Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 24 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z kurami na jajkach pawi
Autor Wiadomość
marcin11706 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-07-06, 23:02   problem z kurami na jajkach pawi

Witam serdecznie. mam ostatnio taki prob;em, mianowicie. nasadziłem kure na jajkach pawi, jednak po kilku dniach kura zdechła, więc posadziłem drugą kure, jednak ta tez zdechła, wiec jeszcze jedną, po czym ta po kilku dniach też była już na wykończeniu. czy może ktoś wie czemu się tak dzieje? czy ma to coś wspólnego z wysokimi teperaturami jakie panują na zewnątrz? ja to też tak odbierałem po swojemu że każde jajko potrzebuje wilgoci a że jajka pawi są dość duże to może to jest zbyt ciężkie dla kury w takie temperatury? prosze o pomoc. może można jakoś temu zapobiec? co prawda jajka już zostały wyrzucone ale mam kolejne i może z nich udało by mi się wyhodować jakieś młode.

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2015-07-07, 06:38   

U mnie kury wysiadują jajka kacze ,a jedna gęsie .Też jest gorąco i wszystkie żyją .Sprawdż czy nie masz w gnieżdzie ( i kurniku ) insektów . One mogą uśmiercać kwoki .

Grzegorz Hulanicki 

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2015-07-07, 09:06   

Pchły mogą być groźne i powodować że kwoka zdechnie na gnieździe lub porzuci gniazdo.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 117 razy
Wysłany: 2015-07-07, 11:57   
   Nr Tel.: 601 654 364

Czy na skorupach jaj nie było śladów krwi - takich małych brązowych kropek? To ewidentnie świadczy o inwazji pasożytów.
Jeżeli to pchły - wystarczy przegrzebać ściółkę w gnieździe, w dzień - na dłoni pojawią się czarne, podłużne pchły.
Jeżeli to ptaszyńce trzeba szukać raczej po zmroku, chociaż przy znacznej inwazji, w gniazdach nasiadek, żerują również w dzień. Wtedy widać malutkie jakby kleszcze; jasne i ciemne (opite krwią).

marcin11706 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-07-07, 23:16   

Insekty mysle ze mogą byc ale czy one usmiercaly by tylko kwoki? Niedawno jeszcze kury wysiadywaly jajka bez problemu. Dopiero na pawich jajkach zaczely zdychac.

docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2015-07-07, 23:30   

marcin11706, kwoki padaja poniewaz kura siedzi caly czas w tym samym miejscu i robaki moga z niej pic krew przez 24 godziny.

fantas 

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2015-07-08, 16:49   

Ja miałem jedną kwokę na jajkach, pod koniec inkubacji zrobił się jej blady grzebień i bardzo osłabła, ale udało się jej przeżyć. Po wykluciu przeniosłem ją do innego pomieszczenia i grzebień zrobił się czerwony, tak jak u normalnej kury. W ten sam dzień nasadziłem inną kwokę w to gniazdo i po kilku dniach miała już taki blady grzebień... Tamtą kwokę posypałem Insectinem, może dlatego jej pomogło. :/

leszek m 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2015-07-08, 22:03   

Nie może pomoło tylko napewno trzeba posypać także słome w środku i pod gniazdem i będzie dobrze :D

Odpowiedz do tematu