Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 04 Czerwca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Aardeny z czubkiem
Autor Wiadomość
Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2014-01-21, 19:21   

krzysiek - wystawa w W-wie, o której wspomniałeś to była "krajówka" 2011r z udziałem zagranicznych hodowców. Od tamtej wystawy pokazały się u nas szczecińskie krótkodziobe, bo przywieźli je Niemcy.
Tu jest moja fotorelacja z tamtej wystawy:
http://www.golebnik.pl/wy...2011/index.html

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-21, 19:39   Aardeny z czubkiem

Nie pasuje mi coś jeżeli chodzi o szczecińskie krótkodzioby. ze pokazaly się u nas od 2011r. Ja je znam i pamiętam u nas od ubiegłego wieku.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-21, 21:08   http://allegro.pl/samica-aarden-de-dolle-z-rodowodem-zolta-a

http://allegro.pl/samica-...3884380165.html
To bardziej na gila wygląda jak na pocztowego
od dzieciaka po poluchach , mialem pocztowe i zawsze w gołebniku je mam,bo mam sentyment do pocztowych. Nigdy po prawdziwych pocztowych ,nie wyszly jakiekolowiek anomalia,a to trochę lat jest,Może tak byc ze ktos wczesniej namieszal pocztowe z czyms, i to sie odbija po jakims czasie, Ja juz bym takie pocztowe zlikwidowal, dla mnie juz by nie bylo ze to czystej krwi pocztowe.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2014-01-21, 21:35   
   Nr Tel.: 660803277

Takie żółte, a także czerwone, płowe i grochy znajomy z Poznania " produkuje" z krzyżówki pocztowego z lucerneńskimi. Specjalnie w tym celu zakupił kilka lucerneńskich. Chwalił się, ze chociaż specjalnie pojechał po nie do Niemiec i płacił drogo, to każdy wrócił mu się w kilku tysiącach procentów. Taki jest pęd naiwniaków na wyhodowane po nich "aardeny czubate". Rodowody też ma super. Kiedyś tak z czystej ciekawości sprawdziłem kilka w necie, takich najbardziej "wypasionych", z bardzo utytułowanymi asami do pięciu pokoleń w tył i były tam takie "kwiatki" , ze przykładowo wnuk przyszedł na świat dwadzieścia lat wcześniej niż jego wynikający z tego rodowodu dziadek.Gdyby się tak dobrze przyjrzeć takim "rodowodom", to jeszcze lepsze ciekawostki można w nich znaleźć. "Fakty", że gołąb x przyszedł na świat, gdy jego "ojciec", gołąb y miał lat ok. 50 nie są wcale rzadkością.

kieron 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2014-01-22, 09:17   Re: http://allegro.pl/samica-aarden-de-dolle-z-rodowodem-zol

Edek napisał/a:
http://allegro.pl/samica-aarden-de-dolle-z-rodowodem-zolta-arden-i3884380165.html
To bardziej na gila wygląda jak na pocztowego
od dzieciaka po poluchach , mialem pocztowe i zawsze w gołebniku je mam,bo mam sentyment do pocztowych. Nigdy po prawdziwych pocztowych ,nie wyszly jakiekolowiek anomalia,a to trochę lat jest,Może tak byc ze ktos wczesniej namieszal pocztowe z czyms, i to sie odbija po jakims czasie, Ja juz bym takie pocztowe zlikwidowal, dla mnie juz by nie bylo ze to czystej krwi pocztowe.

"Idealny materiał do prowadzenia rozpłodu.

Ptak z indywidualnym oryginalnym rodowodem z hodowli z której pochodzi."

Jak ktoś kupi to zasłynie na lotach...... mi to wcale na pocztowego nie wygląda

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2014-01-30, 19:41   
   Nr Tel.: 660803277

Wystarczy przeczytać i mając elementarne pojęcie z dziedziny genetyki można uruchomić "linię produkcyjną" tych "czubatych aardenów".

s.patryk2 

Województwo: Świętokrzyskie.
Wysłany: 2014-01-30, 22:13   

Myślę że kiedyś tak kasa ściągana z naiwniaków się śkończy.U mnie parę osób już przejechało się na tych oryginałach(nie tylko Aarden,ale mulemans,Janssen itp).Oni więcej już takich NIE kupią(tylko od kolegów z odzdziału i okręgu).Jak się większość o tym przekona to więcej nie kupi takich ptaków,a co za tym idzie??:skończy się ta PRODUKCJA tych dziadów.Przydłoby się się w końcu.A ja sobie zadzwonię jutro i zrabę gościa czy wie co sprzedaje.

Pozdrawiam,
Patryk

Odpowiedz do tematu