Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 13 Lipca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatki/pomieszczenie/temp./Karma dla przepiórek.
Autor Wiadomość
s.patryk2 

Województwo: Świętokrzyskie.
Wysłany: 2020-03-29, 13:13   Klatki/pomieszczenie/temp./Karma dla przepiórek.

Witam.
Ostatnio naszła mnie myśl o założeniu hodowli przepiórki.
Założenia są takie że ma być to hodowla i dla jajek i dla mięsa..po prostu raz na jakiś czas coś wsadzić do rosołku :D .
Mam pomieszczenie w którym hoduje króliki(CK,Kuna wielkamBFy)..ocieplony dach stytopianem 8cm,ściany sklejka 2cm zalana z dwóch stron laminatem-w planach ocieplenie od środka 5cm styropianu jednej ściany(ta gdzie najbardziej walą promienie słoneczne) gdyż ta w lato tak się nagrzewa że nie da się dotknąc.
Pytanie jest takie czy w takim pomieszczeniu gdzie będą króliki moze stać klatka dla przepiórek?,czy nie będzie to problematyczne dla jednych i drugich?-jakieś problemy zdrowotne?.
Co z temp. w zime?w zime nawet jakoś bardzo by mi na nieśności nie zalezalo,aby tylko przezyly.
temperatura w budynku przy mrozach -15 na pewno spada ponizej zera,ale dokładnie na ile to nie wiem bo nie pomyslałem żeby zawieśić tam termometr.
jaka powierzchniowo klatka musi być na stado powiedzmy 30sztuk?-bez możliwości woliery zewnętrznej?

Pozdrawiam,
Patryk

sylwekw 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2020-03-29, 20:31   

Moje przepiórki były i będą cały rok na wybiegu zewnętrznym i zimą dają radę bez żadnych specjalnych zabezpieczeń - tylko folia osłaniająca wybieg od wiatru. Zatem o temperaturę w tym Twoim "budynku" bym się nie martwił. Wiadomo, że w takiej temperaturze to jajek mieć nie będziesz ale sam piszesz, że Ci na tym nie zależy.
Co do "hodowli" na jajka i mięso ... klatka??, żeby mieć coś do zjedzenia z przepiórek (i jeszcze jakieś mają zostawać aby nieść jajka) to musisz mieć raczej dziesiątki sztuk więc w klatce to ich raczej nie pomieścisz.

Odpowiedz do tematu