Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 17 Listopada 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
króliki rasowe
Autor Wiadomość
rafeel 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-05-15, 06:50   króliki rasowe

Witam interesuje się założeniem hodowli królików rasowych oczywiście dla zysku ,interesuje mnie sprzedaż na małą skale żeby po prostu sobie zarobić trochę grosza , tylko interesuje mnie czy jest duże zainteresowanie na kupno królików rasowych i czy można na tym trochę zarobić czy tylko stracić w dzisiejszych czasach ?

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 125 razy
Wysłany: 2015-05-15, 09:06   
   Nr Tel.: 601 654 364

Królik, jak każde zwierzę, wymaga codziennych starań i czujnej opieki. Tylko wtedy może odwdzięczyć się ilością i jakością. Samo karmienie, pojenie to nie wszystko. Konieczne jest utrzymanie klatek w należytym stanie (bezpieczeństwo królików - ich własne i ochrona przed drapieżnikami) oraz higieny (sprzątanie). Trzeba mieć środki na zainwestowanie w hodowlę (wspomniane klatki, wyposażenie, pasza - siano, słoma, granulat, ew. warzywa). Hodowla królików rasowych to również przynależność do związku hodowców, opłaty, wystawy, znakowanie, opieka weterynaryjna. Trudno młodemu człowiekowi uporać się z tym wszystkim. Dobrze, chociaż na początku, mieć starszego (stażem hodowlanym) kolegę, od którego można się wiele nauczyć i od którego można uzyskać szybką poradę w kryzysowych sytuacjach. Trochę też trzeba dać z siebie: zdobywać potrzebną wiedzę (czytać, rozmawiać z hodowcami, jeździć na wystawy), zapoznać się z rynkiem (na jakie rasy jest zbyt) i wyszukać dobry materiał zarodowy (u sprawdzonego hodowcy). Każda rasa ma swoją specyfikę, są rasy trudniejsze, bardziej wymagające (odchów, znajomość genetyki).
Ale każdy kiedyś zaczynał :)

emitt 
Michał

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-05-15, 09:32   

Też się zastanawiam nad taką hodowlą, mój znajomy ma 3 rasy (10 matek) oczywiście wszystkie króliki ma z rodowodami. Od stycznia zapisuje się do związku i zaczynam. Mam łąki, grunty orne to będę na własnej paszy bazował.

pawlo 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-05-15, 19:19   

Powiem tak jeśli zaczynasz od niczego i chcesz zacząć hodowle mówiąc już o hodowli będąc w związku to koszty są masakryczne przy rozpoczęciu hodowli. Przede wszystkim musisz zainwestować w klatki gdzieś w zacisznym miejscu tak żeby nie wiało prosto do nich i nie świeciło słońce. Potem zakupienie dobrego materiału z ras średnich to koszt 120-150zł dorosła sztuka.Przy rasach dużych to już koszty rzędu 300-500zł sztuka. Wstąpienie do związku kolejne 100-150zł akurat na rok to jest. Trzeba mieć odpowiedzi pokarm jak i najlepiej odrazu kupić sobie denagard na biegunkę oraz problemy jelitowe. I kolejna sprawa szczepienia na pomór i mykosomatoze, młode po skończeniu 10 tygodni trzeba odrazu szczepić. Więc chcąc zacząć nie mając nic i powiedzmy mieć te 2 samce i 4 samice na początku to trzeba wybulić 3-4 tysiące. Czy się to zwróci nie wiem bo raczej przy królikach jak wyjdzie się na malutki plus to jest sukces. Ale nie zniechęcam nikogo bo to fajne hobby. Sam hoduje już większą liczbę królików, jestem zrzeszony w związku oraz na jesień zalicze swoje pierwsze wystawy.

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2015-05-15, 21:12   
   Nr Tel.: 508-298-307

Ja też zaczynałam... Budowa klatek (13 stanowisk) to koszt 1100. Same króliki to koszt 1400 zł. Niektóre ze średnich ras z oceną a niektóre championy kosztowały mnie po 200 zł sztuka. Do tego pasza dobrej jakości, poidła, karmidła... Koszty sie niesamowicie generują.
Na chwilę obecną nie mam żadnych zysków :) No ale mam mięso dla siebie a jak coś sprzedaję - bez rodowodu - to i tak nie muszę świecić oczami przed nabywcami bo króliki są dobrej jakości.

Złotówa 

Wysłany: 2015-05-15, 21:59   

I wcale nie tak łatwo jest kupić dobry materiał hodowlany. Oczywiście w Polsce jest mnóstwo hodowców ale jak przyjdzie czas na zakup króli to piękne sztuki będą 300 km od Ciebie. Ale warto zacząć taką hodowlę. Może nie od razu na wielką skalę. Ja zaczynałem od dwóch samic i samca mieszańców. W ubiegłym roku miałem 80 sztuk w klatkach. wszystko sprzedałem na tuszki. Teraz mam coś koło 40 sztuk. Z jednym małym wyjątkiem mam same Kalifornijskie Czarne.

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2015-05-16, 10:18   
   Nr Tel.: 508-298-307

Złotówa - z rodowodem ?
Ja po swoje również daleko jeździłam, również za granicę, mimo iż hoduję na własny użytek :)
Mam pytanko ale na pw

zazon 

Województwo: mazowiecki
Wysłany: 2015-05-18, 16:56   

Mogę do tego dodać z własnego doświadczenia iż sam zakup tatuownicy plus trzy komplety cyferek to również koszt prawie 400 zł.
Niestety od razu trzeba sobie założyć czy hodujemy króliki na wystawy czy na pozyskanie smacznego mięska ? To są różne hodowle i inne żywienie. Ale to jest już dłuższy temat do rozmowy.
Pozdrawiam i życzę sukcesów hodowlanych .

pawlo 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-05-18, 19:52   

zazon, w niektórych związkach ( na Śląsku wszędzie chyba) jest tatuomistrz który przyjeżdża i tatuje ci króliki.

Złotówa 

Wysłany: 2015-05-18, 20:10   

Heska niestety z rodowodem mam tylko samca. Piękny jest. Szukam samic rodowodowych. Na razie z marnym skutkiem. Wszystko daleko. A jak jest wystawa gdzieś blisko mnie i można by coś nabyć drogą kupna to ja jestem w Londynie.

zazon 

Województwo: mazowiecki
Wysłany: 2015-05-20, 10:05   

Nie wszędzie tak jest na Śląsku ale zgadza się że tak jest. W moim Związku każdy to robi we własnym zakresie.

Odpowiedz do tematu