Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 29 Maja 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na wolerę ze schronem ogrzewanym
Autor Wiadomość
AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 160 razy
Wysłany: 2014-10-16, 10:03   

Ale i tak ten schron w garażu jest za mały, nawet nimfa ma większą rozpiętośc skrzydeł jak 40 cm.
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

sebano79 

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2014-10-16, 10:20   

Mogę spokojnie poszerzyć do 60

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-10-16, 19:42   

Haaszek zupełnie przesadza
to co Ciebie oburza nie koniecznie oburza innych.
Myślę, zesebano79, jest nas tyle zorientowany ze z pomocą dobrych rad zbuduje super woliery i zapewni swoim ptakom odpowiednie warunki.
Zniechęcające komentarze są tu myślę zbędne.
Wydaje mi się ze w zadbanym garażu sprawdzi się klatka z papugami- tylko odpowiedniej wielkości.
Nie oszukujmy się- ludzie trzymają delikatniejsze zwierzęta w garażach, albo papugi w zimnych nieprzystosowanych do tego odpowiednio budynkach a Sebastian wydaje mi się ze jak najbardziej ma możliwości na posiadanie papug. ;)

Mój spis: http://www.forum.woliera....r=asc&start=360
http://www.garnek.pl/przmar8
Ostatnio zmieniony przez przemek511 2014-10-16, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  

sebano79 

Wysłany: 2014-10-16, 20:42   

Dzięki za wiarę , budujące słowa ;) Pisklę aleksy już sobie zamówiłem u hodowcy , niestety muszę czekać do marca. Ale to osobny temat..

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2014-10-16, 21:14   

przemek511 napisał/a:
Haaszek zupełnie przesadza
to co Ciebie oburza nie koniecznie oburza innych.
niestety... Stąd te "hodowle" ptaków, kotów, psów, koni wołające o pomstę do nieba.
W wątku Al zachwycałeś się ostatnio jej klatkami, ptakami i wolierami - i właśnie o to chodzi, tak powinna wyglądać hodowla, stwarzać najlepsze warunki i cieszyć oko. A nie jak niektóre pokazywane nawet tu na Forum "pomieszczenia gospodarcze do produkcji ptaków ozdobnych". To, że takie niestety istnieją ("czy mogę hodować papugi w chlewie?" - autentyczne) nie znaczy, że mamy to popierać. Możemy sobie nawzajem kadzić, przytakiwać, ale uważam, że lepsza jest konstruktywna krytyka niż radosne przyklaskiwanie.

Nie mam na myśli sebano79, on się pyta, szuka rozwiązań i mam nadzieję, że stworzy ptakom jak najlepsze warunki. Ale uważam, że powinniśmy się wzorować na najlepszych a nie iść na skróty. Nie mam warunków na coś - nie kupuję, nie hoduję, pozostaję przy marzeniach.
Ostatnio zmieniony przez haaszek 2014-10-16, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  

przemek511 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-10-16, 21:27   

haaszek, masz racje, ale chyba w tym przypadku nie zanosi sie na papugi w chlewie. Zachwycałem sie wolierami Al bo sa świetne, ale jak by były troche skromniejsze też nie musiały by być chlewem przecież.
Sebastian widze warunki ma z tego co pisze tylko trzeba mu opracować co jak najlepiej wykonać i gdzie i nie pisał nic o wielkiej hodowli dla zysku a o zaledwie kilku ptakach.
A jeszcze jedno - to, że kogoś nie stać na najpiekniejsze wykonanie woliery nie znaczy, że ma zrezygnować z marzeń. Nie mówię tu o chlewach itd bo to już jak dla mnie totalna skrajność.

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2014-10-16, 21:45   

Ale po to dyskutujemy, żeby wiedział na co zwrócić uwagę. Zachwycać się będziemy jak już coś zrobi.
przemek511 napisał/a:
A jeszcze jedno - to, że kogoś nie stać na najpiekniejsze wykonanie woliery nie znaczy, że ma zrezygnować z marzeń.
nie trzeba mieć od razu najpiękniejszych wolier (choć właśnie o czymś takim marzę) ale zejście poniżej jakiegoś poziomu tylko dlatego, że mi się czegoś zachce (najtańsza karma, mała klatka itd.) jest dla mnie nie do przyjęcia.

Ale kończę, bo zaczynamy odbiegać od tematu.

przemek511 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2014-10-16, 22:26   

haaszek, nie pozostaje mi nic innego jak życzyć spełnienia marzeń nie tylko tych "wolierowych";)

majka1978 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-03-22, 15:08   Budowa wolierki

Witam zaczynam plany budowy wolierki Very Happy
na obecną chwilę wiem że będzie miała wymiary 5x2,6x2 dł.szer.wys.
Będzie przerobiona ze starego garażu. 3 metry długości będą zabudowane i tam paputy będą spędzać zimę a pozostałe 2 m będą osłonięte z 2 stron a drugie 2 będzie siatka.
materiał:
metalowy szkielet, obity deskami następnie styropian 2 i na koniec plastikowe panele.
woliera bedzie na fundamentach i tu nie wiem jak będzie taniej czy beton zalewać czy gotowe bloczki..
w ogóle buduję (czyt. ja plany a mąż wykonanie Laughing )ją w ciemno i dlatego proszę bardziej doświadczonych o rady. Jak głęboko fundamenty w ziemi a ile na zewnątrz, jaka grubość siatki , jaka wylewka i czy sam beton starczy -taki mam plan czy gumoleon jeszcze bo tak dzieś czytałam..pytań wiele...
no a jak już postawimy to co w niej też się z m nie mogę dogadać bo on pojęcia nie ma i najlepiej po każdym gatunku bo ładnie i kolorowo.. Embarassed
Ja wiem że się tak nie da...
Mam parę świergotek seledynowych i one tam będą mieszkały ale chciałam jeszcze jakiś gatunek. Słyszałam że świergoty terytorialne i mogę mieć problem podczas lęgów ale tak sobie myślę że może jakoś się pogodzą

sebano79 

Wysłany: 2015-05-31, 00:38   

Ok, pora zaktualizować temat. Otóż klatka w garażu jest już od dłuższego czasu. Wymiary 2,2mx0,6mx0,8.

Z powodzeniem lęgują już w niej nimfy. Temat spalin też "złagodniał". W garażu trzymam samochód "na niedziele", ten którym jeżdżę na co dzień stoi na podwórku. Zabrałem się też za część zewnętrzną. Docelowo będzie w niej przebywać dwie pary falek, para nimf i rozelli.
Póki co przebywają tymczasowej klatce u dzieci w pokoju.

Na czas lęgów planuję dzielić wolierę na pół.
Ostatnio zmieniony przez sebano79 2015-05-31, 00:47, w całości zmieniany 4 razy  

Odpowiedz do tematu