Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 06 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób złapania i trzymania w ręku.
Autor Wiadomość
j.joasia 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2014-11-15, 18:46   Sposób złapania i trzymania w ręku.

Witam dawno mnie tu nie było.Ma ktoś zdjęcie aleksandretty obrożnej na którym widać jak ją trzymać np.w celu obcięcia pazurków moja ma chyba za długie.A może ma ktoś fotki z za długimi i odpowiednimi pazurkami dla porównania,swojej nie mam czym pstryknąć.Liczę na waszą pomoc.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2014-11-15, 18:57   

j.joasia, Niestety zdjęcia nóg Twojego ptaka konieczne. Czy ptak zaczepia pazurami jak chodzi po nap. wersalce , czy mu przeszkadzają jak chodzi po podłodze , czy zaczepia nimi o pręty klatki i ma potem problem z uwolnieniem ? Jakiej śr. ma żerdzie i czy są z naturalnego drewna z korą ? .
Jak sama nie potrafisz obciąć to idz do weta, sama tego nie zrobisz do tego potrzeba 2 osób, jedna unieruchamia papugę , druga koryguje pazury, jak trzymać tak aby i ludziom i ptakowi nie stała się krzywda - można ptak zawinąć w nap. ręcznik i trzymać pod " pachą", można złapać w siatkę i przytrzymać ptaka rękami w grubych rękawicach.
Jest to stresujące i dla ptaka jak i dla człowieka

j.joasia 

Wysłany: 2014-11-15, 21:53   

Dzięki AL wiedziałem,że mogę na ciebie liczyć,ptak nie ma żadnych problemów z chodzeniem czy to po wersalce,klatce czy nawet dywanie,po prostu zostawia mini ranki na rękach syna a i ja czuję jej szponki bardziej intensywnie niż parę miesięcy temu są ostre jak szpileczki a na imię mam Marcin.A bym zapomniał żerdzie są naturalne z korą z brzozy o śr.ok trzech cm .Jak średnica jest za mała to zmienię proszę piszcie,postaram się zamieścić zdjęcia za jakiś czas.

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2014-11-16, 10:20   

http://www.papugi.dt.pl/PCI/artykuly/PCIpazury.asp - tutaj masz napisane o pazurach. Jest podane kiedy sa za długie. Jeśli nie są za długie, a tylko ostre, to wystarczy spiłowac pilniczkiem koncówki.

Przy dużej papudze trzeba mieć wprawę żeby obciąc pazury samemu.

http://www.birdtoyoutlet....owel-a-bird.htm - tutaj masz opisane jak zawinąc papuge w ręcznik. Generalnie są dwie zasady. Trzeba trzymać tak żeby papuga szarpiąc się nie zrobiła sobie krzywdy oraz żeby nie podziobała trzymajacego.

Trzeba pamiętać, że papuga będzie się wyrywać, drzeć i dziobac.

Pozdrawiam,
Joanna

j.joasia 

Wysłany: 2014-11-16, 12:00   

Dzięki Joanna.

Odpowiedz do tematu