Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Samce pawi na wybiegu
Autor Wiadomość
sztomo 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2013-03-21, 21:03   Samce pawi na wybiegu

Witam

Mam parkę pawi. Chodzą swobodnie po ogrodzie, ale większość czasu spędzają u sąsiadów. Słyszałem, że jak wpuszczę samicę do woliery to samiec będzie chodził niedaleko woliery i nie będzie uciekał. Nie wiem czy to dobry pomysł aby je tak rozdzielać. Woliera ma 7x4x3m i mieszka w niej parka bażantów.

darko
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-24, 17:25   

sztomo, Moim zdaniem prawdopodobieństwo że samiec będzie w takim wypadku spędzał czas na podwórku jest nikłe,jeśli już jest przyzwyczajony do ucieczek to raczej będzie to robił.Jak wysokie masz ogrodzenie?Może wystarczy podciąć lotki....Kiedyś widziałem u pewnego hodowcy rozciągnięty drut nad ogrodzeniem(paw kiedy chciał przelecieć wpadał na drut i nie przedostawał się na zewnątrz)ale czy ta metoda jest bezpieczna dla pawia...tego nie wiem.A samicę ja bym kupił tak czy inaczej,a nawet dwie bo szkoda takiego samotnego kawalera ;)

sztomo 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2013-03-25, 08:50   

Mi to nie przeszkadza, że paw lata po innych ogródkach, ale moi sąsiedzi bardzo go nie lubią. Kiedyś nawet strzelali do niego z pistoletu na ślepe naboje, bo siedział im na garażu.

mirek_60
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-25, 17:45   

sztomo napisał/a:
Mi to nie przeszkadza, że paw lata po innych ogródkach, ale moi sąsiedzi bardzo go nie lubią.

Niestety ale to my właściciele zwierząt jesteśmy odpowiedzialni za nich i za ich wyczyny.Niektórym przeszkadza ale taki jest już ten świat.

miras03 

Województwo: dolnoslaskie
Wysłany: 2014-03-01, 20:57   

Witam,mam takie pytanie czy pawie bardzo się drą i czy o 5 rano,mam sąsiada któremu przeszkadza pianie mojego koguta silki a chce kupić pawie

Tunio 

Województwo: Podkarpacie
Wysłany: 2014-03-02, 09:10   pawie

Jezeli przeszkadza pianie sasiadowi to przy pawiu bedziesz Mial wieksze problemy dlatego przemysl to ,czasami czeba z czegos zrezygnowac aby miec swiety spokuj Pozdrawiam :d :d

miras03 

Wysłany: 2014-03-02, 10:47   

Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?czy drą się w nocy?bo jak tylko w dzień to ok

Tunio 

Województwo: Podkarpacie
Wysłany: 2014-03-02, 14:05   

Na dlugim dniu tz od Wiosny 4 godzina jest to przenikliwy odglospotrafi obudzic pul osiedla.Jesli trafisz na Pawia kturt bedzie Ci siedzal w danym miejscu i nie wylatywal poza jego obreb to ok.Muj ma 12 lat i na obszarze 16 arow nigdy go nie opuscil ale osobniki sa rozne jak u czlowieka .dlatego poradzilem Ci abys przemyslal swoja decuzje i znalazl kompromis z sasiadem bo wzamian sa chalas bedzie mogl popatrzec z wnokami na piekne ptaki.Wmoim przypatku przychodza wycieczki szkolnebi podziwiaja tren w okresie godow.Na szczescie mam wyrozumiialych sasiadow,imtoleruja moje zainteresowania .

Dbaj o ORTOGRAFIĘ/STYLISTYKĘ i POPRAWNĄ POLSZCZYZNĘ!
Przez błędy i stylistykę, twój post/temat może być nie zrozumiały dla innych.

STATUT FORUM!

Ostatnio zmieniony przez AL 2014-03-02, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  

miras03 

Wysłany: 2014-03-02, 18:31   

czterem sąsiadom i sąsiadkom podobają się moje ptaki i nie przeszkadza im a wręcz podoba ich śpiew czy pianie koguta o 5 rano,jeden sąsiad ma z tym problem i jego wnuczki też mimo że mieszkamy na wsi,jeżeli Paw drze się głośniej niż kogut pieje no to jest problem,z drugiej strony dlaczego ja mam rezygnować z czegoś co lubię,a może gdy Paw zaśpiewa o 4 rano to sąsiad zejdzie :D na zawał :P

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2014-03-03, 09:45   

miras03 napisał/a:
jeżeli Paw drze się głośniej niż kogut pieje no to jest problem

Paw jest o wiele głośniejszy od koguta! Pawie krzyczą na róże sposoby w zależości od sytuacji, płci, pory roku.

polikarp89 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2014-03-03, 10:03   

Tak jak powiedzieli przedmówcy od wiosny do końca sezonu godowego, paw jest bardzo głośny i nieznośny. Już od wczesnych godziny rannych zaczyna się drzeć. I nikt ani nic nie jest w stanie tego zmienić. Pianie koguta, czy odgłos perliczek to nic w porównaniu z darciem dzióba przez pawia. Radził bym się zastanowić czy to dobry pomysł. Sąsiedzi mogą takie rzeczy tolerować przez krótki okres czasu ale nie na dłuższą metę bo to naprawdę uciążliwe. W lecie kiedy jest ciepło a sąsiedzi będą mieli otwarte okna na noc zobaczysz co się będzie działo i ile będziesz miał skarg. ;)

miras03 

Wysłany: 2014-03-03, 21:03   

Dziękuje za rady

miras03 

Wysłany: 2014-03-06, 21:30   

Witam ponownie,czy tylko paw się drze? czy pawica też?

polikarp89 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2014-03-07, 11:23   

Samica się drze tylko wtedy jak się zgubi i nie widzi samca, to wtedy głośno go nawołuje. Brzmi to tak
głos samicy

miras03 

Wysłany: 2014-03-08, 19:08   

No bardzo ładnie,ale co mi po samej pawicy?sama tak będzie po ogrodzie chodzić :hmm:

Odpowiedz do tematu