Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 18 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-19, 20:09
Onagadori
Autor Wiadomość
Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2016-07-22, 22:52   
   Nr Tel.: 601 654 364

sroszkowski napisał/a:
Wielokrotnie spotkałem się z opiniami, że potrzebny jest dodatek roślin oleistych.

Pamiętajmy, że dodatek nasion roślin oleistych (ogólnie, dla kur) nie powinien wynosić więcej niż 5% dawki żywieniowej. Można dodatek ten zwiększyć w okresie zimowym (ujemne temperatury). Dotyczy to również orzechów (wysoka zawartość tłuszczu - 50-60%). Poza tym trzeba uważać, żeby nasiona roślin oleistych nie były stare (zjełczały tłuszcz), orzechy również (zjełczałe, zapleśniałe).

Poza tym, mam wrażenie, że dieta kur ras japońskich przypominała dietę Japończyków: ryż biały, ryż brązowy, (i inne ziarna), warzywa (głownie zielone oraz glony), może ryby i owoce morza lub - zamiennie - owady (szarańczaki, czerwie?). (Oczywiście żwirek i dodatki mineralne). Tak pewnie były żywione kiedyś. Dziś i tradycjonalistom - Japończykom - zdarza się iść na skróty (gotowe pasze).

http://blogs.yahoo.co.jp/...e/30724330.html

DAWID1234 

Województwo: MAŁOPOLSKIE
Wysłany: 2016-10-29, 15:23   

Bardzo dziękuje Panie Stanisławie za podpowiedzi ,po konwersacjach z kilkoma hodowcami tej rasy w Europie zauważyłem , że nikt nie skarmia ptaków gotowymi paszami .Wszystkie pasze przygotowywane są indywidualnie i każdy ma swoje sekretne proporcje .Głównym składnikiem każdej z tych mieszanek nie były nasiona oleiste jak wcześniej myślałem a ziarna o zwiększonej zawartości białka .Z oleistych natomiast najczęściej stosowano czarny słonecznik w proporcjach 3 : 1 . Istotnym dodatkiem przy skarmianiu odgrywa również białko pochodzenia zwierzęcego jak Pan wcześniej wspominał : mięso ryb lub krewetek ale spotkałem się również z podawaniem białego mięsa z o drobiną tranu .W każdej z tych mieszanek był wymieniany brązowy ryż ( niestety nie wiem jaką on spełniał funkcję w diecie tej rasy )

DAWID1234 

Wysłany: 2016-11-02, 16:04   

Wielu hodowców tej rasy nie słyszało o rolkach na które nawija się pióra ogonowe,natomiast stosują worki bawełniane . Co do higieny u mnie idealnie sprawdził się szampon dla dzieci rumiankowy ,pióra po kąpieli utrzymywały naturalną strukturę a wszelkie ciemniejsze odbarwienia zostały ładnie zniwelowane.
Drugą kwestią jest nasączanie piór ogonowych olejem roślinnych ,tylko jena osoba z którą rozmawiałem stosuje tą metodę , nasączana jest tylko stosina i to bardzo delikatnie tak żeby nie pobrudzić olejem chorągiewki ponieważ nadmiar oleju dość że skleja ją, to działa jak" magnes "na wszelki pył i kurz .
Otrzymałem również radę ,żeby tej rasy nie trzymać na piasku a na trocinach z drzew liściastych .

MarcinS 

Województwo: małopolska
Wysłany: 2016-11-02, 16:39   

DAWID1234 jeśli możesz wstaw zdjęcia swoich ptakow chętnie bym je zobaczył i pewnie nie tylko ja.

DAWID1234 

Wysłany: 2016-11-02, 18:13   

Nie wiem czy ptaki które posiadam to Onagadori ,przyznam ze smutkiem że nigdy w życiu nie widziałem na żywo tej rasy . Jestem tylko pewien że mój kogut posiada gen G+ ,odpowiedzialny za nie wypadanie piór ogonowych...

Ostatnio zmieniony przez DAWID1234 2016-11-02, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  

MarcinS 

Wysłany: 2017-09-17, 07:59   

DAWID1234 jak sie ma twój kogut trzyma ogon?

MarcinS 

Wysłany: 2017-10-29, 14:01   

Pytanie do Pana Stanisława czy hodowla tych pięknych kur dalej upada w Japonii ?

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-10-29, 18:05   

Trudno w kilku zdaniach napisać na jej temat.

W wielkim skrócie.
W Japonii dokonuje się ogromne przewartościowanie kulturalno-społeczne. Globalizacja. Amerykanie, którzy wywarli ogromny wpływ na Archipelag po II wojnie światowej. U jednego z hodowców ze zdumieniem zobaczyłem rząd równo poustawianych... worków przemysłowej karmy. Do tego dochodzą choroby, które zostały importowane ze świata zachodniego itd., z białaczką na czele.

Aby wyhodować dobre onagadorii potrzebna jest wytrwałość, pracowitość i... czas. Obecnie Japońcyzcy żyją coraz "szybciej". Aby kogut miał choćby 8 m długości potrzebnych jest 10 lat.
W zeszłym roku widziałem onagadorii z ogonami nie dłuższymi niż 5 m.
Etc, etc, etc...

To nie jest rasa dla Polaków, bo do hodowli trzeba mieć spojną głowę, stabilizację, a nasi rodacy mają zajętą głowę ciągłymi awanturami i wiecznym szukaniem wrogów. No i muszą się wyzwolić z powszechnej bylejakości - wystarczy popatrzeć na wiele polskich podwórek , gdzie wszystko ze wszystkim się krzyżuje. I jeszcze z tej "bioróżnorodności" robi się cnotę.

MarcinS 

Wysłany: 2017-10-29, 20:10   

Pogoń za pieniądzem pewnie robi swoje.Ekonomia zniszczy świat.

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-10-29, 20:59   

Tu nie chodzi o pogoń za pieniądzem tylko przemiany kulturowe na całym świecie. To to co było kiedyś wartościami obecnie przestaje nimi być. Jest to nieuchronnie związane z globalizacją.

Odpowiedz do tematu