Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 15 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurzęta przestają chodzić
Autor Wiadomość
loginka74 
Średnia Kwoka

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2014-06-02, 04:59   Kurzęta przestają chodzić

Dwudniowe.Chdziły i przestają.Juz trzeci.Nóżki im lecą na boki i pełzają na brzuszkach,jakby nie miały sił wstać.Moglśmy coś zrobić przy noszeniu?

sielanka 
Asia

Województwo: lubuskie
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2014-06-02, 05:21   

loginka74, pewnie rozjeżdżają im się nóżki przez śliskie podłoże.
Na spód odchowalnika lub kartonu daj ręcznik. Coś po prostu przyczepnego, żeby się nie ślizgały.
Jakie mają teraz podłoże?

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2014-06-02, 07:15   

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=95 - jesli to kwesta tego zlego podłoża i zlego ułożenia w stawach.

Ale to może być też oslabienie czyli dosłownie tak jak piszesz: pisklęta nie mają siły stawać na nogi.

Może też być kwestia neurologiczna. Może być to spowodowane np. niedoborami (przede wszystkim witamin z grupy B).

Wiązanie nóżek ma sens TYLKO w pierwszym przypadku.

Pozdrawiam,
Joanna

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2014-06-02, 07:27   
   Nr Tel.: 601 654 364

Loginka, czym karmisz, dajesz witaminy do wody? Zmień podłoże i daj witaminy do wody, najlepiej przeznaczone dla drobiu - dla kurcząt. Jeżeli nie masz pod ręką - witaminę B complex - "ludzką". Maluchy są najedzone, mają pełne wola?
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2014-06-02, 07:28, w całości zmieniany 1 raz  

loginka74 
Średnia Kwoka

Wysłany: 2014-06-02, 08:41   

Dziękuję za pomoc:)

Temperatura i wilgotność podczas inkubacji poniżej krytyki,cud że się wykluło 14 z 35,7odpadło podczas prześwietlania, 2 upuściłam.

Z pozostałych 26 żaden sam sobie dziurki nie zrobił,bo aby zobaczyłam że się skorupka podniosła to poszerzałam.Te które same nie dały rady wyjść powyciągałam.

Chodzą na tekturze falistej,karmię gotową karmą dla małych,aby 1go dnia dałam im jajko z pokrzywą(już zabrałam).

Mam wrażenie ,że tym wcześniej i samodzielnie wyklutym nic nie jest,za wyjątkiem jedynej czubatki,która sama wyskoczyła w mniej jak 12 h od nakłucia.

Tymczasem zaliczyłam 2 zgony(mix i wellsumer) jedyna czubatka i jedyna araukana pełzają,najpóźniej wydłubany słabiutki.Wszystkie dostały tabletkę lewitanu(witamina b z drożdży) do wody i zobaczę co dalej z tego wyniknie.

Zła kwoka-Izabela

sielanka 
Asia

Województwo: lubuskie
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2014-06-02, 10:02   

loginka74, poniżej krytyki, czyli dokładnie ile stopni?
Jeśli temperatura podczas inkubacji była zaniżona, to mogło być klucie z opóźnieniem, więc niepotrzebnie pomagałaś pisklętom wyjść z jajek.

loginka74 
Średnia Kwoka

Wysłany: 2014-06-02, 10:51   

Temperatury nawet nie jestem w stanie ustalić,bo na koniec kontrolowałam pokojowym termometrem,elektroniczny wskazywał 44 stopnie nawet.2silki wyskoczyły 17go dnia ni stąd ni zowąd,a pozostałe od 22go zaczęły.Ja im tylko otworki do oddychania odrobinkę poszerzałam,bo uznałam że już się wystarczająco wykazały,że je w ogóle przebiły...Niektóre wychodziły same ,inne wyciągnęłam.

leszek m 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-06-02, 20:39   

Kurczaki jak nie mają siły się same wydostać prędzej czy póZniej zdychają sam już to przerobiłem musisz trochę popracować nad parametrami albo kupić lepszy inkubator :/

loginka74 
Średnia Kwoka

Wysłany: 2014-06-03, 05:25   

Jasne, klepię zdrowaśki za silki,żeby min. jedna okazała się kurką i zachowała jak na silkę przystało:)
Tymczasem czubatka nadal pełza,najpóźniejszy nie rokuje dobrze,a araukanka złapała pion,ale chwiejna jest.Poję ją ja,pod żarówką stoi samodzelnie. Pozostałe niektóre ospałe,inne nawet czasem podskoczą:)

Odpowiedz do tematu