Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
bażanty łowne introdukcja
Autor Wiadomość
lukasmilak 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2014-09-23, 16:27   bażanty łowne introdukcja

Witam
Chcę zająć się introdukcją bażanta łownego tzn hodowlą tak owych bażantów
koło łowieckie z którym może dojdę do porozumienia zainteresowane jest liczbą 350szt
pierwsze pytanie.
1.jaka woliera dla nich ? myślę o takiej 1000/1200 mkw bardzo zakrzaczona czy taka wystarczy?
2.czy przy takiej wielkości wolierze potrzebne będą kapturki na dzioby? (myślę że tak)
3.jakie powinienem mieć stado zarodowe ? myślę nad 20 kurami i 4 kogutami trzymane w osobnych wolierach 1 kogut na 5 kur
4. jaki był by koszt założenia siatki z fundamentem i słupkami ok 70 metrów tylko tyle ponieważ resztę mam ogrodzoną
5.sieć na pokrycie woliery dosyć drogo wychodzi na taką wolierę czy można zrobić to taniej ?
Bażanty mam wychować od jajka do dorosłego.
myślę że posiadam dosyć szeroką wiedzę na temat tego typu ptaków ponieważ zajmuję się tym ale nie na taką skalę
ale też wiem że wiem wszystkiego dlatego zgłaszam się z zapytaniem być może do bardziej doświadczonych hodowców
pozdrawiam.

sokolnik 

Wysłany: 2014-09-23, 19:19   

Panie {lukasmilak} – witamy na Forum!

Trochę się Pan szarpie pomiędzy „dość szeroką wiedzą” i brakiem organizacji. Jednak jest Pan moim krajanem, więc kilka słów podpowiedzi:

1. Woliera im większa, tym lepsza. Zakrzaczenie jest potrzebne, ale nie busz.
2. Zdecydowanie tak.
3. Dla docelowej ilości 350 szt. ptaków do wsiedlenia w obwód łowiecki niby OK’. Co jednak, gdy jeden, dwa koguty okażą się….mało męskie?
4. Polecam kalkulator i odwiedzenie kilku regionalnych producentów siatki i słupków ogrodzeniowych. Co do fundamentu, to szpadel, łopata i samodzielne kopanie metrowej głębokości rowu na długości 70 metrów, albo mini koparka (podzwonić, poszukać, uzgodnić cenę). Przy zwięzłym gruncie szalunków nie potrzeba. Na kaszubskich piachach konieczne – telefon do wypożyczalni sprzętu budowlanego lub do tartaku. Na taki fundament potrzeba będzie 14 m³ betonu, czyli dwie gruch i wskazana pompa do betony – podzwonić, popytać. Można oczywiście uciec od kosztów i nie wylewać fundamentu. Zakup i wkopanie 35 szt. stempli budowlanych będzie kosztowało ułamek ceny, ale postawi Pan wyśmienitą stołówkę dla lisów i innych smakoszy bażanciny.
5. Jeżeli umie Pan robić na drutach. Tak na poważnie, to dobra siatka z syntetycznej grubej nici jest podstawą (a od góry nawet dwie). Można poszukać używanej po zlikwidowanych podobnych przedsięwzięciach.

Proponuję dobrze wszystko policzyć i dodać jeszcze ze 20%. Jeżeli da Pan radę, to uzgodnić z Kołem warunki i podpisać przynajmniej umowę przedwstępną. Dopiero wówczas przystąpić do inwestycji. Proszę nie gniewać się za powyższe uwagi. Życzę powodzenia!

lukasmilak 

Wysłany: 2014-09-23, 21:18   

dziękuje za odpowiedz

Odpowiedz do tematu