Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaleziony gołąb - co robić ? FCI-PL-3278-14-0398
Autor Wiadomość
wera5510 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2014-07-22, 22:03   Znaleziony gołąb - co robić ? FCI-PL-3278-14-0398

Witam, dzisiaj rano otwierając kurnik zauważyłam gołębia z 3 obrączkami w tym jedna pomarańczowa z napisami: FCI-PL-3278-14-0398 (pozostałe bez jakichkolwiek napisów). Z pomocą internetu udało mi się rozszyfrować, że nr 0398 oznacza oddział w Lisowicach (10km ode mnie).
Gołąb nie jest zdolny do lotu, kiedy teraz wieczorem chciałam sprawdzić, czy da radę polecieć nie był zdolny podlecieć nawet na małą wysokość i uciekał wyłącznie "piechotą". W każdym razie dostał wody i karmy, choć nie wygląda na jakiegoś łasego na jedzenie, czy wodę.... Teraz mam pytanie: Co mam zrobić? Poczekać i sprawdzić, czy da radę polecieć za dzień/dwa?
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek dokładniejsze namiary na właściciela, by móc się skontaktować i choćby dowieźć zwierzaka :)

KamilM 
Hodowca drobiu

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-07-22, 22:09   

Mam gołebie, hoduje je od 4 lat i miałem różne przypadki,że gołębie dostawały kręćka, chodziły tydzień osowiałe i padały,młode gołębie nie umiały uczyc sie latac i tez padały, ale ten gołąb to napewno jest gołąb przystosowany do lotu i jest pewnie chowany na róznych paszach i witaminach wzmacniajacych a te obraczki to pewnie jakieś oznaczenia dla własciciela kiedy sie wykluł i takie tam.Napewno kiedy nabierze sił to wystrtuje dalej i poleci tam gdzie jego miejsce :) .

KamilM

KamilM 
Hodowca drobiu

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-07-22, 22:10   

Tylko musisz mu dac jeśc i pić żeby nabrał sił i najlepiej nie trzuymaj go z kurami a zwłaszcza z kogutami bo moga go zadziobać :)

KamilM

wera5510 

Wysłany: 2014-07-22, 22:31   

Ma wodę i paszę dla gołębi (którą zazwyczaj karmię kury), został też od kur oddzielony także nie ma się co martwić ;) Jedyne co mnie niepokoi, to to, że nie zauważyłam, by jadł czy pił.....no cóż - zobaczymy, może niedługo nabierze sił i poleci :)
Ostatnio zmieniony przez wera5510 2014-07-22, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  

damianek19 

Województwo: Warmińsko Mazurskie
Wysłany: 2014-07-22, 23:55   

A nie ma obraczki z czipem i numerem telofonu wlasciciela?

wera5510 

Wysłany: 2014-07-23, 12:34   

Właśnie nie... :/

gołąbek 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2014-07-23, 12:54   

A ma może obrączkę gumową?

wera5510 

Wysłany: 2014-07-24, 10:39   

Zadzwoniłam do prezesa oddziału w Lisowicach (numer dostałam na innym forum) i Pan wziął od nas gołąbka - także gołąb trafił tam gdzie jego miejsce :D

Lotar87 

Województwo: śląsk
Wysłany: 2014-07-24, 11:49   

Nie zawsze gołąb z obrączką oddziału jest z tego właśnie oddziału. sporo gołąbków się sprzedaje i trafiają nie tylko na drugi koniec Polski, ale również za granicę więc tym bym się wcale nie sugerował. Skoro miał 3 obrączki to zapewne tipes i powinna być też adresówka, a watpie żeby z roczniaka już nr zszedł. W każdym bądź razie trafił w odpowiednie ręce :)

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2015-07-04, 14:25   

Na strychu u kuzyna wylądował gołąb pocztowy, z obrączkami. I wcale nie chciał odlecieć, tylko na piechotę wlazl do garażu. Kuzyn zadzwonił pod numer jaki znalazł na jednej z obrączek, okazało się, że to niedaleko ode mnie więc część trasy do domu gołąb przemierzył samochodem.
Skontaktowałam się z hodowcą - "niech go pani puści, to przyleci, dwa tygodnie temu był puszczony z Niemiec". Więc mówię, że gołąb nie wznosi się, podrzucony ląduje więc nie chciała bym, żeby zaraz znalazł się pod samochodem. "A no tak. A może poleci. Dawał mu ktoś jeść?" Więc mówię, że i u kuzyna i u mnie gołąb był nakarmiony, ale nie podrywa się do lotu. "A, może poleci". I koniec rozmowy.
Gołąb nie lata, nie wiem czy jest tak zmęczony, czy to inna przyczyna. Właściciel (14 km ode mnie) nie wyraził chęci przyjechania po ptaka, więc ja mu go wozić nie będę, póki co mieszka u nas na podwórzu. Nie wyrzucę ptaka na pewną śmierć. Jak zechce to odleci.

Nie znam się na pocztowych, odchowałam tylko takie miejskie, podwórzowe, od gołego "sępa". Moje gołębie miały wypukłą pierś, ten ma piękny kształt ale bardzo wyraźnie wyczuwalny mostek. Czy to normalne czy tez to oznaka wyczerpania ptaka?
Ostatnio zmieniony przez haaszek 2015-07-04, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 137 razy
Wysłany: 2015-07-04, 21:22   
   Nr Tel.: 601 654 364

Gołąb pocztowy jest wartościowy dla hodowcy jeżeli... wraca do gołębnika. Z Belgi, Niemiec, drugiego końca Polski. Jeżeli wylądował kilkanaście kilometrów od domu i nie potrafi wrócić do gołębnika - jego wartość dramatycznie spada. Oczywiście mogło mu się coś przytrafić i jest na tyle słaby, że nie daje rady. Ale wtedy to nielotny pocztowy.
Tylko po co wtedy obrączki z numerem telefonu?

Romano82 

Wysłany: 2015-07-04, 21:35   

Od tego roku wszedł chyba taki przepis że gołębie puszczane na loty mają mieć numer tel. właściciela.

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2015-07-06, 09:40   

Coś musiało mu się w drodze przydarzyć, skoro taki wyczerpany i takie ma opóxnienie. Gołąb nabiera siły, kiedy pierwszego dnia spadał po "przeleceniu" metra to dziś okrążył podwórze i pieknie wylądował na daszku swojego "gołębnika". Jutro, pojutrze pewno będziemy się żegnać, tym bardziej, że koty mocno zainteresowane.

Odpowiedz do tematu