Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 01 Listopada 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
jak karmić młode gołębie?
Autor Wiadomość
ewe
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-23, 19:33   jak karmić młode gołębie?

zwracam sie z prośbą, czy mółby mi ktoś udzielić informacji na temat samodzielnego karmienia młodych piskląt gołebi, gdyż były one karmione do momentu pojawienia sie piór, po czym zostały dorzucone przez rodziców. pilnie czekam na odpowiedzi!

karas1987 

Województwo: Zachoidniopomorskie
Wysłany: 2008-09-23, 20:29   
   Nr Tel.: 607041311

Czesc
Ja tez teraz znalazlem mlodego grzywacza i go karmie . Robie to w nastepujacy sposob:
Namaczam troche ziarno lapie go za dziubek otwieram i wsypuje po troche do niegoa on lyka . Po kilku razach daje mu sie napic wody wkladajac jego dziub do niej, sam pije
Ostatnio zmieniony przez karas1987 2008-09-23, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  

anisch
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-26, 19:30   Karma dla piskląt gołębi

Też mam pisklę , karmię go papką zrobioną z : glukoza w proszku (1 łyżka stołowa) , mąka ryżowa (pół łyżki stołowej lub 1 łyżka kaszki ryżowej dla niemowląt) , mąka kukurydziana (pół łyżki stołowej) , twaróg tłusty (150 gram) , ćwiartka żółtka i ćwiartka białka jaja kurzego . Dobrze rozgnieść i wymieszać do konsystencji miękkiej plasteliny . Dostałam ten przepis od weterynarza . Żeby był zdrowszy należy rozdrobnić tabletkę dowolnych witamin (na przykład Multiwitaminy) i raz dziennie odrobinkę podawać z wodą . Karmię i poję mniej więcej co półtorej godziny . Lecz sama też mam straszne problemy z podawaniem pokarmu , gdyż nie daje włożyć sobie jedzenia do dzioba , a boję się , że na siłę zrobię mu krzywdę . Czy może ktoś podać mi dobry sposób podawania pożywienia ? :pomocy: Mój adres e-mail : ania-1956@wp.eu

sebkas2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-11, 12:58   

Ja też mam 2 pisklaki włorzyłem je do klatki z starym gołębiem dają se rade chyba się nauczyły od niego

reymysterio94 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2010-05-03, 09:01   

ja często zabieram swoim gołębiom młodziaki już opierzone aby szybciej zaczeły budowac nowe gniazdo i znieśc nowe jajka . zawsze trzymam po pare sztuk w swoim pokojui karmie je normalnym suchym zbożem bez żadnego namaczania i podaje im wode karmie je 3 razy dziennie i zawsze udaje mi się je wychować

grzechu95 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2013-03-22, 16:28   

a co powiecie o zmielonej lub śrutowanej kukurydzy pszenicy wymieszanej z woda?

Modelarstwo 
Model

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-08-02, 18:56   
   Nr Tel.: 514235309

Witam myślę że odpowiecie mi na pytanie :) Czym karmicie pawiki ???

ManiekP 
Specjalista - gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2013-08-02, 20:37   

Modelarstwo, to nie jest odpowiedni temat na to pytanie.

Nie ma osobnej, innej karmy dla pawików, czy innych długodziobych. Gdyby dla każdej rasy istniała inna zbilansowana dieta, to zakładam, że nikt nie odważyłby się trzymać więcej niż dwie rasy w gołębniku. Wyjątkiem są gołębie krótkodziobe, dla których karma składa się z drobnych ziaren typu:

-proso
-sorgo
-rzepak
-ryż
-drobny słonecznik
-drobna pelucha
-bobik
-pszenica

Dla długodziobych pasuje każda karma zbożowa. Oczywiście unikać żyta, bo jest to zboże szkodzące gołębiom w większej ilości i najmniej wartościowe. Gołębie niechętnie go pobierają i jest to praktycznie ostateczne ziarno które gołąb zje, by nie paść z głodu. Owies jest lepszym, wielobiałkowym zbożem, ale również nie jest chętnie pobierany przez gołębie. Zalecany wraz z jęczmieniem w okresie zimy, ma właściwości energetyczne, a co za tym idzie - zwiększa ilość ciepła w organizmie gołębia poprzez trawienie.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2013-08-02, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

Wiolka 
Wiolka

Województwo: podlaskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-08-28, 22:54   

Miałam kiedyś małego krymka.Miał pecha i został sam-karmiłam go przez usta -nabierałam kilka ziaren a gołębia jedną ręką trzymałam a drugą jego głowę kierowałam dzióbkiem do ust-z czasem piszczał,machał skrzydełkami na mój widok,jak do matki ;) to nie żart
Z czasem nauczył się jeść sam-teraz jest dumnym tatą.
Pawiki jak inne ozdobne gołębie jedzą razem to samo-jak pisał mój przedmówca
W sklepie a i na bazarkach gdzie handlują gołębiami można kupić gotowe mieszanki dla gołębi:pszenica,proso,słonecznik,groch,wyka,kukurydza itd są też witaminy w proszku np.DOLFOS sypiesz w kafelek czy spodeczek.Musi mieć drobny żwirek-który pomaga w ścieraniu ziarna i zawiera mikroelementy.Karmę można od czasu do czasu skropić olejkiem czosnkowym ja osobiście ścieram na tarce i dodaję do wody.Poidełko często myć a w ciepłe a raczej upalne dni wodę można zakwaszać -zapobiega rozwojowi bakterii -ja dodaję odrobinę octu jabłkowego.sarmonelka boi się kwaśnej wody ;)

Odpowiedz do tematu