Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 21 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera od zera
Autor Wiadomość
Pepemag 
2xfalki

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-05-11, 20:03   Woliera od zera

Witam
W końcu wygospodarowałem nieco miejsca z tyłu za domem na budowę woliery zewnętrznej , zimowej dla moich dwóch paputków Bodzia i Uli. Aktualnie postawiłem dopiero słupki do podpory dachu, mam sporą kratownice na dach która pokryje również już istniejący mały składzik przy którym dobuduje wolierę. Przewiduję długość woliery na około 2m, szerokość na około 1m i zastanawiam sie czy zacząć od dna na którym jest ziemia czy zrobić od jakiegos poziomu, tak powiedzmy od 40cm nad ziemią, ale raczej to pierwsze. Postaram się wrzucić fotkijutro lub w najbliższym czasie by wam to zobrazować. Brakuje mi jeszcze siatki, ale znam gościa który sam robi siatki tylko zastanawiam się nad wielkością oczek dla falistych (Bodzio i Ula). Dla zabezpieczenia na razie wkopałem trelinki i kawałek blachy ale myslę by na dno równiez wkopac siatkę by żadni goście mnie nie odwiedzili, choć to mało prawdopodobne u mnie. Woliera ma być w niewielkiej szopce z małym wyjściem do niedużej zewnętrznej klateczki, jednak cały front (2m) chciałbym zrobić otwierane ja jakis drzwiczkach by móc cieszyc oczy, a drzwiczki montowane na zimę powiedzmy. Jeszcze sie nad tym musze zastanowić. Chodzi o lepsze zabezpieczenie na zimę w ten sposób tylko zaknę drzwiczki i cześc zimo. Ścianki chcialbym zrobić podwojne drewniane wypełnione albo trzocinami w środku lub styropianem.

Rosemary 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-05-11, 20:35   

Dało by radę zrobić zdjęcia? :)

Pepemag 
2xfalki

Wysłany: 2013-05-12, 08:45   

oczywiście dołączę fotki najszybciej jak się da

Pepemag 
2xfalki

Wysłany: 2014-05-24, 09:07   

No i bardzo małymi kroczkami zbliżam się do końca budowy, niżej zdjęcia.
więc od podstaw...
Worek skamieniałego i starego cementu poszedł na dno i wymiarach ok. 1,2m na 1,2m rozkruszyłem go dokładnie i na tym ułożyłem stare cegły. Szczeliny zalałem rzadką zaprawą murarską, sukcesywnie dokładałem tam również na górę by wyrównać powierzchnię klej gipsowy a później również i sam gips, korzystam bo prowadzę remont w domu i resztki z wiadra idą na dno woliery. Nie wyklejam tam wszystkich wynalazków tylko gips i pochodne, teraz dno jest pokryte samym gipsem.
Kołki dociąłem na wymiar i umocowałem za pomocą blach na siebie i dachu, z płycie wyciąłem otwór i z zewnątrz dałem okno z pleksi lekko przyciemnianej przeźroczystej, na gumowej uszczelce która nie jest dostępna z wewnątrz. Wczoraj wykończyłem cały szkielet i są już rozpórki oraz pozostało zamocować drzwi i położyć siatkę, wszelkie szczeliny przy suficie wykleiłem zaprawa tynkarską. Zastanawiam się nad wykończeniem wnętrza bo oprócz większej gałęzi która nie będzie za dużym wypełnieniem klatki by nie krepowała ruchów w locie, zastanawiam się nad tą białą ścianką , bo chciałbym przykręcić do niej jakieś gałązki, macie jakieś pomysły jak ja spożytkować?
Wkrótce dodam inne zdjęcia a woliera ma mieścić moje dwa paputy :taniec:

Pepemag 
2xfalki

Wysłany: 2014-05-24, 19:57   

dzisiaj zamontowana siatka + drzwiczki, zostało tylko kilka kosmetycznych spraw do ogarnięcia jak listewka u góry i zakrycie kątownikami z aluminium miejsca przyczepienia siatki do belki. Nie wiem jeszcze gdzie umieścić karmidełko , doradzicie coś?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 166 razy
Wysłany: 2014-05-25, 16:48   

Możesz na środku na tym pniaku

Pepemag 
2xfalki

Wysłany: 2014-05-27, 11:18   

to było pierwsze miejsce jakie przyszło mi do głowy i tam też zostanie ;)

anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2014-05-28, 15:17   

Pokaż fotkę jak już całkiem urządzisz, może coś zgapię :P Ja robię siatkę od środka, żeby ptaszyska nie przerobiły stelaża na trociny :P Ciekawe jaki będzie ten mój nowy samiec Nimfy, póki co, jest to wystraszone małe zwierzątko, udające, że go wcale nie ma.

Pepemag 
2xfalki

Wysłany: 2014-05-29, 22:58   

jutro wpuszczam dwa nowe paputki do woliery która już urządzona mieści moje dwa warioty. Razem 4 papużki więc jak zrobię zdjęcia to pokażę

anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2014-05-31, 18:14   

Fajnie. Ja ruszam chyba w przyszłym tygodniu z tą wolierą. Dam fotki w moim temacie, zrobię coś w rodzaju kroniki budowy, krok po kroku.

Pepemag 
2xfalki

Wysłany: 2015-06-08, 12:41   

u mnie wszystko git, woliera spełnia swoje oczekiwania i paputki rozmnażam po raz pierwszy w wolierze. Papużki maja po trzy latka już u mnie a miejsca mam na 6 szt więc jest dobrze. Na ta chwile mam jedna parkę w wolierze, jedna mi samiczka zdechła a na czas lęgów odseparowałem jednego samca.

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2015-06-08, 20:44   

Jednak odseparowałeś? Pomysl więc o drugiej samiczce, będzie źle znosić oddzielenie od stada.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 166 razy
Wysłany: 2015-06-09, 16:37   

wolny samiec nie stanowi problemu w wolierze, mogł w niej zostać

przemekmen 
Skipi

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2016-03-02, 18:30   

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów na forum woliera nie wiem czy to dokładnie ten temat (nigdy nie mialem założonego forum), ale szukam i szukam po necie i nie moge znaleźć to co szukam.
co???opisuje poniżej.

Wiec tak.
Buduję wymarzoną woliere 8x5x2.15m będzie podzielona na boxy 5x2m no i wiadomo wys.2.15. W tych 4 boxach zamierzam hodować.

Box 1
Bażant polny + 4 kury

Box 2
Kurki ozdobne np. sebrytki, czubatki 8 szt

Box 3
Bażant złocisty + 4 kury

Box 4
Przepiórki faraon ok.15 szt.

Będzie takze wylegarnia pietrowa oraz inkubator. moje pytanie:
czy to, co opisalem powyżej w ilościach sztuki na boxach jest dobrze rozwiązane???oraz pytanie o papugi bo tez chce mieć i z kim mogą zamieszkać??dopiero zaczynam hodowlęwięc bardzo proszę o wskazówki. dziękuję
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2016-03-02, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  

rafalinho 
Rafał Strzelecki

Województwo: mazwieckie
Wysłany: 2016-03-02, 20:08   

przemekmen, super znawcą nie jestem ale wydaje mi się że fajnie to zaplanowałeś, chociaż te boksy zrobiłbym trochę większe, ja mam 2 woliery 4x4m i w jednej mam 2+2 karzełków łapciatych a w drugiej 2+6 karzełków polskich i już buduję następną żeby rozdzielić karzełki polskie na dwa stada bo mają trochę ciasno

Odpowiedz do tematu