Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 06 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurczaczki bawiące się w wodzie.
Autor Wiadomość
heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2013-03-11, 22:46   Kurczaczki bawiące się w wodzie.
   Nr Tel.: 508-298-307

Podzielę się o moje nowe doświadczenie. Jako, że jest to dopiero mój drugi sztuczny lęg a tym samym drugie w życiu kurczęta to mogę o czymś nie wiedzieć ale zadziwia mnie to, że moje kurczaczki robią sobie dobrą zabawę w misce z wodą ! Jako, że mam trociny w odchowalniku to pomysł z poidełkiem odpadał bo ciągle tam coś wpadało i musiałam czyścić poidełko kilkanaście razy dziennie. Więc uznałam, że są na tyle duże, że dam im talerz do zupy i położę na takim podwyższeniu aby mi tam tych trocin nie wkopywały ale... Dzieje się coś innego. W momentach kiedy mają największą aktywność zrobiły sobie zabawę z tej miski z wodą. Wbiegają tam hurtem, stoją w wodzie i się gapią na dno miski, po czym wypadają jakby je coś "poraziło"... I natychmiast wracają do wody, pogrzebią tam, i znów wypadają z impetem. Ewidentnie je to w jakiś tam sposób bawi. Szczególnie jak wpadną do wody trociny - wtedy je łowią ale nie zjadają. Rozumiem, gdyby to były kaczusie... ale kurki ?

Teraz tak sobie tu siedzę i to piszę i jeden z kurczaczków radośnie wpadł do miski, postał chwilkę i chciał wybiec ale podbiegł drugi - skoczyły do siebie jak dwa koguciska i oba wypadły z miski.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2013-03-12, 14:23   
   Nr Tel.: 601 654 364

Bo kurczaki to dzieci. Bawią się, bo się najadły, napiły, naspały i są zdrowe. Zabawa to najlepsze świadectwo zdrowia. Moczenie nóg w ciepłej wodzie, w odchowalni, to standard. Chociaż trzeba tę wodę często zmieniać, to uciecha jest tego warta. :d Im więcej bodźców, tym mniej nudy i bezmyślnego skubania się nawzajem. :/

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2013-03-13, 12:50   
   Nr Tel.: 508-298-307

No te się chyba wybitnie dobrze bawią... ja też jak co chwilę muszę zmieniac wodę hahahahahahah

Odpowiedz do tematu