Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 28 Listopada 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchów młodych indyków.
Autor Wiadomość
jerzy030349 
Specjalista

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2012-01-03, 20:47   

Występują dwa okresy ataku czarnej główki.
Pierwszy okres , czas koralenia , drugi okres późna jesień - wczesna zima.

kuba11522 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2012-01-07, 15:46   

pitrus!
możliwe że twoje indyczki będą w najbliższym czasie potrzebowały indora:)

pitrus18 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-01-07, 17:19   

kuba11522, a czemu tak uważasz? Indora mają cały czas.

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12499

Życie bez pasji, to życie zmarnowane.

ugryz 

Województwo: B.W-BRD
Wysłany: 2012-04-28, 19:26   
   Nr Tel.: 497053304970

W koncu i ja doczekalem sie swoich pierwszych idyczat ROJAL-PALM z legu naturalnego, wielka radosc, (zawsze kupowalem podrostki) z 12 jaj sa pierwsze trzy, 4 zadusila 3 puste odpadly. od znajomego wet. dostalem CONKURAT-L10% Breitspektrum-Anthelminthikum f. Bayer znacie takie cos, na forum piszecie o innych preparatach, zaopatrzony w ziarka pieprzu czarnego zaczynam nowa przygode zycia
a moze ktos z tak zacnego grona fachowcow (chyle czola przed ich wiedza) opisal by takie mozliwie krotkie Vadenecum, tak od 1-14 dnia i puzniej dalej(wczytujac sie w posty zablokowalem komp. calej rodzinie i dostalem malego zametu)

perlik 

Województwo: Wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2012-05-28, 09:58   

witam kiedy szczepic indyki na czarną główkę?czytałem ze jak zaczynają sie koralic tylko nie wiem kiedy to się dzieje?jakim preparatem szczepić?

Wiki01 

Województwo: WIELKOPOLSKA
Wysłany: 2012-05-28, 11:27   

Ja podaje profilaktycznie przeciwko czarnej główce od 3 do 12 tygodnia życia z wodą do picia preparat zalecany przez weterynarza który zawiera metronidazol bo Avimetronid nie zawsze można dostać.

Agnieszka2211 
Zaczynam przygodę

Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-04-06, 23:03   

jakie duże macie stada, że szczepicie?
Mnie wyśmieli jak mówiłam, że 4 sztuki ;) dla mnie to AŻ 4 i staram się o nie dbać w zamiarze mając ich dalszy rozród w przyszłości.

tila 

Województwo: Kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-04-13, 17:37   

Mnie również wyśmieli jak powiedziałam ze dla 3 szt białych. I zawsze zdychają. :( A zwykle indyki tez trzeba szczepić?

kok 

Wysłany: 2013-04-14, 19:36   

Witam, wszystkich dzisiaj rozpoczynam swoją przygodę z małymi indykami (wylęgły się rano 4 sztuki z 5 jajek włożonych do inkubatora aby sprawdzić sprawność indora) i tutaj zaczął się mój problem...To moje pierwsze malutkie indyki i jak szybko się wylęgły tak szybko 2 opuściły ten świat. Dwa pozostałe też zachowują się jak dla mnie laika w tym temacie dziwnie: nie mogą ustać na nóżkach, ciągle się przewracają na plecy i nie zawsze mogą się podnieść. Siedzą w odchowalniku razem z 3 kaczuszkami, które lęgły się z nimi ale z kaczkami wszystko ok. Czy małe indyki są aż tak nieporadne?

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 37 razy

Wysłany: 2013-04-14, 20:20   

kok, nie trzyma się indyków z kaczkami . Małe indyki muszą mieć sucho , ciepło , takie malutkie to około 30 st pod lampą . Nawet więcej . Ja daję 2 lampy , cieplejszą i słabszą . Na dno odchowalnika kładziemy coś przyczepnego . Ręcznik frote , siatkę przyciętą na wymiar - ja kładę podtynkową . Do tego czysta woda i pasza dla indyków . 2 razy w tygodniu wit do wody . Małe indyki potrzebują wit B , ja daję Polfamix B. Ja indyki trzymam dopiero czwart rok , ale nigdy nie mam problemów z odchowem . Robię tak jak napisałam . Pewnie każdy ma swoje sposoby odchowu indyków :d
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2013-04-14, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  

kok 

Wysłany: 2013-04-15, 11:25   

BIANKA 1 Kaczuszki były z indykami tylko kilka godzin już są oddzielnie. Na dnie odchowalnika mam ręcznik z froty, jedzonko (gotowa pasza) oraz woda z witaminkami (Metawit standard) też mają pod dziobkami do woli no i oczywiście lampa. Odchowalnik mam w swojej sypialni więc mają cieplutko - chodziło mi tylko o to że te indyki nie mogą ustać na nóżkach ciągle przewracają się na plecy tak jak by je znosiło na jedną stronę. Do tej pory klułam kurczaki, kaczki, gęsi i przepiórki i wydawało mi się że nie jestem taka zielona i zachciało mi się indyków. W akcie desperacji wczoraj wieczorem dostały do dziobów ze strzykawki kawę zbożową z glukozą i witaminami no i dzisiaj kolejna porcja -mam nadzieję że to je trochę wzmocni i będzie ok jeśli coś robię źle lub macie jeszcze jakieś pomysły proszę o pomoc.

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 37 razy

Wysłany: 2013-04-15, 12:01   

No to nie mam pojęcia . Możliwe że stado zarodowe ma jakiś problem zdrowotny .

Wiki01 

Wysłany: 2013-04-15, 13:16   

Kok dorsłe ptaki są twoją własnością czy jajka zakupiłaś? . Może to być tak jak napisała Bianka złe żywienie ptaków dorosłych ,bliskie pokrewiństwo. Jakieś problemy w tarakcie inkubacji np z wilogtnoscią . .No indyki są tez mniej zaradne w pierwszych dniach życia niz kaczki czy kurczaki.

kok 

Wysłany: 2013-04-15, 14:37   

Wiki01 młode wylęgły się z jaj od ptaków, które mam u siebie od lutego. Parka jest z jednego źródła więc nie wykluczone, że są ze sobą spokrewnione. Indyczka siedzi jeszcze na 10 swoich jajach, które mają się lęgnąć za jakieś 1,5 tygodnia więc zobaczę jak będzie z kolejnymi maluchami. Do jedzenia dorosłe dostają mieszankę zbóż, pszenicę,tarta marchew, surowa kapusta, cebula, jabłka i resztki z kuchni. Maluchy puki co żyją i nawet chętnie dziobią w rozsypanej po odchowalniku paszy i żwirku jak je przewrócę i przytrzymam w normalnej pozycji- poczekam do jutra może idzie ku lepszemu.

Wiki01 

Wysłany: 2013-04-15, 15:12   

Kok moje młode indyki siedzą pod indyczką tak ze ich prawie wcale nie widać z 2-3 dni potem dopiero zaczynają smigać. W pierwszych dniach często młode chwieją się na tych małych nóżkach, przewracają aż nie wzmocnią się całkowicie . Twoje indyki mają meni bardzo urozmaicone więc będzie dobrze.

Odpowiedz do tematu