Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 12 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
koń polski
Autor Wiadomość
rafi 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2013-11-29, 20:30   koń polski

witam chciałbym kupić konia ale nie wiem jakiego chciałbym wydać max 3500zł i tylko klacz chciałbym mieć konia na którym wybierał bym się na wycieczki tylko że boje się że jestem za ciężki na konika polskiego bo mam 2metry wzrostu i ważę ok100kg myślałem też o wielkopolskim ale najlepiej pasował by mi ten konik polski proszę o jakieś rady !

kacper690 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-11-29, 21:43   

Moim zdaniem dla cienie byłby najodpowiedniejszy koń wielkopolski. Bardziej by do ciebie pasował. Jesteś wysoki i trochę głupio byś wyglądał na takim koniku polskim.

Masz ograniczone fundusze, ale myślę że w tej kwocie mógłbyś kupić jakiegoś odsadka i sobie go ułożyć.

http://www.forum.woliera....order=asc&start

Gdy ko­gut na płocie a ku­ra na grzędzie...
mar­twi się gos­po­darz, że kur­cząt nie będzie.

barbas 

Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-11-29, 22:01   

rafi, Konik polski byłby dla Ciebie za mały. Stosunek wagi jeźdźca co wagi konia powinien wynosić 1: 7.Poszukaj,wybór jest duży.Odwiedź kilka stadnin, zobacz co mają, przymierz się, nawiąż więź z wybranymi końmi; nie kupuj pochopnie. Musisz być pewien, że to akurat ten.Czy masz warunki do hodowli konia?Sprawdź, czy ma paszport .P.S. Moje klaczki konika polskiego ważyły280 i 350 kg.Ty powinieneś mieć dużego konia, a konik polski to duży kuc.

rafi 

Wysłany: 2013-11-29, 22:44   

tak warunki mam , mam stajnie i w niej 14 boksów + ujeżdżalnie w hali ,mam bryczki i całe wyposażenie do koni dostałem spadek po zmarłym dziadku i chciałbym kupić konia ale właśnie nie wiem jaką rasę bo za 3500zł jest mały wybór a chciałbym kupić konia odpowiedniego dla mnie i takiego na którym mógłbym od razu jeździć

barbas 

Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2013-12-01, 00:21   

rafi, O, Tomasz świetne warunki do hodowli koni !Nie kupuj na zimę, poczekaj do wiosny. I zasada jest też taka , że koń powinien mieć towarzystwo innego zwierzęcia;najlepiej oczywiście też konia.Jak jest sam to nudzi się, jest znerwicowany. Jeśli nie chciałbyś powiększać stanu posiadania, to może wałaszek (dokładnie wykastrowany) i klacz?A w ogóle to czy jesteś przygotowany finansowo i mentalnie na to, że utrzymanie konia kosztuje?Czy masz pojęcie o hodowli koni?

rafi 

Wysłany: 2013-12-01, 08:55   

tak jestem przygotowany finansowo i tak znam się na koniach wychowywałem się przy koniach nudziła się nie będzie bo mam kuca wykastrowanego ,krowy,owce,świnie wietnamskie,kozy itd. tylko chciałbym dowiedzieć jaką wybrać rasę konia który będzie odpowiedni dla mnie .
dodam że mam 30 hektarów łąki na której modą się wypasać i siano też mam swoje a ojciec jest weterynarzem więc dużo mnie utrzymanie jednej klaczy nie będzie kosztować .

damianek19 

Województwo: Warmińsko Mazurskie
Wysłany: 2013-12-01, 12:22   

Rafi to masz dobre warunki. A myslales nad rasa konie slaskie .

Odpowiedz do tematu