Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 18 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Cream Legbar
Autor Wiadomość
tygrysek75 

Województwo: London
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-05-18, 12:15   Cream Legbar

Cream Legbars pochodzą z krzyżówki brązowych Leghornów ,Barred Plymouth Rocks i Araucany. Jest to dość młoda rasa kur pochodząca z Cambridge (UK)z lat trzydziestych XX wieku.
Jest to rasa autoseksingowa więc płeć kurcząt można rozpoznać w pierwszym dniu po wylęgu. Kurczęta płci żeńskiej posiadają ciemnobrązowy lub czarny pasek przebiegający po głowie i plecach wyraźnie widoczny. Kurczęta płci męskiej maja jasna plamkę na głowie i są jaśniejsze w upierzeniu od kurek. Ich pasek jeżeli go posiadają jest bardzo słabo widoczny.
Czasem używana jest nazwa Crested Cream Legbar lecz nie jest to prawidłowe nazewnictwo. Rocznie znoszą około 180 jaj w kolorze niebieskim , jasno-oliwkowym bądź ciemno-oliwkowym.
Kury są lekkie, żwawe i dość płochliwe, waga od 2-2,7Kg ,waga kogutów 2,7-3,4 Kg
Kogut ,szeroki w ramionach zwężający się do nasady ogona. Plecy długie, proste, zniżające się w kierunku ogona. Pierś wyraźna, duże skrzydła, noszone ciasno przy ciele. Ogon noszony pod katem 45 stopni od linii pleców. Głowa mała, dziob i grzebień nie dotykają się. Wyraźne oczy, grzebień prosty, stojący z wyraźnymi równo rozstawionymi ząbkami (od 5 do 7 ząbków) wychodzący poza głowę. Twarz gładka, zausznice gładkie bez fałd, równej wielkości z obu stron. Dzwonki cienkie i długie. Szyja długa ,dobrze upierzona. Upierzenie jest bardzo miękkie w dotyku jak jedwab. Nogi dlugie,4 palce szeroko rozstawione, nieopierzone.
Ciężko opisać dokładny kolor upierzenia 1 zdjęcie jest warte 1000 slow wiec postaram się wstawić wkrótce.
U kur grzebień może być stojący, bądź opadać nie zasłaniając oka, ogon dość zwarty i noszony niżej niż koguta.
Kolor dzioba żółty u obu płci, oczy pomarańczowe bądź czerwone. Zausznice w kolorze niebieskim, białym i kremowym. Nogi żółte, cieliste bądź pomarańczowe. Czerwone zausznice są dużym błędem w wyglądzie tej rasy. Opadający grzebień lub skręcony u koguta jest również bledem.
Jest to poszukiwana rasa kur i często wylęgarnie robią swoje krzyżówki różnych hybryd kur znoszących niebieskie jajka. To właśnie popularność koloru jajek spowodowała tego typu praktyki i rasa jest na liście zagrożonych wyginięciem.
Warto mieć te przesympatyczne kurki na swoim podwórku, w tej chwili nie posiadam żadnego koguta które dla mnie są zjawiskowe. Kurki mam 2 i jedna z nich znosi wspaniale niebieskie jajka, druga musi dorosną i się okaże co mi będzie znosić .

Tu jest link do seksowania kurcząt: http://www.youtube.com/watch?v=mVR6EUQ0H5M

Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2015-02-02, 23:59, w całości zmieniany 4 razy  

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-05-18, 15:06   

Kury o których Pani pisze, to juz kury tzw:"odtworzone", które niekoniecznie maja wiele wspólnego z kurami pierwotnymi Cream Legbar. Niestety, przez wprowadzanie nowych genów ktos cos spieprzyl, albo gdzies powstala jakas nowa mutacja. W kazdym badz razie jest wiele stadek , gdzie rozpoznawanie plci u kurczat jest juz bardzo utrudnione albo wrecz niemozliwe, o czym swiadczy duza liczba postów na forach genetycznych. Ponadto jest duza rozbieznosc miedzy pierwotnym wzorcem a wygladem dzisiejszym kogutów . Mimo homozygotycznosci co do genu zlocistosci, wiele z nich wyglada prawie na srebrzyste, wiec jest jakis obcy inhibitor zlocistosci, który robi knock-out na zlocie kogutów. Sprawa nie jest dokladnie zbadana czy wyjasniona.

SkillMaster 

Województwo: ZzA krzaka ;D
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2013-05-18, 15:53   

A jakie one jajka znoszą???.MOgła by Pani jakies foty wstawić?tych jajek?

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2013-05-19, 10:28   

Edytko , są tylko 2 szt . Może i się różnią . Niby ten z lewej jest ciemniejszy i ma białą plamkę na głowie . Moze to tylko moje złudzenie . Mają pół dnia życia za sobą , a jedno ma już piórka w skrzydełkach :D . Nie wiem jak wyglądali rodzice , nie ja kupowałam jajka .

Uploaded with ImageShack.us

Tutaj ten z prawej wlazł pod tego z lewej :D

Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2013-05-19, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  

tygrysek75 

Wysłany: 2013-05-19, 15:06   

Bozenko one nie wygladaja jak Cream Legbary,moje kurczaki wygladaly tak jak na tych zdjeciach http://www.feathersite.co...BRKAutosex.html (przedostatnie)
A tu sa moje Cream Legbary akurat obie to kurki,nie mam zdjec kogucikow

Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-03-28, 23:00, w całości zmieniany 3 razy  

tygrysek75 

Wysłany: 2013-05-19, 15:19   

I jeszcze jedno od tylu

Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-03-28, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2013-05-19, 15:51   

A moje wyglądają jak na ostatnich zdjęciach . Są identyczne , takie właśnie lawendowo -szare .
Tylko że oba są identyczne . To co to mam 2 koguty czy 2 kury ?

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2013-05-19, 16:21   

tygrysek75 napisał/a:
BIANKA1, Te na ostatnich zdjeciach to sa Rhodebar kurczeta

Nie wygaszaj . Jestem zła . Co to takiego ten Rhodebar . A co mam , 2 koguty czy 2 kury ?
I tak w sierpniu kupię następne jajka . Te Rhodebary są z niebieskich jajek .

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2013-06-01, 08:11   

I co to rośnie ? Bo że koguty to już widać ;)

tygrysek75 

Wysłany: 2014-01-16, 09:53   

Witam,nikt tu juz nie zaglada jak sprawa z CLB wyglada w Polsce?Ktos jeszcze ma te zywe kurki?

Janem- karol500 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-03-27, 22:59   

Ja bym chetnie się zaopatrzył w kurkę w rozsądnej cenie, ale dla mnie jest jedno nie wyjaśnione z jakiej rasy miał by pochodzić ich czubek bo z wymienionych żadna nie ma. Chyba ze to miały by być ameraukany, ale może ktoś wie lepiej z czego on pochodzi.
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-03-27, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-03-27, 23:21   

Janem- karol500 napisał/a:
Ja bym chetnie się zaopatrzył w kurkę w rozsądnej cenie, ale dla mnie jest jedno nie wyjaśnione z jakiej rasy miał by pochodzić ich czubek bo z wymienionych żadna nie ma. Chyba ze to miały by być ameraukany, ale może ktoś wie lepiej z czego on pochodzi.

Araukany angielskie sa czubate i brodate oraz zaopatrzone w ogony.
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-03-27, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  

Janem- karol500 

Wysłany: 2014-03-28, 00:35   

Ja zapytałem się o podstawę rasową Cream Legbar która warunkowała czubek, bo z opisu jeśli była to bezogoniasta arakuana nie ma jasno nic powiedziana, a chyba temat tyczy się właśnie rasy Cream Legbar i o niej dobrze rozmawiać w temaci który jest jej poświęcony.

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2014-03-28, 07:24   

Janem- karol500 napisał/a:
Ja zapytałem się o podstawę rasową Cream Legbar która warunkowała czubek, bo z opisu jeśli była to bezogoniasta arakuana nie ma jasno nic powiedziana, a chyba temat tyczy się właśnie rasy Cream Legbar i o niej dobrze rozmawiać w temaci który jest jej poświęcony.

Po pierwsze to nie zapytałeś o podstawę rasową , tylko wyraziłeś chęć zakupu , a to nie ten dział . Po drugie gdybyś wiedział jaką kurę chcesz kupić to byś wiedział o tym co wyjaśnił Ci wieslawl59

Janem- karol500 

Wysłany: 2014-03-28, 10:21   

Dobrze rozumiem, można wygasić mój post, nieznałem Angielskich form arakuany, chęć zakupu to równieże mój błąd więc tym bardziej wymaga wygaszenia

Odpowiedz do tematu