny user

Województwo: Małopolska
  Wysłany: 2007-06-12, 18:01   Jak spowodować aby kura niosła wystarczająco mocne jajka?

Mam kilka starych kur chyba po 5 roku życia i jestem w kropce bo nie wiem jak spowodować aby niosły twarde a nie słabe ,które można zgnieść w ręce :?: Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dzięki.

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-12, 18:51   

Kituś, jajko zawsze mozna zgniesc w reku ;) Ale słaba skorupka jest spowodowana najprawdopodobniej brakim składników mineralnych (w szczegolnosci wapna) z których to własnie powstaje skorupka. POwinniennes kupic jakies witaminy dla swoich podopiecznych. Mozesz je dostac u kazdego wteterynarza albo tam gdzie kupujesz pasze. Duze zawartosci składnikow mineralnych znajduje sie rowniez w roznego rodzaju zielonkach. A wiec musisz zwikszyc ich udził w diecie swoich ptakow. Twoje kurki sa dosc stare, i to tez moze miec jakis ( niewielki ) zwiazek ze sprawa.

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2007-06-12, 19:03   

Dostawały skorupy działało to w zeszłym roku ale w tym nie działa. kury dostają pasze domową czyli pszenice i ugotowane ziemniaki z otrębami. Nie mam możliwości ich zamknąć ponieważ dziadek i rodzice pomyśleli by że zwariowałem a poza tym inne kury nie niosły by się ;)

Dawid Szikora
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-12, 19:39   

kacpisułtan napisał/a:
(w szczegolnosci wapna)

Wapnia, nie wapna. Ale to tak na marginesie, aby nie było nie potrzebnych nieporozumień ;-)

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2007-06-12, 19:53   

Czyli co mam im dać aby skorup nadała się pod kwokę:?:

majawn 
Loża zasłużonych

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-06-12, 19:55   

Sa tez rozdrobione muszelki dla kur. Sa one czasem sperzedawane jako grysik dla gołębi, ale kurom tez można dawać. Twoje kurmi sa faktycznie juz trochę dojrzałe.

Inne powody dla których jajka mogą być miękkie lub cienkie to niedostateczna ilośc wit. D oraz np. zakaźne zapalenie oskrzeli: "u niosek choroba objawia sie gwałtownym obniżeniem nieśności oraz znoszeniem jaj o zdeformowanych skorupkach, które sa zbyt cienkie albo zniekształcone poprzecznymi bądź podłużnymi bruzdami i wgłębieniami" ("Kury. Chów pozafermowy" M. Mikulska, D. Mikulkski, PWRiL 1998)

Maja

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2007-06-12, 20:10   

raz widziałem takie jajo wyglądało mniej więcej tak: od węższego czubka o szerszego było takie słoneczko jak rysują dzieci.
Lecz moje kury są zdrowe prócz paru wszy, a gdzie można kupić tą mieszankę u weterynarza czy w wylęgarni?

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-12, 20:10   

Aby kurą dostarczyc dostatecznie duzo witaminy D musisz im zapewnic oświelony wybieg. A zeby uzupełnic braki pozostałych skałdników mineralnych bedziesz musiał kupic zestaw witamin i składników mineralnych które mozesz dostac u kazdego weterynarza oraz dystrybutora, producenta pasz dla kur.

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2007-06-12, 20:23   

Moje kury biegają po podwórku są zdrowe i wesołe może staruszki nie biegją jak zeszłoroczne kurczaki ale dają sobie radę ;)

majawn 
Loża zasłużonych

Wysłany: 2007-06-12, 21:25   

Ten grysik to dostaniesz nałatwiej tam gdzie sa sprzedawane rzeczy dla gołębi. Ja swój kupuję u weterynarza, jednego na wsi a drugiego w mieście.

Maja

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2007-06-12, 21:31   

A w jakich opakowaniach jest ten grysik? Ile zawierają specyfiku i czy dużo kosztuję?
Ostatnio zmieniony przez Kituś 2007-06-12, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  

dadzio 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2007-06-15, 16:38   

Moja babcia na twardsze skorupki podaje kurom krede.Oczywiście nie taką do tablicy :!: Tylko specjalnom dla krów :hihihi: .Sam ją podaje.Mamy krowy więc z tą kredą nie ma problemu.Nie jest droga około 10 zł 20kilo.Można ją kupić w punktach sprzedaży pasz lub witamin i dodadków dla bydła.

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2007-06-29, 08:44   

Na szczęście czasem udaje mi sie złapać jajo do tej kury i jest już trochre lepiej( to zasługa słońca) Lecz jajko nie nadaje sie pod kwokę bo wziołęm naj mocniejsze i tak je zgniotła :(

majawn 
Loża zasłużonych

Wysłany: 2007-06-29, 19:40   

Nie wiem co Ci jeszcze doradzić :( . Jak jest jajko za cienkie to w inkubatorze tez by nic Z niego nie wyszło :( .
Maja

Secza 
Malowane Podwórko

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2009-01-26, 14:23   
   Nr Tel.: 784847754

Ja swoim kurom podaję kredę pastewną jest bardzo skuteczna, niedroga i na długo wystarcza bo jest jej 30 kg

Odpowiedz do tematu