Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 19 Lutego 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
transport kurczaków
Autor Wiadomość
pawlik 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-02-05, 06:27   transport kurczaków

Witam. W marcu jadę po odbiór zamówionych kurczaków z chorzelowa i mam 300 km drogi. A kurczaków będzie ponad 100sztuk.Może mi ktoś doradzić jak najbezpieczniej je przywieźć??

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 109 razy
Wysłany: 2015-02-05, 08:23   
   Nr Tel.: 601 654 364

Podstawa to podział transportera na mniejsze przedziały, tak po 10-15 sztuk. Chodzi o to, żeby maluchy nie podusiły się w podróży. Transporter zaciemniony, ale nie opatulony na głucho, bo za duszno. I trzeba zaglądać do maluchów, kontrolować sytuację na bieżąco.
Samochód będzie ogrzewany? Kurczęta to będą jednodniówki?

pawlik 

Wysłany: 2015-02-05, 20:50   

Moje osobowe audi B4. Więc będzie ciepło. Ale to w jakieś kartony je pakować?. To będą jedno dniowe po 1.90. To chyba dobra cena.

CHI 

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-02-06, 08:25   

pawlik,
zadzwoń do Chorzelowa i dowiedz się czy mają takie specjalne kartony (fachowe z przegródkami) I ewentualnie zamów - będziesz miał "na zawsze" ;)
Jak kupowałam gęsi to sobie kupiłam w wylęgarni (za jakieś małe pieniądze) i od 2 lat mam.
W ubiegłym roku mi się przydały jak woziłam jednodniówki kurczaków wyklute u znajomych,

Joanna 
specjalista weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2015-02-06, 08:46   

https://www.google.pl/ima...gP&start=0&sa=N - tu masz zdjecia plastikowych i kartonowych pojemników. Takie kartonowe można samemu zrobić. Tylko nie rób z kartonów z bananów i innych owoców, bo w nich znajduja sie resztki pestycydów, którymi piskleta mogą sie zatruć.

Pozdrawiam,
Joanna

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 109 razy
Wysłany: 2015-02-06, 09:41   
   Nr Tel.: 601 654 364

Przegródki muszą być na tyle wysokie, żeby maluchy nie przechodziły górą. Kartony z dziurkami - przepływ powietrza. Kartony muszą stać stabilnie - tak, żeby nie przechylały się w czasie jazdy i nie spadły w czasie hamowania.
Jednodniówki oczywiście nie wymagają karmienia i pojenia w czasie transportu (lepiej ich nie moczyć).
Ale, w domu musi na nie czekać wygrzana odchowalnia, starter w temperaturze otoczenia i przegotowana woda; ciepła z witaminami. Nie podawać przez 2-3 dni nic innego, oprócz paszy. Wzbogacać dietę, kiedy minie stres adaptacyjny i nie wystąpią ewentualne jego skutki (osłabienie, biegunka, przeziębienie).

pawlik 

Wysłany: 2015-02-06, 18:07   

Ok.Dziękuję wszystkim. Łączy znajdę gdzieś artykuły na temat karmienia i chowu takich małych piskląt żeby zdrowo rosły i były jak najmniejsze straty

leszek m 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2015-02-06, 19:22   

Wszystko znajdziesz na forum od A do Z :D

Odpowiedz do tematu