Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Maja 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaczki w kurniku i ich gniazdo
Autor Wiadomość
BDudek 
REDAKTOR

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-10-20, 11:20   
   Nr Tel.: 530 256 649

Przemek95 napisał/a:
Z czego zrobić gniazda ? Z desek i wyścielić słomą czy wymurować takie 50x50 pokoiki wyścielone słomą ?

Jedne jak i drugie spełnią swoją rolę, ale myślę, że z desek będzie lepsze. Możesz zawsze to gniazdo przenieść, wynieść i mieć "nad nim władzę", a murowane będzie zawsze dopóki go nie zburzysz.

Przemek95 napisał/a:
Czy jedna kaczka nie będzie wchodzić do gniazda drugiej ?

Na to pytanie nie można teraz odpowiedzieć. Bo skąd mamy wiedzieć co kaczce w głowie siedzi. ;) Jednak jak będą miały wystarczającą ilość gniazd to nie powinny sobie wzajemnie przeszkadzać.

Przemek95 napisał/a:
Oczywiście mogę zostawiać jajka w gnieździe kaczek, nie przeszkadza mi to, ale jak zabezpieczyć przed szkodnikami gniazda ? Szczury, łaski itp?

Szczelny kurnik. Za dnia drapieżniki nie przychodzą na wyżerkę, więc tylko na noc musisz mieć zamknięte i chlew jak już napisałem musi być szczelny bez żadnych dziur.

Przemek95 napisał/a:
Czyli mam rozumieć że 1 kaczor i dwie kaczki pozwolą mi na rozmnożenie ich do więcej niż 20 sztuk młodych ?

Tak, bez problemu.

Przemek95 napisał/a:
Jak długo rosną małe kaczki żeby nadawały się na ubój ?

Nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale z tego co pamiętam to kaczki piżmowe ubija się w 5-6 miesiącu. Mówi się też, że są dobre do zabicia kiedy kaczkom się skrzyżują lotki.

Przemek95 napisał/a:
Jeśli kaczka znosi co dzień jedno jajko seriami po 15 jak napisano to czy przy wykluwaniu te 15 kaczek będzie wykluwało się aż 15 dni ? Bo przecież jedno jajko od drugiego będzie już minimum jeden dzień do przodu. A ostatnie jajko wykluje się już jak pierwsze pięć np. już będzie biegało ?
Proszę wytłumaczyć bo nie rozumiem

Nie, nie to nie tak. ;) Kaczka jak zniesie jedno jajo to nie siada na nim od razu tylko zniesie rano idzie na podwórko jak każda inna i tak codziennie przez kilkanaście dni. Zniesie wystarczającą ilość jaj to narwie puchu i siądzie. Kaczki będą się kluły w jednym terminie po ok 35 dniach.

Przemek95 napisał/a:
Chciałbym je razem z kurkami na pole wypuszczać ale chciałbym ażeby jajka kaczuszek były niesione w ich gniazdach w chlewiku.Jak zrobić to pogodzić ? Ogrodzenie mam przy stajni lecz drób nie ma prawa wejść do niej gdyż jest to oddzielne zamykanie i calkiem z drugiej strony stajni.Goni się je rano i zamyka wieczorem do stajni. Tak było do tej pory. Nie chciałbym żeby kaczka niosła jaja gdzieś w trawie lub w gniazdach kurek bo mama weźmie i zrobi jajecznice jak nie zauważy.

Mam rozumieć, że kaczki będziesz przeganiał z chlewa do wybiegu i nie będą miały możliwości swobodnego wejścia do swojego pomieszczenia? Jeśli nawet tak będzie to nie powinno być większego problemu ze znoszeniem jaj, ponieważ kaczki niosą jaja wcześnie rano. Myślę jednak, że lepiej byłoby żeby miały swój wybieg.

Przemek95 napisał/a:
Czyli ile murek powinien mieć przynajmniej wysokości?

Jak nie będziesz miał "lotników" to 1,5m powinno wystarczyć, ale zrób 1,8m. ;)

Przemek95 
Hodowca Gołębi

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2013-10-20, 11:52   

Dziękuje za odpowiedzi ;) )
1.Czy wymiary gniazd 40x40 wysokie na 30 wystarczą ?
2.Czy lepiej by było jakbym zrobił więcej gniazd niż kaczek ? Żeby sobie nie wchodziły w droge?
3.Czyli kaczki przed wyjściem na dwor jajko już zniosą ? Wypuszczamy drób o godzinie około 7 rano. Kaczka się uwinie ?:D
4.Nie mam innej mozliwości, jedynie z kurkami, a w czym to przeszkadza?

BDudek 
REDAKTOR

Wysłany: 2013-10-20, 12:01   

Przemek95 napisał/a:
Czy wymiary gniazd 40x40 wysokie na 30 wystarczą ?

Wystarczy, możesz dać jeden bok trochę dłuższy, 10cm. Ważne też żeby nie było za wysokie, bo wtedy kaczka przy wskakiwaniu może zgnieść jaja.

Przemek95 napisał/a:
.Czy lepiej by było jakbym zrobił więcej gniazd niż kaczek ? Żeby sobie nie wchodziły w droge?

Dla bezpieczeństwa możesz zrobić 3 gniazda na dwie kaczki.
Przemek95 napisał/a:
Czyli kaczki przed wyjściem na dwor jajko już zniosą ? Wypuszczamy drób o godzinie około 7 rano. Kaczka się uwinie ?:D

Powinna zdążyć, kaczki wcześnie jaja niosą. Nie wiem dokładnie o której bo kamerki w kurniku nie mam . ;)

Przemek95 napisał/a:
Nie mam innej mozliwości, jedynie z kurkami, a w czym to przeszkadza?

Jedynie z tym przeganianiem, bo zawsze stresujesz tym ptaki itp. Ale jak się przyzwyczają będzie ok.

Przemek95 
Hodowca Gołębi

Wysłany: 2013-10-20, 12:17   

dobrze :) ) Dziekuje bardzo za odpowiedzi
1. Kaczki będe nabywał na targu.
Po czym poznać że to akurat kaczka pizmowa i że mnie sprzedawca nie robi w konia mówiąc że to kaczka piżmowa**?
2.Czy kupując kaczki 2+1 te dwie kaczuszki będą od samego początku będą znosić czy muszą się jakoś przyzwyczaić?
3.Trzeba ich przytrzymać w zamknięciu czy można od razu na drugi dzień gonić do ogrodzenia ?
4.Potrzebują jakiejś specjalnej diety czy pszenica + owies + kukurydza + ziemniaki ze śrutą + to co sobie uzbierają na polu to im wystarczy ? Czy trzeba im kupować jakieś specjalistyczne witaminy itp?
Ostatnio zmieniony przez Przemek95 2013-10-20, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  

BDudek 
REDAKTOR

Wysłany: 2013-10-20, 12:28   

Przemek95 napisał/a:
Kaczki będe nabywał na targu.
Po czym poznać że to akurat kaczka pizmowa i że mnie sprzedawca nie robi w konia mówiąc że to kaczka?Czy kupując kaczki 2+1 te dwie kaczuszki będą od samego początku będą znosić czy muszą się jakoś przyzwyczaić?

Mam rozumieć, że chcesz kupić już dorosłe kaczki? Kiedy chcesz je kupić? Wiosna? Lato? Jesień...? Kaczki nie niosą się cały rok.

Przemek95 napisał/a:
Trzeba ich przytrzymać w zamknięciu czy można od razu na drugi dzień gonić do ogrodzenia ?

Ja nigdy nie "przyzwyczajam" ptaków do otoczenia. Wypuszczam w kurniku, jak chcą to idą jak nie to zostają. Nie miałem problemów nawet z perliczkami. U Ciebie jest trochę inna sytuacja, możesz przytrzymać dzień w chlewie.

Przemek95 napisał/a:
Potrzebują jakiejś specjalnej diety czy pszenica + owies + ziemniaki ze śrutą + to co sobie uzbierają na polu to im wystarczy ? Czy trzeba im kupować jakieś specjalistyczne witaminy itp?

Dieta jak najbardziej ok. Witaminy możesz podawać. Pamiętaj o odrobaczaniu przynajmniej raz w roku.

Przemek95 
Hodowca Gołębi

Wysłany: 2013-10-20, 12:37   

tak, chcę kupić dorosłe kaczki, najlepiej młode ale już zdolne do odchowu młodych.
Myślałem o rocznych kaczkach, samczyk może starszy.
Jak rozpoznać czy to w ogóle kaczki piżmowe?
Jak rozpoznać że są to młode a nie staruchy jakieś ?
Nie hodowałem nigdy kaczek i dlatego takie pewnie dla niektórych banalne pytaania

mirek_60
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 12:45   

Przemek95 napisał/a:
Jak rozpoznać czy to w ogóle kaczki piżmowe?

Jest temat o tych kaczkach trzeba poczytać.

Przemek95 napisał/a:
Jak rozpoznać że są to młode a nie staruchy jakieś ?

Kupując u solidnego hodowcy.Na tym forum ich znajdziesz.Może napisz ogłoszenie w dziale Kupię?

Przemek95 napisał/a:
Nie hodowałem nigdy kaczek i dlatego takie pewnie dla niektórych banalne pytaania

Wszyscy od czegoś zaczynaliśmy.Pytaj i czytaj,czytaj i pytaj po to jest forum. :d

Przemek95 
Hodowca Gołębi

Wysłany: 2013-10-20, 12:59   

narazie dziękuje za pomocne dla mnie odpowiedzi ;) ))
Jak czegoś jeszcze nie będę wiedział napiszę ;) ))
Dzięki wielkie !! ;) )

Odpowiedz do tematu