Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 24 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z lęgami gołębi .
Autor Wiadomość
brahma123 
brahma123

Województwo: Opolskie
  Wysłany: 2015-05-30, 17:54   Problem z lęgami gołębi .

Mam 6 par gołębi . Coś ostatnio nawet u młodych par 1 młody się nie wykluje algo zdechnie. Zastanawiałem się czy to jest jakaś chorobo czy co.

Jeśli już piszę to chcę się zapytać co byście zrobili jak 1 para gołębi chce wam uciec? Mają jajka ale siedzą tylko na dachu i nawet na noc ledwo chcą wejść do gołębnika.

Proszę o pomoc w tych dwóch sprawach.

Arko1 
hodowca

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2015-07-25, 21:43   

U mnie też mam problem z lęgami młodych gołębi. Niektóre pary słabo karmią i młodziaki są chude zdychają już w piórach. Mam ok 25szt dorosłych gołębi Niektóre pary potrafią wykarmić dobrze młode i wychodzą a po niektórych 1 się wychowa lub wcale. W tym roku jest coraz gorzej może 10 młodych mam na dachu. Dodam że gołębi nie szczepie i żadnych witamin nie daję. Co roku wywożę stopniowo na różne odległości i np ponad 200km i większość wraca. Nie wiem co to za choroba może być, może muszę odrobaczyć gołębie. Proszę o jakieś cenne wskazówki. Sąsiad nie ma gołębnika lęgną się gdzie chcą i młodziaki ładne wykarmione.

brahma123 
brahma123

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2015-08-07, 15:26   

Mam w gołębniku 2 pary gołębi ,które zawsze mają 2 dobrze wykarmione młode a pozostałe pary to mają jednego lub dwa wychudzone młodziaki ( o ile dożyją ).

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-08-07, 15:37   
   Nr Tel.: 660803277

Wszystko wskazuje na to, że stare chorują lub są nosicielami jakiegoś zarazka. Przebadaj ptaki, poddaj leczeniu a nie rokujące nadziei na leczenie zlikwiduj.

samanta 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2016-03-28, 22:01   

Nie wiem czy w dobrym temacie piszę, ale chciała bym się dowiedzieć czy moje siedem gołębi nie ucieknie z grzywaczami kiedy je wypuszczę z gołębnika? Mam gołębie, które są zamknięte już 4 tydzień w dużym murowanym gołębniku i nie wiem czy je już puszczać kiedy w okolicy pląta się dużo gołębi grzywaczy, czy one nie pójdą z nimi kiedy otworze klapę ? Są jeszcze sierpówki i niedługo spodziewam się turkawek w okolicy i się obawiam czy one nie rozproszą się po wypuszczeniu? Gołębie to pawiki i para motyli warszawskich o które boję się najbardziej bo są małe i lotne?

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-03-29, 08:15   
   Nr Tel.: 660803277

Gołębie dzikie ( grzywacze, turkawki, sierpówki) to przedstawiciele innych gatunków niż gołąb domowy, pochodzący od gołębia skalnego. Mają zupełnie inne zachowania i jedne drugimi absolutnie się nie interesują, także w warunkach naturalnych nie krzyżują się ze sobą. Nie ma więc obaw, że nowo przyzwyczajane gołębie zainteresują się swymi odległymi dzikimi kuzynami. O wiele bardziej prawdopodobne jest, ze spróbują się przyłączyć do pobliskiej hodowli gołębi rasowych lub pocztowych, albo do zdziczałych gołębi miejskich.

poluch94 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2016-03-29, 09:39   

Przy wypuszczaniu na wolność nowych gołębi jest problem z tym, że nie czują się one pewnie w nowym otoczeniu, a gdy je coś spłoszy (np. jastrząb) mogą się poderwać do lotu, i już nigdy nie powrócić. Dlatego utrzymanie nowych gołębi jest na pewno łatwiejsze, gdy ma się już założoną hodowlę, bo gdy nowy gołąb po wypuszczeniu poderwie się do lotu jest większa szansa, że zostanie (zrobi kilka kólek i wyląduje na dachu). Osobiście zawsze trzymałem nowe gołębie na zewnątrz gołębnika, aby się zapoznały z otoczeniem, bo jak gołąb zostanie to bez problemu znjdzie drogę do gołębnika.

Jest pewne, że gołębie na pewno nie przyłączą się do dzikich gołębi.

Jeśli chodzi o długość przetrzywywania gołębi w zamknięciu to nie ma na to reguły. Wszystko zależy od bystrości gołębia - jeden po wypuszczeniu go w dniu nabycia zostanie, drugi po kilku tygodniach przetrzymywania ucieknie. Co do pwików to powiedziałbym, że prawie na pewno zostaną nawet po wypuszczeniu po tygodniu trzymania w zamknięciu. Z motylami warszawskimi nie miałem nigdy styczności, ale są to o wiele bystrzejsze ptaki.
Ostatnio zmieniony przez poluch94 2016-03-29, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2016-03-29, 12:28   

Trochę mało tych gołąbków, ale tak jak napisał poluch94, pawiki napewno nie uciekną , no chyba że się nimi zainteresuje kot lub jastrząb i się spłoszą , ja bym najpierw wypuścił właśnie pawiki a jak one się przyzwyczają to dopiero motyle, no i wypuść je po południu .
Ostatnio zmieniony przez dardog1 2016-03-29, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  

samanta 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2016-04-02, 20:01   

kgrzelinski, poluch94, dardog1, dzięki chłopaki. Gołąbki puszczone juz luzem i tak jak mówiliście, mimo że jadły z cukrówkami ziarno w ogrodzie i poderwały się wraz z nimi do lotu nie poleciały w stronę lasu lecz na dach mojego domu po czym zleciały jeść dalej. Teraz ptaki smacznie sobie śpią na swojej grzędzie wysoko pod sufitem :) Pawiki są ogólnie bardziej zdezorientowane w nowym miejscu przez swój ogromny wachlarzowaty ogon i wypiętą szeroką pierś i śmiesznie biegają na paluszkach.

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2016-04-02, 20:20   

Polecamy się na przyszłość , a pawiki to nominalnie są zdezorientowane ;)

Odpowiedz do tematu