Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 04 Czerwca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Białoogon Polski Koroniaty(Koroniasty??)
Autor Wiadomość
s.patryk2 

Województwo: Świętokrzyskie.
Wysłany: 2013-09-23, 22:03   Białoogon Polski Koroniaty(Koroniasty??)

Cześć.
Czy mogłby mi ktoś opisać tą rase??.Zaczynam hodowle tej polskiej rasy wysokolotnych.

Gołębie warte uwagi jednak nie moge znaleźć nic na ich temat.
Pisze nowy temat bo na forum chyba nie ma tematu o tej rasie.Chyba?!?!

justysia2606 
Koroniarze

Województwo: łódzkie
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2013-09-24, 13:06   

Masz nawet ustalony wzorzec dla tego ptaka pod nazwą "białogon radomski".
Według wielu hodowców jest to wyeksponowanie odmiany białogona polskiego z koronką.
Uznanie koroniastej odmiany we wzorcu jest jednoznaczne z zdegradowaniem tej rodowitej polskiej rasy białogonów bez koronki do roli "gonionych" i bezwartościowych rynkowych bubli.
Ten kto zna tę rasę, nigdy nie zakwalifikuje gładkogłowych do koków, jednak coraz częściej spotykam się na rynku z hasłem rzucanym przez młodych " łeeee bez koronki to się trzymało -naście lat temu i są już nic nie warte" albo "takim to się teraz łby urywa na rosół".
Aż krew zalewa. :?

s.patryk2 

Wysłany: 2013-09-24, 16:45   

Poczekaj,Poczekaj.
To znaczy że z koroną są bezwartościowe(dla wzorca)??Co to ma być??

Odkąd pamiętam biaoogon miał zawsze u nas korone....

idiotyzm..

Pozdrawiam,
Patryk

jony96 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-09-24, 18:43   

Wzorzec obejmuje ptaki tylko i wyłącznie z koroną. Czytaj ze zrozumieniem ;)

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2013-11-18, 19:53   
   Nr Tel.: 601 654 364

białogon radomski

XXI Wystawa Gołębi Rasowych w Giżycku listopad 2013

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-11-18, 20:07   
   Nr Tel.: 660803277

No cóż.Moje zdanie na temat wynalazku noszącego z księżyca wziętą nazwę " białogon radomski" nadal się nie zmieniło. To tylko koroniasta i ciemnolota odmiana białogona polskiego i upieranie się przy istnieniu tego wynalazku szkodzi tylko rasie białogon polski, która nadal jest nie uznana i nie posiada wzorca a ich "radomski" krewniak tylko w tym przeszkadza.

s.patryk2 

Wysłany: 2013-11-21, 08:39   

kgrzelinski, mam to samo zdanie jak ty.Przecież to jest białoogon POLSKI,tylko jakis ktos wymyślił że jest radomski.Nie eozumiem takich działań,po co tworzyć ,,coś nowego'' z czegoś starego??ta nowa rasa starej rasy nie pomoga w rejestrze białoogona POLSKIEGO,a wręcz przeciwnie...jeszcze szkodzi.Byłem na targu,słyszałem rozmowe dwójki młodych ludzi na ten temat,mają tako samo zdanie co my.Tak naprawde sami krzywdzimy nasze polskie rasy,tylko jak to innym wytłumaczyć??

Pozdrawiam,
Patryk

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-11-21, 12:17   

KASA. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to nie chodzi o nic innego, tylko o kasę. Za dobrego białogona na targowisku trzeba zapłacić w granicach 30-40 zł, ale bywa, że nie gorsze wyrwie się po 20, nawet taniej. Dla porównania za "białogona radomskiego" hodowcy tych wynalazków, tylko z racji tego, że je zarejestrowali i wystawiają, żądają po 100 zł za sztukę.Od razu widać, że bardziej opłaca się hodować wymyślone pod biznes "radomskie" niż białogony polskie.

Therion 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-11-21, 12:55   

Czy trudno jest zarejestrować biołoogony polskie? , zupełnie się nie orientuje w temacie od czego to zalezy ? Od układów ? Znajomości ? bardzo ładna rasa wielka szkoda , ze tak zaniedbana.

s.patryk2 

Wysłany: 2013-11-21, 15:27   

Therion, nie nie tu nie chodzi o zadne uklady czy znajomosci.

To tak naprawde jest nasz i tylko nasz wina.Niestety teraz wazna jest tylko KASA.

Poczytaj sobie post wyżej.Każdy handlarz chyba woli sprzedać to samo za więcej kasy(chodzi mi ze ta samą rase z dużo większe pieniądze).Ta sama sytuacja jest ze staropolskimi,to przez ludzi nie da sie zarejerstrowac tej rasy tak łatwo(o ile wogóle się da),dlaczego??dlatego że co inne województwo to inny gołąb(teraz to może przesadziłemm,ale tak naprawde staropolski ma 5 typów+jakies inne pochodne ,,rasy''

Bo sam popatrz:Gdyby staropolski był jednolita rasą i w całym kraju występował by
jeden gołąb o jednym wyglądzie to rejerstracja była by SZYBKA I ZROBIONA Z MALYM NAKLADEM PRAC HODOWLANYCH.A weź teraz z 5 typów(a może i więcej)zrób jedna jednolita rasę...oczywiscie próbowano rejerstrować typ sierdzki(nie jestem pewien aler tak mi się wydaje ze sieradzcy hodowcy probowali ale niestety(a może i stety)nie udało się to.Dlaczego dobrze ze sie nie udalo??dlatego ze gdyby sieradzki typ byl zarejerstrowany to hodowcy innych typow zrezygnowali by z hodowli poniewaz po co hodowac cos co jest nnic juz wtedy niewarte??.Opsss...troszke nie do tematu ale podalem przyklad

Pozdrawiam,
Patryk

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2013-11-21, 17:07   

kgrzelinski napisał/a:
KASA. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to nie chodzi o nic innego, tylko o kasę. Za dobrego białogona na targowisku trzeba zapłacić w granicach 30-40 zł, ale bywa, że nie gorsze wyrwie się po 20, nawet taniej. Dla porównania za "białogona radomskiego" hodowcy tych wynalazków, tylko z racji tego, że je zarejestrowali i wystawiają, żądają po 100 zł za sztukę.Od razu widać, że bardziej opłaca się hodować wymyślone pod biznes "radomskie" niż białogony polskie.

To strasznie u Was drogo cenią za te ptaki. W Zgierzu niezłej klasy koroniasty białogon, nawet żółty ; nie kosztuje więcej niż 25 zł (to i tak musi być na prawdę dobry, żeby ktoś dał te 25 zł). Będąc jakoś ostatnio w Zgierzu, za czerwonego czy żółtego koroniastego wajszwanca nikt nie chciał dać więcej niż 10, góra 15 zł. Że o gładkich nie wspomnę, bo ceny tych, wahały się w granicach 3-7 zł za całkiem "miłe" ptaki. Co prawda ogólnie gołębie były tanie jak barszcz, od dawna nie spotkałem się z takim upadkiem cen. Niektóre dobrej klasy gołębie można było nabyć "za pół darmo". To była wielka gratka dla handlarzy, bo w sezonie wezmą kilkakrotnie większe pieniądze.

Nawet białoogony koroniate z monstrualnymi wręcz łapciami, które jeszcze w zeszłym roku kosztowały 100 do 250 zł/szt, można już nabyć na aukcjach internetowych, za ok 50-70zł/szt. Albo te "a la" berlińskie i tomaszowskie krótkodziobe. 2-3 lata do tyłu cenili za sztukę powyżej 300zł i cena nie spadała. Do czasu. Targi i hodowcy już wystarczająco się "nażarli" tymi gołębiami, więc może pomału do gołębników będą wracały stare, dobre rasy.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2013-11-21, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  

Therion 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-12-18, 11:01   

Panie Krzysztofie mógłby pan wstawić zdjęcia swoich białogonów ?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-18, 11:33   

Spróbuję, ale nie wcześniej niż w Święta.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2013-12-18, 12:04   Bialogon

Maniek P. Jeżeli mogę zapytać, czy widujesz tam u siebie czy Zgierzu,bialogony koronate, czy gladkie. na gładkich nózkach. Szczególnie chodzi mi o to aby pióra na nich tak błyszczały. cos podobnie jak buty lakierki. Swego czasu mialem takie bialogony,ostatnimi czasy nie mogę spotkac takich

sasza 

Województwo: dolnoslaskie
Wysłany: 2013-12-18, 15:48   Bialoogon polski

Witam ,takie cos Edzio wlasnie ,i takie bym zakupil ,we Wroclawiu nie uswiadczysz ,tylko sie pokazuja te z wielkimi lapciami ,pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez sasza 2013-12-18, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu