Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oswajanie bażantów łownych
Autor Wiadomość
wooof 


Województwo: łódzkie
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-09-12, 16:40   Oswajanie bażantów łownych

Witam, mam pytanie do doswiadczonych chodowcow, a mianowicie czy da sie oswoic bazanty lowne. Posiadam 17 mlodych bazantow w wolierze razem z trzema doroslymi. Mlode te zostaly wysiedziane przez normalne kury, poczym przenioslem je do malej klatki "rawki" i caly czas byly na podworku i widzaily bez przerwy ludzi, gdy byly juz za duze przenioslem je do woliery. Teraz podchodzac do woliery one wszystkie do mnie biegna a gdy wchodze do woliery i je karmie one nawet siadaja mi na plecach :) . Ale teraz mysle zeby wypuscic je z woliery gdyz mam sporo miejsca wokol woliery gdzie moglyby sobie wmiare swobodnie chodzic, ale troche sie boje ze uciekna, albo poprostu jak dorosna odzwyczaja sie od czlowieka. Jak myslicie czy tak oswojone ptaki moge wypuscic z woliery?
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2008-09-12, 19:14   

wooof jeżeli teren, na który chcesz je wypuścić jest szczelnie ogrodzony, to wystarczy, że podetniesz im lotki. Wtedy nie powinny nigdzie uciec. Oczywiście ogrodzenie powinno być w miarę możliwości jak najwyższe. Co do oswojenia, jeżeli nie będziesz ich płoszył to nie powinny "zdziczeć". Miałem kiedyś stadko łownych i chodziły luzem po ogrodzie z tym, że kurki miały podcięte lotki, a koguty trzymały się z nimi. Problem może przyjść z nastaniem wiosny, kiedy to koguty zaczynają walczyć i nawzajem się przepędzać.
Najważniejsze to nie płoszyć i niepokoić ptaków.
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-09-12, 19:28   
   Nr Tel.: 609091356


Jaro, masz racje ja nie mam bażantów ale mam zielononóżki w których dzemie dziki instynkt i one jak się czegoś wystraszą to niechcą zajść do kurnika i śpią po krzakach to samo indyki mojej mamie kierdyś indyczka ze strachu uciekła 1,5 km od domu cudem mama ją znalazła bo znalazła się koło cmętarza
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2008-09-12, 20:44   

Bażantom łownym jeśli podetniesz im lotki możesz je wypuścić na ogród. Pierwszy raz jak je wypuścisz lepiej przy nich postać i popatrzeć czy nic nie kombinują. Można je także nauczyć wracać do woliery lub kurnika na noc. Jeśli samice zaczną nieść jaja musisz mieć świadomość, że będą nieść je gdzie popadnie po ogrodzie lub w jakiś krzakach i będziesz musiał szukać jaj, a to na pewno trochę zajmie, bo to sprytne ptaszki. ;)
 
 
wooof 


Województwo: łódzkie
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-09-13, 12:13   

W takim razie moze sprobuje wypuscic narazie kilka i zobacze jak beda sie zachowywaly :) , ale chcialbym nauczyc je zeby wchodzily do woliery i tu pojawia sie problem :/ , ich rodzice, one zostaly kupione od hodowcy i nie sa oswojone, wrecz uciekaja gdy wchodze do woliery, choc zauwazylem ze jak domownicy zblizaja sie do woliery sa w miare spokojne a gdy pojawi sie ktos obcy plosza sie 8) . A moze poradzicie mi czy teraz jest odpowiednia pora na to by sprobowac wypuscic mlodziaki poza woliere czy poczekac np. do zimy, czy to nie ma wiekszego znaczenia?
Ostatnio zmieniony przez wooof 2008-09-13, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11