Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 16 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwana rasa ( jaka ) ?
Autor Wiadomość
splendiddd 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2015-07-11, 17:33   Poszukiwana rasa ( jaka ) ?

Witam. Mam pytanie odnośnie rasy gołębi. Dawno temu hodowałem bardzo ciekawe gołębie ale niestety nie wiem jaka to była rasa. Mianowicie gołębie budową bardzo przypominały gołębie pocztowe ( wręcz do złudzenia ) ale miały bardzo ciekawe ubarwienie. Były biało czarne z tym, że każdy gołąb był inny. Dla przykładu jeden mógł mieć ogon czarny reszta biała, inny czarne skrzydło reszta biała a jeszcze inny mógł mieć czarne''plamy'' w jeszcze innym miejscu a reszta biała. Czy ktoś spotkał się z tą rasą gołębi ? jaka to może być rasa ? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

saper 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2015-07-11, 23:59   

Sylwetką przypominały może te?

splendiddd 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2015-07-12, 14:11   

Wyglądały bardziej tak :

m@teu$z 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2015-07-12, 18:01   

może chodzi o czarne szpaki tzw mulemasy ? http://th.interia.pl/51,b...96/DSCF8241.JPG
http://th.interia.pl/51,b...96/DSCF8145.JPG

s.patryk2 

Województwo: Lodzkie
Wysłany: 2015-07-12, 19:33   

Mulemansy...co ciekawe,Karel Meulemans w swojej hodowoli nie miał czarnych ptaków czy biało-czarnych.Jedyną odmienną barwą było kilka czerwonych z wywodzących się z hodowli Janssenów.
A te ptaki nazywane Mulemansami to mit :)

ale no jednak racja Mulemans a Meulemans to co innego :P

Aczkolwiek co mogę powiedzieć o ptakach zamieszczonych powyżej na zdjęciu (wiadomo że to nie jest pewnie gołąb tej linii)to bardziej przypominają one ptaki Henkela.U niego bowiem jest dosyć duża liczba dalekodystansowców w kolorze Tiger :)

A co do ptaków których poszukujesz to wydaję mi się że mogłby być to zwykłe pocztowe tylko że w tym kolorze.Nie jest ciężko wcale zbudować linię takich gołębi.Mój znajomu ma gołębnik na którym trzyma gołębie pocztowe białe z czerwonymi lub płowymi podbrzuszami :) .SELEKCJA :)

Pozdrawiam,
Patryk

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-07-12, 19:58   
   Nr Tel.: 660803277

Tigry rzeczywiście wyglądają imponująco. Te młódki powyżej to miksy po białych pocztowych i śląskich tarczowych. Mój znajomy hodował takie tigry na początku lat 80-tych. Materiałem wyjściowym był samiec łódzki pstry w parze z pocztową szymelką. Później lata żmudnej selekcji. Obecnie w modzie są czarne lub niebieskie ( szymlowate) tigry z czysto białymi tarczami skrzydeł. Na targowiskach handlarze nazywają je "mulemansy- lustrzaki". Osiągają kosmiczne ceny.
Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2015-07-12, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

s.patryk2 

Wysłany: 2015-07-13, 09:11   

kgrzelinski, Sam wygląd u gołębi pocztowych jak sam przecież wiesz to najmniejsze znaczenie.W zeszłym roku zakupiłem u chłopaka z pobliskiego oddziału parkę tigrów własnie Henkela.Jeszcze młódka pociągnąłem po nich w roku 2014.Co ciekawe to jego kolor :) wstawię fotki później :) ..ale czy się to sprawdzi na loty?Przekonam się8 sierpnia na 1-szym locie konk. młodych

Pozdrawiam,
Patryk

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-07-13, 11:53   

To, jak traktować wygląd u gołębi pocztowych, zależy od tego, po co się je hoduje. Jest wielu, bardzo wielu hodowców, hodujących pocztowe dla ozdoby, nie do lotu i dla nich właśnie wygląd jest sprawą najważniejszą. Mogły by nawet w ogóle nie latać, byle wyglądały jak należy. Gdyby nie tacy właśnie hodowcy, nie było by na świecie tak wielu ras pocztowych ozdobnych. Ostatnio panuje nowy trend - moda na gołębie o wyglądzie typowego lotnika, czyli przykładowo dla mnie - hodowcy narostowych - o marnym wyglądzie, ale w ciekawych - nietypowych kolorach. Ta moda przyszła do nas z USA i krajów arabskich, gdzie od dziesięcioleci hodowane są przeróżne "wynalazki" - opale, indygo, almondy, andaluzy, tigry, trikolory, miedziane, przeróżne wariacje kolorów z białymi lub brązowymi pasami, z łuską lub w ogóle bez pasów. Czy ta moda się przyjmie u nas w takim stopniu jak tam? Nie wiadomo, ale póki co spotykam na targowiskach coraz więcej zapaleńców ganiających za "kolorkami" i płacących nieraz kosmiczne sumy za co ciekawsze okazy.

s.patryk2 

Wysłany: 2015-07-13, 15:21   

No właśnie to co o czym mówisz Krzyśku jest bardzo,jak dla mnie imponujące,zadziwiające.
Ile ludzie są w stanie zapłacić za tego (ja tak to nazywam) dziada(większość takich goołębi to nie są lotniki..WIĘKSZOŚĆ-nie wszystkie).Widziałem jak facet na giełdzie targował się z handlarzem który miał białego na czerwonych skrzydłach i żółtym podbrzuszem żeby za niego zapłacić 250zł..ja bym go za 15zł oddał :P ..są i tacy..ale ja wolę jak ma głowie nie w wyglądzie :)

Co do Henkelów ;) macie zdjęcia po parze tigrów(samiczka leciutko tiger-bardziej jarzębiata z białym łepkiem) i samczyk Henkel X mój samczyk ;)

Pozdrawiam,
Patryk

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-07-13, 16:39   

Piękny samiec, lotnik starej krwi, nie żadna "szpilka". Ja osobiście już z przyzwyczajenia patrzę na wygląd pocztowego. Ja byłem wychowywany metodą "starej szkoły" jak ja to nazywam. Ojciec i brat mojego ojca zawsze mi powtarzali -" Pamiętaj, pocztowy to jest taki gołąb dwa w jednym - ma być i mądry i ładny.". Tak i ja to powtarzam.
Stara, dobra szkoła. Dziś niestety to powiedzenie coraz rzadziej znajduje potwierdzenie wśród hodowli gołębi pocztowych.

A tu przedstawiam przykład krzyżówki, o której wspomniał Krzysiek tzn. - Łódzki Pstry + pocztowy, a dokładniej - samica łódzkiego pstrego + samiec grochowy niebieski. Mój młódek, tegoroczny. Będzie ciekawy szymel.

s.patryk2 

Wysłany: 2015-07-13, 18:38   

No,wiadomo że lepiej jak ptak jest i ładny i mądry.Ale o takie to cieżko strasznie.Aczkolwiek i tak się zdarzają :P

Co d samczyka.
PIękny na rybim oczku :D ,a w głowie :) Klasa M dla niego stworzona :P

Pozdrawiam,
Patryk

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-07-14, 06:48   » Poszukiwana rasa

Maniek ,jeżeli mogę zapytać , jakiemu celowi ma przyświecać, pokazany w/g ciebie ,,ciekawy szymel.''

s.patryk2 

Wysłany: 2015-07-14, 09:09   

....Maniek pokazał krzyżówkę łodzkiego pstrego z pocztowym...to co o czym pisał kgrzelinski, ...więc czytaj uważnie

Pozdrawiam,
Patryk

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-07-14, 10:38   

Dokładnie
Kiedyś, kiedyś - bodajże w zeszłym roku, Krzysiek napisał, że w jego stronach ktoś w sposób podobnych krzyżówek uzyskiwał ładne szymle. A ponieważ mojego samca łódzkiego (tego, który tak każdemu się podobał) szlag trafił, tak mając wolną samicę - pozwoliłem sobie na hodowlane eksperymenty. Wychodzi szymel - to fajnie, lubię niebieskie szymle. A w przyszłym roku sparzę tą samicę z czarnym, to może galantych czarnych tigrów się dochowam. Takie eksperymenty dają czasem ciekawy wynik. A przecież nie mam nic do straceia, jeśli będzie te pare sztuk więcej takich pociech. Przecież na handel nie idą, ani nowej rasy nie tworzę, a ino tak dla siebie, dla pociechy oczu. ;)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2015-07-14, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-07-14, 21:45   

Gdyby nie eksperymenty, hodowla nigdy nie szła by do przodu. Eksperymenty są i zawsze były dźwignią postępu. Jedne z czystej ciekawości, mające dać odpowiedź na odwieczne, jedno z najważniejszych pytań ludzkości:" co by było gdyby...", inne mające sprawdzić konkretne założenia.

Odpowiedz do tematu