Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 23 Kwietnia 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym karmić nioski?
Autor Wiadomość
albertoo 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2009-10-16, 08:59   

a czy gotowana moze szkodzic zdrowiu kur? sąsiad mi taką polecał ze kury sie nią zajadają ale ja mysle ze gotowana moze miec znacznie mniej witamin i wartości odżywczych niz surowa i gotowana jest mokra wiec chyba szybko w niej sie bakterie itp pojawiają i kiśnie. czy są jakieś przypadki ze gotowana pszenica zaszkodzila

chocielewko 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2010-08-04, 23:22   
   Nr Tel.: 668143741

Przyjechały moje kurki rossy , do tej pory były hodowane na ściółce , jadły paszę .
Sprzedawca mówi żeby nie podawać od razu ziarna , tylko paszę .
Kupię im kurę naturkę , ale też chcę karmić zbożem itd.
Ile czasu powinny być na pasz?? Mogę już jutro podać im zboża? Jak myślicie??
Monika

kamillo1395 

Województwo: Łódzkie
Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2010-08-05, 10:17   

chocielewko, pomieszaj pasze razem z ziarnem np. pszenica
i z dnia na dzien zmniejszaj im ilosc granulatu a zwiekszaj ilosc ziarna..
a jak wyjedza granulat to z glodu zjedza pszenice :D

Pozdrawiam :)

piotrek11 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2010-08-05, 10:22   
   Nr Tel.: *48728561545

A co to jest pypcia a ja poda je taką pasze biorę kurkę naturke mieszam z pszenicą i z kukurydzą i jeszcze pasze sypką .

ShowGirl 

Województwo: łódzkie
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2010-08-05, 10:58   

jak byly na sciolce i jadly pasze to nie maja gastrolitow, sprzedawca dobrze mowi, daj im troche czasu zeby sie nalykaly malych kamyczkow, albo podaj drobny zwirek, bez tego ciezko im bedzie strawic cale ziarno imoga byc klopoty
mój wątek : http://www.forum.woliera....p?p=83910#83910
córeczka znajomych potrzebuje pomocy : http://www.forum.woliera....p=134601#134601

kaczak 

Województwo: .....
Wysłany: 2013-01-11, 22:31   

Czy to zwykły popiół z drewna? (popiół surowy) - W składzie paszy jest go sporo :http://allegro.pl/pasza-dla-kur-niosek-kurka-z-podworka-25kg-sypka-i2929647169.html

jozly 

Województwo: dolnosląskie
Wysłany: 2013-01-13, 00:03   

kaczak napisał/a:
Czy to zwykły popiół z drewna? (popiół surowy) - W składzie paszy jest go sporo :http://allegro.pl/pasza-dla-kur-niosek-kurka-z-podworka-25kg-sypka-i2929647169.html

Nie, tu nie chodzi o popiół dodany do paszy. Raczej popiołu do paszy się nie dosypuje.

Zawartość popiołu podana na etykiecie paszy to jest parametr laboratoryjny. Próbkę paszy spala się w wysokiej temperaturze i pozostaje popiół. Zawartość popiołu musi mieścić się w określonych granicach, w nomach. Dla pszenicy to jest ok. 18%, ale dla otrąb to ponad 40%. Na popiół składają się mikro i makro elementy (głównie wapń, fosfor, potas) oraz zanieczyszczenia, np. piasek. Zbyt mało popiołu oznacza, że pasza nie jest pełnowartościowa, a zbyt dużo - że jest zanieczyszczona lub oszukana (np. dodatkiem dużej ilości taniej kredy).

Kurom rzeczywiście można podawać popiół drzewny, który pomaga w zapobieganiu i leczeniu biegunek oraz w przypadku skażenia mieszanek mikotoksynami (grzybami). Jest on także środkiem żółciopędnym, wspomagającym pracę wątroby. Ponadto lecznicze działanie popiołu polega na mechanicznym wiązaniu gazów, toksyn i trucizn. Moje kury chętnie dziobią i "kąpią się" w nim. Nie podaje się popiołu z węgla.

gwozd 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-01-13, 11:01   

Czy popiół z węgla kamiennego szkodzi czy po prostu nie ma żadnych właściwości? Wysypuje popiół z węgla na kompost a kuru bardzo lubią tam grzebać

jozly 

Województwo: dolnosląskie
Wysłany: 2013-01-13, 23:01   

gwozd napisał/a:
Czy popiół z węgla kamiennego szkodzi czy po prostu nie ma żadnych właściwości? Wysypuje popiół z węgla na kompost a kuru bardzo lubią tam grzebać

Nie wiem, czy szkodzi. mnie się wydaje, że zawiera jakieś pozostałości po węglowodorach, smołach itp. - a wiec może być rakotwórczy. Dlatego nie daję go zwierzętom, ani nie dodaję do kompostu. Robię to intuicyjnie, nie jestem specjalistą, chemikiem, ani weterynarzem.

jurek22 
jurek

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-03-04, 21:33   

Witam.Czytam duzo a pisze pierwszy raz na forum.Ja swojm ptakom;pawie, bazanty, kurki i 4 golabki daje mieszanke paszowa dla golebi BS+ i inne tego typu pod dostatkiem ,kukurydze maja tez na stale w drugim karmidle.Do wody dolewam przez cala zime wywar z czosnku.Popiol z kominka oczywiscie do wolier(drzewny).Podaje krede granulowana dla drobiu, sypie bezposrednio na ziemie tam gdzie sie grzebia.

el_Kondor 
ogrodnik-przyrodnik

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2014-03-05, 19:10   

8) 8) 8) 8) 8)
gwozd napisał/a:

Na kompost można tylko i wyłącznie dawać popiół ze spalania drewna ponieważ zawiera dużo fosforu oraz kilka innych mikroelementów w małych ilościach.

Popiół i szlaka z węgla kamiennego zawiera substancje smoliste, węglowodory aromatyczne silnie rakotwórcze, związki siarki i fosforu oraz masę innego syfu. Większość tych substancji łączy się doskonale z wodą tworząc na kwas fosforowy (kwaśne deszcze) lub w niej rozpuszcza i rozchodzi po twoim kompoście.
Tworzysz sobie swój własny Mały Śląsk
Kompost jest z zasady nawozem ekologicznym.

Popiół i szlakę można dodawać i mieszać z bardzo zwięzłymi glebami gliniastymi w celu rozluźnienia struktury, ale po co najmniej rocznym składowani na niezbyt wysokiej pryzmie aby wypłukały go deszcze.
Firma Krzak

Odpowiedz do tematu