Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 18 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
nieproszony lokator
Autor Wiadomość
wiktoree 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-11-21, 17:05   nieproszony lokator

Witam
Od jakiegoś czasu mam w kurniku nieproszonego lokatora, kury nie są niepokojone jajka raczej nie znikają, więc generalni mi nie przeszkadzał. Pomyślałem że to szczur, jako że na wiosnę planuję małe kurczaki, a jak powszechnie wiadomo szczury je zjadają, postanowiłem go złapać. Mam w kurniku pustą klatkę po królikach rozstawiłem pułapkę z domowym smalcem :) i nic. Zmieniłem zanętę na żółty ser również nic, zostawiłem trochę pszenicy w garnku - również nie ruszone.
Pytanie czy to na pewno szczur, co to może ew być i jak to sprawdzić. Dodam że przy futrynie drzwi na dole to coś wygryzło piankę i zrobiło dziurę przez którą prawdopodobnie wychodzi na zewnątrz.
Może jutro wrzucę zdjęcia nory i tej dziury w drzwiach
Z góry dzięki za wszelkie sugestie
Pozdrawiam

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2013-11-21, 17:47   

Jeśli jest wygryzione we futrynie dziura to może być szczur. U mnie smakowała im pasta na szczury w saszetkach.
Tu masz link do tematu http://www.forum.woliera....ighlight=szczur
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2013-11-21, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  

gunia 

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2013-11-22, 02:10   

wiktoree , wygryżć dziurkę może też mycha...
jezeli szczur, to dziura bedzie na tyle duża, aby mógł wejść przez nią...
z jedzeniem jajek może byc tak,ze na razie ma co innego do jedzenie...moze jakies resztki z kuchni, chleb...lub przychodzi najedzony, przenocować w ciepłym...
jedno jest pewne :jezeli intruz się zadomowi, to wiosną będzie miał towarzystwo - żonę, jezeli facet lub dzieci , jeżeli to ona...musisz pozbyć się tego kogś za wszelką cene jezeli myslisz o odchowie kurczków w tym samym pomieszczeniu... :|
jezeli to tylko mozliwe, spróbuj postawić tam łapkę na szczury, a w niej mięsko, kiełbaskę...a może kostkę lub saszetkę na szczury - do kupienia nawet w ogrodniczych sklepach...
to,że kury nie są zaniepokojone swiadczy tylko o tym,ze to coś je nie płoszy, bo się do niego przyzwyczaiły...
a może zatkaj mu wyjście i rano ,po otwarciu kurnika poobserwuj w ciszy co wychodzi...
trzymam kciuki ,aby udalo ci się wykurzyć intruza...g.

wiktoree 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-11-25, 16:56   

W kurniku były trzy dziury dwie zasypałem a do trzeciej nasypałem wapna takiego budowlanego po czym zalałem wodą, nic sie nie pokazało. Po godzinie łomem zrujnowałem wszystkie jamy i dziś jest trzeci dzień i nie ma śladu, żeby coś przychodziło.
Jeszcze raz dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu