Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 18 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie ptaka na ogrodzie.Czy jakoś pomóc?
Autor Wiadomość
piesowypan 

Województwo: wielkopolska
Wysłany: 2013-07-12, 16:25   Dziwne zachowanie ptaka na ogrodzie.Czy jakoś pomóc?

A więc po powrocie dziś do domu zauważyłem na ogrodzie tego ptaka. Nie jestem żadnym znawcą i fanatykiem ornitologii ale zarejestrowałem się na tym forum gdyż przejąłem się jego losem a sam nie wiem co mógłbym zrobić. Z tego co dowiedziałem się od matki ptak stoi już w tym jednym miejscu około 1,5h. Nie reaguję na zbliżanie się do niego, wodzi jedynie za człowiekiem wzrokiem. Z tego co udało mi się przyjrzeć ma dziwne łyse wgłębienie na czubku czaszki. Nie wiem co to za gatunek. Głowę ma schowaną jak gdyby do środka. Nie wiem co jeszcze miałbym napisać. Czy robić z nim cokolwiek ?

Agnieszka2211 
Zaczynam przygodę

Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-07-12, 16:48   

nie mogę otworzyć zdjęć

piesowypan 

Województwo: wielkopolska
Wysłany: 2013-07-12, 17:31   

teraz?

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2013-07-12, 17:53   

Coś mu jest. Trzeba go zabrać do lekarza.

http://stop.eko.org.pl/po...omoc_ptakom.pdf - porady co zrobić.

http://stop.eko.org.pl/po...lista_azyli.pdf - lista lekarzy zajmujących się dzikimi ptakami.

Pozdrawiam,
Joanna

zięba 

Województwo: śląsk
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-07-12, 17:55   

To kos. Jest młody, tzn. tegoroczny, ale to nie pisklak - powinien być już samodzielny albo prawie samodzielny, a na pewno bać się człowieka. Trudno powiedzieć, co mu jest, ale możliwe, że coś go zaatakowało i stąd to łyse miejsce na głowie. Najlepiej byłoby, gdyby trafił do azylu dla ptaków albo weterynarza, najlepiej mającego o ptakach pojęcie. Samemu raczej będzie Ci ciężko go "zdiagnozować", a nie wiedząc co mu jest, wiele mu nie pomożesz. https://maps.google.pl/maps/ms?msid=217570451336001089732.0004c118ac3a98f3e0c1a&msa=0 Tutaj lista azyli dla ptaków w Polsce.
Jak złapiesz ptaszka, możesz go trzymać w kartonie wyłożonym ręcznikami papierowymi, i tak też transportować do weta/azylu.

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-07-30, 13:48   

Stary watek , ale dodam: ptak najprawdopodobniej uderzyl w szybe.

zięba 

Województwo: śląsk
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-07-31, 20:36   

wieslawl59 napisał/a:
ptak najprawdopodobniej uderzyl w szybe.
Hmm, łysa plama na głowie wygląda na wyskubaną. Od uderzenia w szybę takie coś by się nie zrobiło, tym bardziej że skoro ptak żył i siedział, to aż tak mocno nie mógł się uderzyć. No chyba, że ten łysy placek nie miał związku z dolegliwością kosa.
Ciekawe, jak się sprawa z kosem skończyła, szkoda że piesowypan już tu nie zajrzał.

Odpowiedz do tematu