Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przechowywać indycze jajka?
Autor Wiadomość
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-09, 08:09   Jak przechowywać indycze jajka?
   Nr Tel.: +77056609039


Dzisiaj moja czarna indyczka zrobiła sobie w sianie norę, w której znalazłem jajko. Takie wielkości kurzego, ale w kropki. Czuję się jak tatuś ;) , tylko nie wiem, czy dobrze zrobiłem, że jajko zabrałem do domu. Może wziąć od sąsiadów kurzejajko i położyć w miejsce indyczego? U nas w Kazachstanie marzec jest zimny. Nierzadko bywa do -15C w nocy, a ja nie chcę stracić ani jednego indyczęta? Mam jeszcze pytanie, w jakiej temperaturze przechowywać jajko? Czy wymagane są jakieś dodatkowe czynności pielęgnacyjne? Proszę o pomoc. Dodam, że z indykami mam styczność dopiero od jesieni ubiegłego roku. Liczę na życzliwość współforumowiczów.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-03-09, 08:14   

paulus_kz - ja przy takiej temperaturze zbieralabym jajka. Możesz faktycznie podlożyć kurze, albo sztuczne. Jak zniesie ich sporo, to usiądzie, wtedy dasz jej jajka.
Jajka wkladaj do wytlaczanek (10-tek najlepiej) Temperatura kolo 8-10 stopni i codziennie obracaj do góry nagami calą wytlaczankę.
Mam nadzieję, że pomoglam.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-09, 09:24   

Wytłaczankę z jajkami unosi się raz jednym , a raz drugim końcem o kąt około 45 st . Jajka mają leżeć do góry komora powietrzną . :d



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-09, 16:30   
   Nr Tel.: +77056609039


Bardzo dziękuję za pomoc. Już znalazłem wytłaczankę, ale jest problem z kurzym jajkiem, bo u sąsiadów wszystkie są popękane od mrozu. Sztucznego jajka natomiast nie mam gdzie kupić. Jeśli natomiast będę opróźniał do zera jamę w sianie, to czy indyczka nie znajdzie drugiego miejsca do składania jajek?
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2011-03-09, 17:10   

Czytałam , że niektórzy podkładają piłki pingpongowe . Ja kiedys zrobiłam sama jajka podkładowe . Wydmuszki jajek napełniłam półpłynnym gipsem za pomocą strzykawki . Nawet fajnie mi wyszły :d
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców . Zapraszam .
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=9405

 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-03-10, 00:36   
   Nr Tel.: 510876274


paulus_kz, Nie polecam Ci podkładania żadnego naturalnego jajka chociażby dlatego,że po prostu pęknie od mrozu.W ciągu dnia gdy temperatura podwyższy się jajko wyleje się ze skorupki i zanieczyści gniazdo.Indyczka może poszukać innego miejsca nie mówiąc już o zabrudzeniu gniazda i możliwości spróbowania zjedzenia jajka.Lepiej żeby tak się nie stało.Dobry pomysł z piłeczkami a według wielkości indyczki mogą to być piłki tenisowe.
Nie wiem jakich sąsiadów masz ale podejrzewam,że są to Polacy czyli środowisko polonijne zatem może wśród nich znajdziesz kogoś kto posiada sam lub ma dostęp do tokarki.Taką maszyną nawet kiepski operator z kawałka drewna wytoczy coś co jest podobne do jajka.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-03-10, 00:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-10, 07:19   
   Nr Tel.: +77056609039


Dzięki! Za chwilę jade do miasta i kupię sobie komplet piłeczek pingpongowych. Moja indyczka jest mała i jajko złożyła niewiele większe od średniego jajka kurzego. Mam nadzieję, że do wieczora nie zdąży zajrzeć do swojej jamy, i nie przestraszy się nieobecnością jajka.
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
paulus_kz 
paulus



Województwo: Kazachstan
Wiek: 52
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 106
Wysłany: 2011-03-11, 10:20   
   Nr Tel.: +77056609039


Wyobraźcie sobie, że jama w sianie, gdzie włożyłem piłeczkę pingpongową została niechcący zakopana przez inne indyki, a indyczka zrobiła sobie nowe gniazdo na wierzchołku sterty siana. Tam już gniazdu nic nie grozi, chyba żeby mi się zdarzyło karmić moje kozy w stanie nietrzeźwym. Dziś rano odkryłem gniazdo z ciepłym jeszcze jajkiem. Zaniosłem go do domu i zauważyłem, że przedwczorajsze jajko ma zmieniony lekko kolor. Czy tak jest z każdym jajkiem indyczym?
_________________
paulus@topmail.kz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12