Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Znalezione nieopierzone ślepe pisklaki.
Autor Wiadomość
kafe 


Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 5
  Wysłany: 2008-07-02, 21:50   Znalezione nieopierzone ślepe pisklaki.

wczoraj w południe znaleźliśmy na trawniku 3 maleńkie pisklęta
Nieopierzone, jeszcze ślepe, dwa z nich z maleńkimi rankami na grzbiecie (jakby od dziobów). Ruszały się, piszczały, otwierały dzioby. Nie wiemy skad sie wziely (to miejsce na środku trawnika, nie gdzies pod oknem czy murem) wiec wzielismy je do domu zeby nie skonczyly w pyszczku kota sąsiadów.
Poiliśmy strzykawka bardzo malenkimi porcjami, dawalismy ogotowane żółtko z wodą (taka papka) i początkowo trochę rozmoczonego chlebka pszennego - teraz juz tylko jajko. Przezyly dobę. Dzis byl wielki upał i nawet nam sie ciezko oddychalo wiec martwilam sie ze im sie nie uda. Jeden niestety nie dał sobie rady. Zostały 2 ale maja sie niezle. Piszcza i otwieraja ochoczo dziobki jak do nich podchodze :D
Tylko jak im pomóc? Jakie mają szanse? czym karmic?
pomóżcie

:!: jak nam sie uda je odratowac to mam nadzieje zawiezc je do zoo (w Lesznie jest takie małe zoo i są tam ptaki - albo we Wrocławiu czy Poznaniu)

acha - nie wiem jakie to ptaki - byc moze wróble bo gdzies pod dachem mamy wróbelki. Ale czy wróble mają wkoło dziobka taką żółtą obwódkę? sam dziobek wyglada dość ... drapieżnie :)

[ Dodano: 2008-07-03, 08:34 ]
noc przezyły i maja sie chyba nieźle - chetnie jedzą i zachowują się normalnie

ale czy ja dobrze robię? czy dobrze z nimi postępuję?

do Ptasiego Azylu mam daleeeeeeeko , upał uniemozliwia wysłanie ich np przesyłką konduktorską - zresztą są jeszcze chyba za małe na taką podróż

zabić ... nie umiem ......

[ Dodano: 2008-07-03, 14:35 ]
:| no szkoda ze nie mozecie mi pomóc

maluchy jakos sie trzymaja , nie tracą wiary we własne siły zwlaszcza kiedy sie do nich zblizam albo kiedy gwizdam :)

dodam jeszcze ze troszke je ogrzewam pod żarówką 30W - jak tego nie robiłam to były niemal lodowate

[ Dodano: 2008-07-03, 19:05 ]
o tak mniej więcej wyglądają moje pisklaki (niemal identycznie)

http://upload.wikimedia.o...arrow_chick.jpg

zaznaczam ze nie jest to moje foto - znalazłam na wikipedii

[ Dodano: 2008-07-03, 19:06 ]
teraz to chociaż wiem ze to wróbel 8-) 8-) a właściwie 2 wróbelki

[ Dodano: 2008-07-04, 19:20 ]
a dokładniej jeden :(
ten który nie dał rady był najbardziej z nich wszystkich poraniony i podziobany jak go znaleźliśmy i mysle ze i szanse miał najmniejsze

został 1 i ma się dobrze - nawet wyłażą mu zalążki piór :) i zrobił się bardzo zadziorny i ruchliwy

[ Dodano: 2008-07-05, 12:48 ]
ptaszyna ma sie dobrze i zaczynam sie rozglądać za jakąś placówką dla niego - poczekam tylko aż sie moze troche opierzy

ale sie grymaśny zrobił jesli chodzi o jedzenie :hmm: :diabel::

[ Dodano: 2008-07-06, 15:53 ]
pisać nie chcecie ale wam sie pochwale - maluch ma juz drugi rząd czegos co w przyszlosci bedzie piórkami w lotkach , ma apetyt i humor, zaczyna machac tym czyms co ma byc skrzydłami :) i wszystko z nim ok. Wczoraj dzwonilam do Ptasiego Azylu zeby z nimi omówic kwestie karmienia i ewentualnej przesyłki. Karmie go niezle :) ale moge dodac jeszcze pokarm dla pisklat kanarka !! jutro kupie a moze dzis jak znajde gdzies w centrum handlowym. Przesyłka - hmmm - troche to daleka droga - moze nie wytrzymac transportu dluzszego niz 4 godziny a na to sie zanosi ..... chyba ze w nocy bo wtedy spi i jesc nie woła tak czesto

[ Dodano: 2008-07-09, 21:32 ]
:taniec: jestem sobie mały wróbel i na imie mam Cassie :)
mam już nawet pióra pod brzuchem
jem z apetytem i chętnie piję
lubie ciepłe ręce mojej pani
przywieźli mi klatkę ale taki jakis jestem w niej samotny - wielka jest
czasem macham skrzydełkami choc piórek na nich niewiele i podskakuje sobie

najgłosniejszy jestem o 3 nad ranem a jak mnie nakarmia to dam im spokoj tak z 2 godzinki :)

teraz sobie spie :spie:
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-04-23, 00:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13