Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lęgi silki.
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-12, 22:02   

Silki przejawiają instynkt kwoczenia nie tylko po zniesieniu jaj. Zdarza im się to dość często. I z tego co czytam to chyba te jajka na których usiadła nie były tylko jej. Może gdzieś indziej zniosła pozostałe... Wariantów może być wiele. Niestety wyjaśnić może nam to tylko michal_93.
Może po prostu zniosła jajko i obróciła przy okazji koleżanek...
 
 
michal_93 
REDAKTOR
Michał



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 256
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-03-13, 16:09   
   Nr Tel.: 502901206


To było tak . Jak poszłem zamknąć kurnik wganiałem jeszcze kurki bo padalo bardzo i niechciałem żeby zmokły w kurniku było już dosyć ciemno i poświeciłem im latarka aby zasiadły na grzędę, po czym wszystkie wskoczyły na grzędę a silka postanowiła posiedzieć sobie na jajkach(było tam jedno jej i dwa lili,jajek)ale zastanowiło mnie to że zaczęła przewracać jajka dziobem( a i ona niesie się u mnie jakiś miesiąc może wcześniej,ale wcześniej niewiedziałemże niesie)i właśnie postanowiłem spytać o to was :P

[ Dodano: 2008-03-13, 16:11 ]
chciałem jeszcze dodać że kurka jest z tamtego roku ponieważ kupiłem ją od Kurczaczka w ferie :D i on mówił że już u niego niosła jajeczka :D :D :P
_________________
http://s1.onlyfight.pl/c.php?c=michal_93
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-03-15, 17:56   

U mnie w piątek wylegają się małe silki a dziś podłożyłem drugiej jaja perlic a za 5 dni dołożę jaj od czarnej silki.:-)
_________________
pozdro...
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-15, 22:50   

No to gratuluję. U mnie silka jak narazie tylko się niesie. Ale napewno za jakiś cczas usiądzie.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-03-19, 20:13   

W końcu.Kurczaki już piszcza w jajkach.Silka pokwokuje tak jakby rozmawiała z pisklakami w jajkach.Jestem tylko zaskoczony że one się lęgną 19 dnia.Miały się kluc w piątek.Ale lepiej że się lęgną wcześniej a niżeli miały by po terminie.Super:-):-)
_________________
pozdro...
 
 
pem173 


Województwo: Podkarpackie
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 12
Wysłany: 2008-05-03, 11:48   

Moja silka siadła drugi raz na jajkach :) . Tylko mam mały problem zniosła ich aż 12. W dniu kiedy miałem już je wziąść kura zdecydowała się na wylęg. Martwię sie że nie będzie w stanie ich ogrzać. Proszę o poradę co mam zrobić. Z góry dzięki.
_________________
Przemek
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-05-03, 16:09   

Jeśli siedzi już drugi raz w tym roku to odradzam podkładania jej jajek bo jest to wyczerpujące dla kury.Możesz to zrobić w czerwcu lub w lipcu aby kura miała czas odpocząć.A jeśli masz inna kwokę to daj jej te jajka.Jeśli to również silka to raczej 12 to za dużo.Ja dawałem max 10.
_________________
pozdro...
 
 
michal_93 
REDAKTOR
Michał



Województwo: małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 256
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-05-04, 10:13   
   Nr Tel.: 502901206


ja mojej małej lili dałem 12 i obsiadła wszystkie,teraz jeszcze czekam do 7 i zobaczymy co się wykluje
_________________
http://s1.onlyfight.pl/c.php?c=michal_93
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2008-05-04, 13:42   

wracając do klucia jeśli jajka nie nadklują wciągu 6-9 godzin od pierwszego nadklutego to czy mozna te co sie nie nadklują troszeczkę nakuć tam gdzie znajduje sie bąbelek z powietrzem?? bo mialem kilka razy tak ze kurczaki sie nie zdążyły nadkluć i sie udusiły w jajku
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-05-04, 19:22   

Kilka godzin o niczym jeszcze nie mówi.Kurczak nagle może się wziąć do roboty i wykluć.Co innego jeśli nie wykluł się po 48 godz od wyklucia pierwszego pisklaka w lęgu.
_________________
pozdro...
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2008-05-05, 15:27   

ale czy zaszkodzi to jeśli zrobię małą dzurkę tam gdzie powinien być bąbelek z powietrzem tak po około 24 godzin od pierwszego pisklaka? bo kiedyś dokładnie po 48 godzinach wziąłem jajka i te które sie nie ruszały i nie piszczały rozbiłem a tam był ładny kurczaczek tylko ze nie żywy miał już żółte "futerko" i jeśli mozna tak to nazwać to miał 'żółtko w sobie' a nie tak jakby mu niezdążyło "wejśc" do brzucha( a ja go nie zabiłem rozbijając jajka bo jakby był żywy a rozbiłbym jajko to przez chwile ruszałby jeszcze łapkami) tak było chyba z dwoma jajkami... były to dosyć duże jajka najwieksze ze wszystkich jakie włożyłem i od tamtej pory nie wkładam już dużych aczkolwiek czasami również zdarzają sie takie jakby uduszone kurczaki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13