Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 20 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-19, 21:57
Sójki łapciate.
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 13:05   Sójki łapciate.

Z tego względu, że mamy liliputy pójściem na łatwiznę było by nazwanie liliputów z łapciami - łapciatymi. Poza tym zostały one pominięte we wzorcu liliputa. Postanowiłem więc samemu wymyślić nazwę dla moich kurek i popracować wraz z wami nad ciekawym wzorcem.
Nie będę się rozpisywał czym się te kurki charakteryzują bo są bardzo podobne charakterologicznie do liliputów. Poniżej przedstawiam ich zdjęcia które chce poddać głębszej dyskusji. We wzorcu chcę uznać dwa rodzaje grzebienia różyczkowy i pojedynczy, ponieważ nie wypaczają się wzajemnie a wyglądają bardzo ciekawie. Bardzo jestem ciekaw waszej reakcji na nazwę i ogólny projekt. Na razie zdjęć nie jest zbyt wile bo pogoda nie dopisywała ale z czasem będę ich dorzucał coraz to więcej. W późniejszym czasie przedstawię również swoją propozycje wzorca. Zapraszam do dyskusji i oglądania.

Dorzucam jeszcze parę.
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2011-08-11, 18:00, w całości zmieniany 6 razy  

Agori 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2008-02-27, 13:57   

Ładne kurki.
Jednak mnie osobiście łapcie kojarzą się z łapciami, czyli skokami opierzonymi długimi i sztywnymi piórami. Z zaprezentowanych - tylko białą kurkę bym podciągnął pod określenie łapciata. Reszta ma jedynie "włochate" skoki - z krótkimi piórami.
Jeśli dobrze rozumiem, proponujesz wyodrębnienie nowej rasy jedynie pod względem opierzenia skoków. Czy to nie zbyt mała różnica?
Czy chodzi tylko o nie podciągniecie Twoich kurek pod wzorzec Liliputa Polskiego?...
Może zatem w materiale, który posiadasz, lepiej byłoby zaprogramować jeszcze kilka odrębnych cech i pobawić się w utworzenie zupełnie nowej rasy kur karłowatych?...

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 14:12   

Agori napisał/a:
Z zaprezentowanych - tylko białą kurkę bym podciągnął pod określenie łapciata. Reszta ma jedynie "włochate" skoki - z krótkimi piórami.

Kurki nie są jeszcze ostatecznie dopracowane. To dopiero początek bardzo długiej drogi. I tak powiem szczerze, że z tych łapci co widać na zdjęciach jestem bardzo zadowolony. Może fotografie tak tego nie uchwyciły ale niektóre mają naprawdę całkiem ładne. Do tego dużo kurek jeszcze pominąłem bo mi uciekały z pod obiektywu. Mam jeszcze jedną kurkę kuropatwianą którą muszę wam koniecznie pokazać. Ale to jak już będzie ładniejsza pogoda. A wracając jeszcze do łapci chciałem tylko dodać, że to nie mają być jakiś strasznie długi pióra zakrywające dokładnie skoki. Mają być jedynie delikatnie opierzone. Ta kurka "biała" ma według mnie troszeczkę za duże.
Mam jej jedno zdjęcie jak była młodziutka. Wrzucę je żebyście zobaczyli a potem dodam to jak wygląda teraz.
Agori napisał/a:
Jeśli dobrze rozumiem, proponujesz wyodrębnienie nowej rasy jedynie pod względem opierzenia skoków. Czy to nie zbyt mała różnica?
Czy chodzi tylko o nie podciągniecie Twoich kurek pod wzorzec Liliputa Polskiego?...
Może zatem w materiale, który posiadasz, lepiej byłoby zaprogramować jeszcze kilka odrębnych cech i pobawić się w utworzenie zupełnie nowej rasy kur karłowatych?...

Na razie chce się zająć wzorcem a potem pomyślimy czy pociągnąć je pod liliputy czy wyodrębnić inną rasę. Liliputy są kurkami które się bardzo między sobą różnią. bardzo trudno znaleźć dwa takie same osobniki. Chyba, że pochodzą z jednego gniazda. Cechy różniące te rasy na pewno się znajdą.
Ostatnio zmieniony przez kacpisułtan 2008-02-27, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  

Krzysiek Prokop 

Województwo: warm.-maz.
Wysłany: 2008-02-28, 17:53   

A masz tylko kolory kuropatwiany i biały ?
Kurki bardzo ciekawe, nazwa również. Przyznam, że najbardziej to podoba mi się kogut z 5 zdjęcia (co prawda jest bokiem i nie wiem czy to ten sam, który jest na poprzednich zdjęciach) i ta biała kurka ;)

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 17:57   

Tak na razie mam tylko te kolorki. I chyba będę się ich trzymał, żeby się przypadkiem jeszcze na barwy nie rozdrabniać.
Na zdjęciach są 4 różne kogutki. Faktycznie, ten którego Krzysiek wypatrzyłeś to mój najlepszy okaz. Dobrze go jeszcze widać na zdjęciu 7
Ostatnio zmieniony przez kacpisułtan 2008-02-28, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  

mateusz20 
Loża zasłużonych

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2008-03-09, 12:59   

Ile masz tych kurzych klejnotów. Z niecierpliwością czekam na efekty lęgów.
Bardzo ciekawie wyglądają zwłaszcza te białe kurki.
Ostatnio zmieniony przez mateusz20 2008-03-09, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 13:07   

Tych klejnotów jest sporo jak na 100 kurczaków z których były wybierane, a mianowicie 15. Sądzę, że jak na F1 to całkiem niezły wynik. Teraz pozostaje je szlifować. Możliwe, że do mojego stadka dołączy jeszcze kilka bardzo ciekawych okazów, ale na razie nie chcę nic zdradzać. W tym roku mam zamiar wyprowadzić jak najwięcej kruczków tej rasy i wybrać ok. 30 najładniejszych. Już się szykują dla nich wolierki.

Kituś 
dawny user

Województwo: Małopolska
Wysłany: 2008-03-09, 13:54   

Kacprze masz do białych kur koguta :?:
A po za tym piękne sujeczki, ja radziła bym Ci o rejestrację bo bardzo piękne ptaki

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 14:33   

Niestety kogutka białego nie mam i będę musiał je krzyżować z kuropatwianymi, ale mam nadzieje, że uda mi się wyciągnąć jakieś białe w tym sezonie żeby poprowadzić odrębna linie.
Kituś napisał/a:
A po za tym piękne sójeczki, ja radziła bym Ci o rejestrację bo bardzo piękne ptaki

Dziękuje Kituś, na pewno jak już doprowadzę je do stanu idealnego i w 100% powtarzalnego to poważnie zastanowię się nad rejestracją. Ale to pewnie jeszcze trochę potrwa...

Secza 
Malowane Podwórko

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2008-08-08, 10:16   
   Nr Tel.: 784847754

moim zdaniem te kury niczym innym się nie różnią od zwykłych liliputów myślę że nie warto całej gromady liliputów rozbijać na dziesiątki innych ras skoro między nimi nie ma praktycznie żadnej różnicy przecież w planach są cwerki tym sie zajmijmy

Odpowiedz do tematu