Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pszczyńska Giełda Ptaków
Autor Wiadomość
daniel1 


Województwo: Śląskie
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 39
Skąd: Piece
Wysłany: 2008-08-06, 21:29   

Lepsze zebrki są w Prerovie, w Psczynie mutacje to jednynie standart, biała i czarnolica.
 
 
 
maciej 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 195
Wysłany: 2008-08-07, 22:10   
   Nr Tel.: 666077818


Prerov spory kawałek drogi ale myślę że się kiedyś wybiorę
 
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2008-08-08, 06:55   

Ja planuje jechać we wrzesniu ale nie wiem czy wypali.Chce kupic jakies ciekawe mutacje phaeo,rudopierśne,koroniaste,czarnolice białe i szeki,i inne
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2008-11-02, 16:11   

Nie mam przekonania,że wybrałem właściwy temat, ale ponieważ sprawa dotyczy giełdy ptaków w Pszczynie, to opiszę sprawę tutaj.
Prosiłbym jeżeli administracja forum uzna, że miejsce jest niewłaściwe o przeniesienie postu, ale o nieusuwanie go.
Sezon handlowy jak w innym temacie napisał pewien hodowca dobiega ku końcowi, więc rzutem na taśmę postanowiłem zdobyć ostatniego brakującego koguta na następny rok i wybrałem się dziś do Pszczyny.
Mierny ruch wynikający pewnie z dość wyjątkowego, dzisiejszego dnia sprawił, że postanowiłem wrócić wcześniejszym pociągiem, więc na całe zakupy miałem niewiele czasu.
U jednego sprzedającego ku swojej uciesze zobaczyłem koguta który ratowałby moją sytuację (nazwijmy go umownie Białoczubem Białym miniatura). Kogutak miał czyste oczy, dobrą postawę, a jego brudne upierzenie potraktowałem jako fakt, że osoby handlujące z chęci zarobienia mają wszystkiego za dużo w stosunku do swoich możliwości, a biały jest jak wiadomo kolorem "trudnym", zresztą na całej giełdzie niczego podobnego w lepszym wydaniu nie było.
Szybko zapakowałem kurczaka do kartonu i prawie truchtem ruszyłem na stację PKP, żeby zdążyć na pociąg.
Mam tak, że jak wysiadam u siebie z pociągu, to najpierw idę do mieszkania w bloku bo bliżej, a dopiero potem jadę na "działkę" na której utrzymuję swoje stadko.
Tutaj też zacząłem dokładnie oglądać nowy nabytek.
Witalność bez zarzutu, kał o prawidłowej barwie i konsystencji i tylko coś dziwnego "żółtawy piasek" na strosinach piór?
Tylu jaj pasożytów jak i samych "wszy" nigdy na jednym ptaku nie widziałem!
Co robić nie mogę takiego kurczaka zawieźć na działkę! Przydała się "Woliera" i zdjęcie pewnej Angielki która nad kuchennym zlewem suszyła swojemu kogutowi czuprynę suszarką do włosów.
Niestety dziś dostępny był w markecie tylko szampon dla dzieci, (marki nie wymieniam żeby nie było kryptoreklamy, ale włosy tak miękkie jak nigdy dotąd to prawda co napisali, pióra zresztą też).
Wypłukałem wszystko co się dało, to co zostało nie ruszało się więc Może się udało. Niestety jaja zostały na strosinach, czyli jutro pomocy szukam u weterynarza.
Oczywiście na koniec solidne suszenie suszarką (Angielki nie będą lepsze niż ja), i radość bo kurczak wracał z osuszaniem kolejnych partii coraz bardziej do zycia- a wyglądał jak martwy w trakcie kąpieli.
Po co chciało mi się to pisać? Wcale nie po to, żeby ktoś dodał post a widzicie bo giełdy takie są. Ja akurat o "dobrych dużych" hodowcach mógłbym też coś złego napisać.
Nie w tym rzecz, mam nadzieję, że człowiek od którego kupowałem być może też korzysta z tego forum.
Jeśli by tak było to ja apeluję - niech Pan przemyśli co powinien Pan zmienić, nie skazujmy naszych podopiecznych na taki los!
Dla siebie pewnie podobnego byśmy nie chcieli!
 
 
Reticulata 


Województwo: śląskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 75
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 36
Wysłany: 2008-11-02, 17:43   

Bardzo subtelnie, z niezwykłą delikatnością, wj1964 potraktował jakże ważny temat. Z przyjemnością przeczytałem ten tekst. Nikogo nie obraża, ależ... jaką ma wymowę. Gratuluję tekstu, życzę pociechy z kogutka.
 
 
Iro_mak 
Specjalista


Województwo: Polska
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 337
Wysłany: 2008-11-02, 20:42   

wj1964 kup sobie pularyl w płynie rozmieszaj z wodą i wykąp tego kogutka, oczywiście potem go wysusz, i po kilku dniach powtórz zabieg.
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2008-11-02, 20:55   

Tylko nie nalej mu go w oczy, bo narobisz mu bólu niepotrzebnego.
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2008-11-02, 21:54   

A najlepiej Ardap jest nie szkodliwy dla ptaków a skuteczny na pasożyty oczywiscie trzeba uważac na oczy.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
wj1964 


Województwo: śląskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 487
Wysłany: 2008-11-03, 18:41   

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi w kwestii poradzenia sobie z pasożytami. Byłem dziś u weterynarza i pularyl owszem ale on na jaja nie działa, a to właściwie zostało do zlikwidowania. Dorosła forma pasożyta jeśli nawet coś zostało to niewiele. O skuteczność Ardapu zapytam jutro, bo znów tam pójdę, to zaprzyjaźniony wet.
Resztę przypadłości zlikwiduję kwarantanną, na działkę mogę wywieźć dopiero po zakończeniu "kąpieli", bo tam niestety nie mam ogrzewanego pomieszczenia.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomocne posty.
 
 
mateusz3494 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 26
Wysłany: 2008-11-15, 18:27   

Ja mam pytanie Pszczyna w jakim województwie leży?
_________________
Hodowla:Gołębie pocztowe,czajki saksońskie,kanarki harceńskie,przepiórki chińskie , gołąbki diamentowe
 
 
gege 


Województwo: swietokrzyskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 161
Wysłany: 2008-11-15, 19:07   

mateusz3494 napisał/a:
Ja mam pytanie Pszczyna w jakim województwie leży?

Śląskim :)
 
 
MICHAŁ12 
Młody chodowca


Województwo: Śląskie
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-08-18, 21:22   Pszczyńska giełda ptaków

Giełda dnia 16.08.09r. Czy ktoś z osób był w tym dniu na giełdzie z forum .


Pozdrawiem MICHAŁ12 :)
_________________
MICHAŁ12

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Hodowców
 
 
 
motyla 
Papugi.Egzotyka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 28
Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 13
Skąd: Godów
Wysłany: 2009-08-19, 09:58   

Ja się wybrałam :D MICHAŁ12, ty byłeś?
 
 
 
daniel1 


Województwo: Śląskie
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 39
Skąd: Piece
Wysłany: 2009-08-19, 16:17   

Wyjątkowo ja byłem. Zazwyczaj jestem w pierwsze niedziele. :d
 
 
 
MICHAŁ12 
Młody chodowca


Województwo: Śląskie
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-08-20, 09:02   

Ja jestem czasami zależy od czasu taty . :)
_________________
MICHAŁ12

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Hodowców
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11