Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokarm dla kaczek piżmowych
Autor Wiadomość
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-09-23, 10:59   Pokarm dla kaczek piżmowych

Mam zamiar nabyć kaczki piżmowe.Jakimi zbożami najlepiej karmić kaczki rozpłodowe?Czym najlepiej karmić małe kaczęta już od pierwszych dni życia,do uboju ,by jak najszybciej przybierały na wadze?W grę nie wchodzą pasze dla brojlerów przez cały okres karmienia ewentualnie przez pierwsze kilka tygodni.Kaczki na paszy dla brojlerów mają często problemy z wątrobom,i częściej zdychają.Także i ich upierzenie jest w strasznym stanie,ponieważ w tych paszach brokuje witamin potrzebnych do rośnięcia piór.Pamiętam jak babcia kiedyś karmiła taką paszą.Dużo kaczek zdechło a poza tym wyglądały okropnie.
 
 
 
Halina 


Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 63
Dołączyła: 31 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-05-13, 09:39   Kaczki wszystkożerne!
   Nr Tel.: 033 8547080


Jestem amatorem ale kaczki jedza doslownie wszystko co im się da.Moje zjadaja zboze co dla kur gnieciona pszenica ziemniaki lub obierki z otrebami w zimie z domieszka pokrzyw tartej marchewki.jablko resztki z sałaty, pekiny kapusty nawet obierki z ogórka liscie z rzodkiewki a teraz oczywiscie trawa im wystarczy i trochę jedzenia. Młode w zeszlym roku dobrze rosły na ziemniakach moze tez byc namoczone pieczywo czasem resztki mleka lub kefiru tez im sie dostaja .U mnie siedza akurat 2 za tydzien ma termin jedna a druga za dwa. Tylko nasadzone muszą być osobno bo w zeszłym roku miały obok siebie gniazda i jak jednej sie wykluły to druga tez do nich zeszła i wygrzewałam pod żarówka jaja z tego 8 uratowałam/to ku przestrodze/Pozdrawiam i powodzenia są fajne te kaczuchy bo nie robią rumoru kwa,kwa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14