Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 28 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzy kurki w jednym gnieżdzie .
Autor Wiadomość
sandoz 

Województwo: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2015-06-16, 21:44   Trzy kurki w jednym gnieżdzie .

Moje stado ma trzy kurki i koguta -chabo i kurka karzelek kochin .Dzis mija 10 dzień jak wysiadują jaja na zmianę trzy kurki w jednym gniezdzie a jajek jest 6.Najpierw siedziała jedna potem razem dwie a teraz trzy.Raz dwie chabo i kochinka albo tylko chabo . Mam wrazenie ,ze sobie wydzielaja po dwa jaja i tak siedza nie dają sie ruszyc ,bronią ,ze hej !!!.Gdy sie wyklują młode to wszystkie kury będą prowadzic ???iA moze rozdzielic kurki aby jedna siedziała.Próbowałam tez zasłonic ale trzecia jakos sie wślizneła .Bywa ,ze cztery jakos siedzą ,z tym ,ze czwarta tak po za gniazdem z jednym jajem po sobą .Wtedy rozpedzam i to jajo wkładam do gniazda.Istny cyrk :d Mają do dyspozycji drugie gniazdo ale wolą to jedno.U karzełków tez okres wylęgania 21 dni ?Z nerwów to chyba urlop pilny na ten czas wezmę bo to pierwszy raz ;) ! Nie wiem co robić :co:
Ostatnio zmieniony przez sandoz 2015-06-16, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

Jedwabek 
Młody Hodowca

Województwo: zachodniopomorskie
  Wysłany: 2015-06-16, 21:58   ;)

Słyszałem o dwóch kurkach w jednym gnieździe które wysiedziały jajka i pisklaki chodziły za dwoma ale gorzej jak będą chodziły za jedną to druga będzie zazdrosna :D najlepiej oddzielił bym całkiem jedną kurkę (kochinkę) i sama by wysiedziała i nie miała problemu :D
Zapraszam :D
https://www.facebook.com/...77401878?ref=hl
:) http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=28289

saper 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2015-06-16, 22:07   

Właśnie doświadczyłem sytuacji gdzie kaczki wysiadują jajka w jednym gnieździe, niestety nic z tego nie wyszło, jajka zostały potłuczone przez walkę o nie. Zamknij w skrzynce jedną kurkę która najlepiej wysiaduje, reszta niech myśli o nowym.
Ostatnio zmieniony przez saper 2015-06-16, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  

Jedwabek 
Młody Hodowca

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-16, 22:10   

saper, dokładnie a trzy kurki jak będą się cisnęły to na pewno jajka potłuką .
Zapraszam :D
https://www.facebook.com/...77401878?ref=hl
:) http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=28289

sandoz 

Wysłany: 2015-06-16, 22:18   

Te kurki o jaja nie walczą,jakies dziwne ciche porozumienie między nimi .Moze dla jednej kurki za duzo 6 jajek bo sama jest mała to do pomocy wzieła.Kochinka jest tylko na dogrzanie ,potem schodzi .Śpi na grzędzie z kogutem tylko z lekka już karczek ma przerzedzony :P a te ,,trzy gracje,, wysiadują. :) Obłozyłam kartonem to bałam sie ,ze sie zbyt duszno im zrobi .Moze sama natura rozwiąże sprawę.Mnie wystarczą dwa trzy kurczaki bo za mały kurnik i wolierka na więcej kur.

Beata 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-06-18, 10:05   

U mnie też było podobnie. Trzy kwoki pchały się na jedno gniazdo, w tym dwie chciały wysiadywać jajka a jedna wchodziła ze swoimi młodymi. Kilkakrotnie rozdzielałam je do innych gniazd, aż w końcu się udało i każda siedzi w swoim. Było też tak, że jak porozdzielałam kury to jednego dnia kochinka siedziała w prawym gnieździe a następnego w lewym, wymieniała się ze zwykłą kurą towarową. Teraz od około tygodnia kochinka siedzi w prawym a towarowa w lewym i mam nadzieję że tak już zostanie.

sandoz 

Wysłany: 2015-06-18, 18:04   

Wychodzi na to ,ze potrafią liczyc ;) bo dziela sie teraz ,ze kazda ma po dwa jaja ,jak dzis zebrałam 6 do gniazda to znowu dwa wykulane przed i siedzi kurka sama u progu skrzyneczki i dwie w gniezdzie tez po dwa mają . :d Piękne to :)

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2015-06-21, 17:55   
   Nr Tel.: 502046599

Będzie pięknie jeśli wylęgną się pisklaki, to co jest piękne nie zawsze pięknie się odbija na rozwoju zarodka, samo przesadzenie kury nic nie wskóra, bo to kura... A tak w zasadzie nie rozumiem co jest w tym pięknego? radziłbym pozostawić jedną i z młodymi i z jajkami. Ale to Twoje kury i Twoje jajka i być może pisklaki, skoro jajka są wykulane a kwoczka siedzi obok?
Trzódka Ulvhedina
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2015-06-21, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  

Tomek31 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2015-06-21, 19:45   

sandoz, no oby tymi przepychankami jaj ich nie poniszczyły, i z lęgów wyjdzie lipa.
Mirek ma rację, ja też bym dał jajka wyłącznie jednej kurze, a pozostałym skombinował inne jaja lub je starał się odkwoczyć, gdybym więcej lęgów nie planował.

https://www.facebook.com/...05251/timeline/

sandoz 

Wysłany: 2015-06-24, 13:46   

Piękne to w sensie widoku i zachowań, ,na przychówku aż tak mi nie zalezy aby je przeganiac
Ulvhedin napisał/a:
skoro jajka są wykulane a kwoczka siedzi obok?
kwoczka obok gniazda siedziała ale na jajach :)
Tomek31 napisał/a:
też bym dał jajka wyłącznie jednej kurze
próbowałm odgrodzic nic nie dało bo właziłya nie mam innego miejsca na pojedyncze gniazdo ,w tej chwili siedza trzy w jednym gniezdzie i nawet nie wychodzą jesc ostatnio i to mnie martwi .W niedziele minie trzeci tydzien ale pewnie pare dni ,,po terminie ,, wyjdzie .Gniazdo drugie uzywane jest przez kochinkę bo tam zostawiam jajo aby nie właziła na głowę tym trzem .Jeśli będą młode to ok jesli nie to tez sie nic nie stanie.Po prostu obserwuję. :)

avie 

Województwo: wielkopolska
Wysłany: 2015-06-25, 22:16   

Witam
Ja mam podobnie, w tej chwili siedzą mi trzy pary.
Jedna para kury z kaczką francuską, gniazdo szykowałem dla kaczki ale kurka od samego początku postanowiła kaczce towarzyszyć. I tak sobie siedzą.
Druga para to kurka i perliczka, kurce już klują się pisklaki a perliczka że znosiła w tym gnieździe jajka to od kilku dni jej towarzyszy.
A ta trzecia para podobnie jak druga.
I tak razem w zgodzie siedzą.

sandoz 

Wysłany: 2015-06-28, 06:52   

Wczoraj wykluły się dwa maluchy i po jednym pod brzuch a trzecia na pozostalych czterech jajach siedzi.Male jeszcze nie są wypuszczane bo kwoczki bronią bardzo .Tylko ciekawskie łebki wystawiły jak podgląd zrobiłam ;)

sandoz 

Wysłany: 2015-06-28, 06:53   

Oczywiscie wszystko w jednym gniezdzie sie dalej dzieje.:-)

Odpowiedz do tematu