Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 21 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Liliput - wzorzec
Autor Wiadomość
Rocki 
Robert

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2008-02-17, 23:08   

Kurczaczek ma racje co do tego, ze dużo naszych liliputów jest po prostu trochę za dużych i beczkowatych co odejmuje im typowego wyglądu drobnej i zwinnej kurki.

Luśka 

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2008-02-17, 23:15   

Kurczaczek napisał/a:
Luśka niebęde sie kłucić, kończe temat... niech inni sie jeszcze wypowiedzą...
Co do cwerek, to gdybyś zadała sobie trochę trudu, też byś wiedziała że je hoduję od 4 lat...

Poprostu pisze co myśle o wzorcu, poto jest przecież ten temat, więc prosze sie nie czepiać, że coś mi nieodpowiada...

Kurczaczek, trochę grzeczniej, jeżeli można prosić.

Zwroty typu "przemawiam wam do rozumu", "proszę się nie czepiać" raczej nie służą dyskusji.

Zadałam konkretne pytania, na które nie otrzymałam odpowiedzi.

Markus Kurspiot
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 23:30   

Liliputy łapciate znacznie różnią się od tych gładkich, dlatego przydałby się osobny wzorzec... to samo pisał chyba Rocki... :diabel:: :D :diabel::

Kituś 
dawny user

Województwo: Małopolska
Wysłany: 2008-02-18, 06:56   

Jakoś mi ten wzorzec liliputa odpowiada w 100% liliputom występującym w Polsce Kurczaczek, jak chcesz to sobie pojeździj po okolicznych wioskach i pooglądaj liliputy, a przekonasz sie że przewaga jest tych "beczułkowatych mieszańców z towarowymi" jeszcze

kwestia poruszona przez Ciebie a mianowicie kolor oczu i sierpy u kogutów pierwsze trzeba zająć sie pokrojem i postawą

A teraz z innej beczki i nawiązanie do koloru oczu moja szórpatka ma oczy zielone ale jej braciszek ma już pomarańczowo czerwona lecz są idealne podobne do siebie. I spróbuj przeczytać wzorzec ze zrozumieniem a nie pobieżnie.

Pozdrowienia Kamil Kita
Ostatnio zmieniony przez Kituś 2008-02-18, 06:58, w całości zmieniany 1 raz  

Markus Kurspiot
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 09:06   

Kituś, pisałem przecież wyżej że jeżdziłem po okolicznych wioskach i widziałem... :diabel:: 8-) :diabel::

mateusz20 
Loża zasłużonych

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2008-02-18, 17:28   

Kurczaczek Ci to się tłumaczy jak krowie na rowie (wybacz ale tego co wypisujesz to nie daje się już czytać). Ja swoje liliputy nazywam, Cwerki, ponieważ są niepowtarzalne, hodowane w czystości od 13 lat. Zastrzegam sobie ta nazwe dla kurek pochodzących z rejonu Gniezna, jak jeszcze będzie miał ktoś wątpliwości, o co chodzi mogę je nazywać CWERKA GNIEŹNIEŃSKA. A jeżeli ty masz cwerki to twoje kury najprawdopodobniej są mieszańcami, moje przynajmniej są wyrównane pod względem, wagi, budowy i kilku innych cech morfologicznych, a na dodatek wszystkie są na niebieskim podkładzie.

Markus Kurspiot
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 17:33   

a skąd ta wiesz że moje cwerki są nieczysto rasowe, i niewyrównane pod względem barwy i kształtu!!!! ;( Jak ich niewidziałeś to niepisz... ;( Piszesz że twoje są hodowane w czystości rasowej, to skąd możesz wiedzieć że moje niesą...
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2008-02-18, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

mateusz20 
Loża zasłużonych

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2008-02-18, 17:43   

A będę pisał, bo jak ty masz prawo krytykować innych to, dlaczego inni nie mogą po krytykować ciebie. Więc na przyszłość przeczytaj dokładnie wszystkie tematy dotyczące liliputa a potem cos pisz, bo jak na razie to z twoich uwag wynika, że, z naszych liliputów trzeba zrobić bantamke albo mileflerke.. A jeśli chcesz mieć kure z dużymi białymi zausznicami to zacznij hodować miniaturowe minorki.

Markus Kurspiot
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 18:11   

Ja nie krytykuje, tylko pisze co mi nieodpowiada we wzorcu! Pan Roszkowski wyraźnie napisał aby pisać co jest we wzorcu złe, bo potem będzie zapóźno... A ty masz pretensje że pojawiła się osoba której coś nieodpowiada. Ale innym osobom, też ten wzorzec nieodpowiada, więc to nietylko moja opinia... I jak możesz krytykować coś czego niewidziłeś nigdy!!! Zdecyduj sie! :hmm: A co będe hodować to raczej jest moja sprawa, nie twoja! I niemam zamiaru sie kłucić więc kończe temat, niech inni sie wypowiadają...

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2008-02-18, 18:19   

Kurczaczek, tylko I wzorzec jest bez sensu ponieważ takie liliputy nie istnieją a w tym
zostały opisane takie kury jak żyją w gospodarstwach nic tylko schylić sie i zbierać
Ostatnio zmieniony przez Kituś 2008-02-18, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

Rocki 
Robert

Wysłany: 2008-02-18, 18:39   

Właśnie tu sie pojawia problem, żeby we wzorcu się na większych konkretach.
Ja uważam, że zausznice powinny być białe, a przynajmniej białawe..., ale nie chodzi tu o takie zausznice jak maja np. bantamki...
A i tak bez względu na wzorzec pewnie większość będzie i tak hodowała to co się bardziej podoba...

Markus Kurspiot
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 18:41   

Dobrze Kituś...
ale chce odpowiedzi na poniższe pytanie...
Mateusz zamieścił pod wzorcem fotki. Rozumiem że na fotkach są kurki odpowiadające wzorcowi. No to co ma wpólnego w budowie ciała moja kurka i kurka Dawida?
Moja kurka jest wyrażnie w typie lekkim, a Dawida w typie ogólno-użytkowym
Jak widać to już druga osoba, więc jednak nie jestem sam...
Ostatnio zmieniony przez Markus Kurspiot 2008-02-18, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  

Kituś 
dawny user

Wysłany: 2008-02-18, 18:47   

nie ta kurcia jest taka sama jak twoja a twoja wygląda na nie dorosłą a dorosła kura troszke zawsze grubsza od kokoszki

Krzysiek Prokop 

Województwo: warm.-maz.
Wysłany: 2008-02-18, 19:02   

Znaczy ta kurka Dawida może rzeczywiście nie jest taka idealna, ale ja chyba bym to zwalił na to, że jest to tylko zdjęcie i nic nie zastąpi widoku na żywo.
Co do zausznic to jeszcze się z nimi u liliputów nie spotkałem, czyli mówię nie ;)
Kurczaczek a jeżeli chodzi o ciebie, to po prostu podniosłeś niepotrzebnie ton swojej wypowiedzi i nie opisałeś wszystkiego a pisałeś później, że ktoś nie jest w zorientowany.

Rocki 
Robert

Wysłany: 2008-02-18, 19:14   

Dodam jeszcze, że wszystkie ptaki przedstawione w tym temacie przez Mateusza mają właśnie białe zausznice! podobnie jak wiele innych okazów, które możemy zobaczyć w galerii liliputów...

Odpowiedz do tematu