Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 12 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwana rasa ( jaka ) ?
Autor Wiadomość
ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-07-14, 23:41   

Popieram w pełni. Bardzo mądrze napisane, nic dodać, nic ująć.
W moim przypadku, eksperymenty hodowlane mają swoje źródło właśnie w ciekawości. Ciekawość to ponoć pierwszy stopień do piekła, ale w przypadku gołębi chyba nie trzeba będzie się pokuty obawiać i rozgrzeszenie się otrzyma "na wejściu". ;)

s.patryk2 

Województwo: Lodzkie
Wysłany: 2015-07-15, 09:07   

Sama prawda :) , ale TYLKO wtedy gdy tak jak Maniek nie sprzedaje tego nigdzie :) ...a nie nachowają mnóstwo takich mixów i sprzedają-co najgorsza wciskają kit młodym i sprzedają to :) ..tak być nie powinno :) .

Pozdrawiam,
Patryk

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-07-19, 18:31   » Poszukiwana rasa

,, eksperyment '' w cenie 200 zł , to w/g co niektórych eksperymenty na miarę postępu w hodowli.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-07-19, 19:17   
   Nr Tel.: 660803277

Cóż Ci się Edziu w tym gołębiu wydało aż tak oburzającego? Cena? Każden jeden gołąb kosztuje dokładnie tyle, ile ktoś za niego zapłaci. Ani grosik mniej, ani grosik więcej. Chyba że jest nie do sprzedania , a cena postawiona specjalnie zaporowa. Nie widać całej aukcji, więc nie wiem, może w opisie zawarte jest coś, co wzbudziło Twoje oburzenie.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2015-07-19, 21:25   

Niespotykane umaszczenie, oko perłowe, całkiem ładna budowa. Hodowcy pocztowych ozdobnych są w stanie zapłacić nawet więcej niż dwieście złotych, jeśli dojrzą gdzieś unikat. Za shalie (szali) i "mulemansy" też płacili jak za zboże.

Za koroniaste mieszańce berlińskich krótkodziobych, tomaszowskich krótkodziobych i cholera wie czego jeszcze - hodowcy jakieś 3-4 lata temu płacili po 500zł i więcej. Jakim więc zdziwieniem jest pocztowy w rzadko spotykanym umaszczeniu? Według mnie to nic dziwnego. Taka "moda" na nowości w tych czasach.

Edek 

Wysłany: 2015-07-20, 10:16   » Poszukiwana rasa

Płacili do puki się nie przekonali za co płacili. Niewiedza ma swoją cenę,

Wczoraj tak dla relaksu przed żniwami , wybrałem się , objechałem szerokim kręgiem okolice . Gdzie były gołębie to się zatrzymywałem ,starając się wchodzić w dyskusję raczej z zapytaniami , zauważyłem kolorowe mieszańce po pawikach , pytam jakie to gołębie ,gość odpowiada , krymki . mówię to nie są krymki starając się wytłumaczyć. Nie dało rady, tłumaczył mi ze kupił od takiego znajomego, co bardzo dobrze zna się na gołębiach i to są na pewno krymki. Poprosiłem o kartkę i ołówek . wyrysowałem krymkę łapciatą długodziobą . lapciatą bialostocką oraz podobną do hamburskiej ,aby to sobie wpoił raz na zawsze, dla siebie oraz pokazał temu znajomemu ,aby więcej bzdur nie wciskał . Tak że Maniek są cwaniacy i naiwni , nie żadna moda , co starasz się mi wpoić.

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Wysłany: 2015-07-20, 13:52   

Po pierwsze - nie mam nawet w zamiarze, ażeby cokolwiek Ci coš "wpoić", że o jakimkolwiek "staraniu się" w tym celu - nie wspomnę.
Po drugie - o ile zauważyłeś, słowa "moda" użyłem w cudzysłowiu, jako metaforę podkreślającą mój stosunek do owych wynalazków.
Po trzecie - absolutnie nie popieram wprowadzania w obieg mieszańców.

Natomiast prawda jest jedna - skoro ludzie coś kupują i są w stanie płacić nieraz grubą gotówką za byle g*wno - to znaczy, że jest na to popyt. Nie będę tu już przytaczał przykładów z forum...
Wtedy "fabryka" ów "towaru" stara się wyprodukować go jak najwięcej - póki jest popyt, póki na naiwnych można zarobić.
Reasumując - w pełni zgadzam się z tym, że to wina cwaniaków ("producentów") i niedoinformowanych, zaślepionych "reklamą" - naiwniaków ("klientów").
Żeby "produkt" się dobrze sprzedawał - musi być "dobra" reklama. A żeby była "dobra" reklama - musi być cwaniak.
A takich w Polsce nie brakuje. Najczęściej na takie sztuczki dają się złapać młodzi hodowcy i amatorzy. I to oni później stają się "dobrą" rozgłośnią do reklamy produktu, na który sami się nabrali.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2015-07-20, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  

saper 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2015-07-20, 21:44   

Gdzie w maicie takie ceny że po 500zł za ptaka? 8)

grzesiekz 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-07-21, 07:02   

Ja mam pocztowe i nmi lotuję.Jednak lubie różne wynalazki.Ma na swoim gołebikiu takie okazy, http://www.zloteskrzydlo....?photo_id=59242 http://www.zloteskrzydlo....?photo_id=63646 i jeszcze inne kolorowe.Ładne są i do tego doś dobrze latają.
Ostatnio zmieniony przez grzesiekz 2015-07-21, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  

Edek 

Wysłany: 2015-07-21, 07:29   Poszukiwana rasa (

Gołębie które pokazałeś na zdjęciach to typowy kolor dla gołębi pocztowych lotowych. Nigdy nie uwierzę w to, że gołębie pocztowe kojarzone z innymi rasami dla uzyskania wymyślnej barwy , koloru , okażą się wspaniałymi lotnikami ,czy z niesamowitą orientacją, Staram się obserwować loty gołębi pocztowych przelatujących nad moją miejscowością, w ogóle nie widuję żadnej jakiejkolwiek pstrokacizny ,rzucającego w oczy widoku.

grzesiekz 

Wysłany: 2015-07-21, 12:13   

Oczywiscie ze to sa gołebie pocztowe.Lecz sa kolorowe i ozdobne-U mnie np w stadzie młodychna 30sztuk jest tylko 3 niebieskie-.Wiekszosć jst kolorowa.Ja nie hoduję koków.U mnie gołąb pocztowy to jak ktoś tu napisał,ma latac i do tego jeszcze wygladac.

fantas 

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2015-07-22, 06:46   

Ja również posiadam w większości kolorowe np. :
Po tym samcu:

wyszły takie samiczki:

po tym samcu:

i tej drugiej samicy wyszło coś takiego, mam jeszcze całego czerwonego i płową w nasyconej barwie:

Mam jeszcze jedną samicę:

i kilka podobnych do tego:

po samicy całej niebieskiej i samcu, który ma 5 białych lotek mam tego młodzieńca:
Ostatnio zmieniony przez fantas 2015-07-22, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  

grzesiekz 

Wysłany: 2015-07-22, 15:22   

Tez ładne

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-07-23, 16:03   
   Nr Tel.: 660803277

https://www.google.pl/sea...oBDmAhwAHIAo%3D Miałem na myśli raczej takie. To gołębie pocztowe, nie mieszane z żadnymi "wynalazkami", takie kolory powstały na skutek przypadkowych mutacji, które później wykorzystano w celowej pracy hodowlanej.

fantas 

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2015-07-23, 16:07   

Bardzo ładne są opalowe pocztowe. Nigdy takiego nie miałem. Zawsze sądziłem, że tylko papużki faliste mogą być w tej barwie, a właściwie mutacji :)
Ostatnio zmieniony przez fantas 2015-07-23, 16:11, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu