Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podawajcie jak selekcjonujecie młode...
Autor Wiadomość
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-02, 12:12   

Ja mialem kiedys taki przypadek ze sparowaly Mi sie Winerek z Samiczka Boczatego, no i zniosla pierwsze Jajko, i mysle sobie a gdzie 2 bo po kulku dniach powinna je zniesc i jakos nie znosila a zagladam do skrzydnki w ktorej Je wozilem na Lot i patrze ze lezy moze lezalo z 3 dni wlozylem pod Nia bylo zimne, myslalem ze juz po Mlodym jednak sie 2 wykluly, ale wlasnie tego zgniotly One bo Winerek Samczyk byl krotkodzioby i nie wykarmily by Moim zdaniem dokonaly by tego ale Ich sprawa i potem wychodzywaly ciagle Tego byl juz coraz wiekszy, lecz pewnej Nocy cos zjadlo Samca i Samice niepotrzebnie wypuscilem z Pocztowym swierzym na Dwor i Ona przestraszona Poleciala i juz nie wrocila. A Mlodego probwalem wykarmic nie chcial jesc dawalem mu papke z ziemniakow itp..., az go cos zjadlo tylko troche krwi ujzalem zaschnietej. Oby Wam i Mi wiecej nic takiego sie nie przydazylo a chcialem zobaczysz jakie ciekawe Mlode z tej mieszanki wyjda, trudno zobacze jak sobie porobie esperymenty moze z 2007. Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-08-06, 10:49 ]
Bartek nie dziw sie ze ktos Ci odpowie na Twoje pytanie poniewaz Ono jest bez sensowne "Jak selekcionujecie Mlode". Podal bys jakich Ptakow jakich Ras. A tak to nikt nie wiem o co chodzi. Pozdrawiam ;-)
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
barto-k 


Województwo: slaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 51
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-08-17, 15:13   

Ja kiedyś skrzyżowałem dwie czubatki (niewiem jakie) i ich dzieci miały pięć palcy ale po pewnym czasie zdechły :cry:
 
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-01-29, 15:25   

ja zawsze wybieram do krzyżowania osobniki największe (najbardziej męskie i najbardziej żeńskie) i najładniejsze i staram sie nie krzyżować osobników ze sobą spokrewnionych i jakoś do tej pory udaje mi sie ze żadnej pary ptaków do rozrodu nie mam spokrewnionych :D . Wśród kur moze to nie jest u mnie takie łatwe bo mam ich około 40 i zostawiłem sobie koguta własnego chowu więc jest możliwość ze pokryje on własną matkę lub siostrę ale mam tez koguta zupełnie obcego względem moich kur około 15 innych kogutków ale one niestety będą musiały posłużyć jako obiad
_________________
damianb
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-15, 20:02   
   Nr Tel.: 609091356


Jeśli chodzi o wybór koguta to ja kieruje sie swoimi stereotypami:

-prosty grzebień
-możliwie długi i obficie upierzony ogon
-mocna budowa
-męskość,charakter


*a kura niech se będzie jaka chce chyba nie ma głupka co pozbywa się kury bo mu nie odpowiada
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
darekmakowski6 


Województwo: Opolskie
Wiek: 35
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 16
Skąd: Rudziczka
Wysłany: 2008-12-25, 23:29   
   Nr Tel.: 609232592


Jeśli chodzi o wybór gołębi to zwracam uwagę na:
- kolor upierzenia ( aby m lode wychodziły koloru jednakowego)
- wiek gołebia
- budowę ciała postawę
- i zwracam uwagę na budowę mostka aby był prosty
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-26, 12:26   

A na rasę gołębia uwagi nie zwracasz?Bo to jest najważniejsze.Przecież nie skrzyżujesz np.winerka z pocztowym.
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-12-26, 13:13   
   Nr Tel.: 609091356


z gołębiami to nie jest takie wielkie ryzyko jak się trzyma kilka ras ponieważ gołębie się hoduje w parach a z kurami to jest już całkiem inna bajka przecież kogut mając np 10 kur nie będzie krył tylko tej jednej wybranej
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2008-12-26, 17:22   

Z gołębiami to niejest tak do końca pewne, wcale niesą takie wierne jednemu partnerowi i małe skoki na boki to normalka. A z kurami to żeczywiście pełna wymiana partnerów tam nieobowiązuja zasady i rzadne przeciwności jak rasa czy wielkośc partnerów, choć niektóre kury to mają swojego ulubionego koguta i tylko z nim się pażą.
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-12-27, 08:31   
   Nr Tel.: 609091356


kiedyś mój tata miał parę garłaczy pomorskich i siodłatych no i była taka śmieszna scena jak samiec siodłaty gruchał do samicy pomorskiej zaraz przyleciał pomorski no i za ten incydent dostała i pomorska i siodłaty
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12