Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 28 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
uciekające perliczki
Autor Wiadomość
aslain798 
aslain798

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2015-07-15, 19:30   uciekające perliczki
   Nr Tel.: 857164349

Pozdrawiam wszystkich hodowców perlic.Sam od niedawna posiadam stadko perlic lawendowych 1 perlik+4 perliczki.Mam z nimi pewien drobny kłopot a mianowicie choć posiadają 0,5 ha wybiegu wystarczy że gdzieś wyjadě samochodem perliczki wyruszają na podbój świata.Dzisiaj przeszły same siebie bo wracając z moasta zastałem je na poboczu drogi jakieś 1,5 km od domu.Rozpoznały mój samochód bo wróciły po kwadransie.Mam zatem dylemat czy pozwolić im na te eskapady czy też przyciąć lotki dla ic własnego bezpieczeństwa .Prosze o radě w tej kwestji.

Nieidealny 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2015-07-15, 19:41   

Ja bym przyciął lotki dla ich bezpieczeństwa i dla spokoju żeby się potem nie zamartwiać. ;)

symuś 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-07-15, 20:36   

Perlice są pół dzikie i nawet po przecięciu lotek uciekały mi poza wybieg taką ich natura.
Ja im dałem wolną rękę i nic im się nie działo dochowały się pięknie a później trafiły na stół i posłuzyły jako pyszny obiad :P

Shimamoto 

Województwo: Dolnosląskie
Wysłany: 2015-07-15, 22:06   

Gdyby moje perlice takie eskapady sobie urządzały, to przycięłabym lotki. To ptaki półdzikie, więc zapewne będą póbowały uciekać nawet z takim "udogodnieniem", ale pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za zwierzeta, które hodujemy. Powinniśmy dbać zarówno o ich bezpieczeństwo, jak i mieć na uwadze ewentualne szkody wyrządzone przez naszych podopiecznych. Przypadkowe nagłe spotkanie lecącej perlicy z autem może się skończyć tragicznie przynajmniej dla ptaka. Wolę nawet nie myśleć o konsekwencjach takiego spotkania dla ludzi jadących takim autem.

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-07-16, 05:56   

chyba nie mam innego wyjścia jak przyciąć skrzydła.Poza tym mam bardzo miłego sąsiada który w zeszłym roku zawiadomił polocję że moje koguty i kaczki są zbyt głośne.Dzielnicowy po wizycie u mnie sywierdził tu cytat"mieszka pan na wsi więc dziwią pana odgłosy zwierząt" a ostatnio sąsiad przekroczył wszelkie granice gdy powiedział że nie życzy soboe skrzeczącego g.... w swoim sąsiedztwie trudna to noe koncert życzeń własnie zabieram się do dzieła koniec z swobodną wędrówką perlic .

Grzegorz Hulanicki 

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: 2015-07-16, 06:54   

Jeżeli masz takiego "życzliwego" sąsiada to podcięcie skrzydeł jest jedyną opcją.
Moi sąsiedzi byli cierpliwi dopóki moje perlice nie zaczęły wyrządzać szkód w ogrodach, pół wsi zwiedzały a słychać było w całej :D
Był wybór albo skrócić im skrzydła albo głowy :( oczywiście że skrzydła. Trochę się na początku męczyły ale przywykły.

newrom 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-07-16, 23:04   

Sąsiadowi powiedz żeby się do miasta wyprowadził. Tam zazna spokoju. :hahaha:

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-07-17, 05:12   

perliczki po przycięciu lotek strasznoe darły się i cały dzień szukały okazji do ucieczki zauważyłem również że perlik prubuje kryć perliczki są z 11 kwietnia czy to zabawa czy na powarznie myślą o rozmnażaniu

grzechu95 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2015-07-18, 10:25   

nie radze podcinać lotek perlicom
perlica z przyciętymi lotkami po opuszczeniu wybiegu jest skazana na śmierć
przykład z moimi perlicami miałem 1 perlice która miała normalne skrzydła dokupiłem koguta z przyciętymi skrzydłami i poszły na łąkę i lis zaatakował perlica wzbiła się w powietrze a kogut zaczął uciekać ale mu się nie udało jakby miał skrzydła to pewnie by żył
http://www.forum.woliera....ghlight=#289503

http://www.garnek.pl/grzesie

przemek511 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2015-07-18, 11:01   

grzechu95, jak by miały przycięte lotki i siedziały na podwórku a nie gdzies sie plątały na łące to by obie żyły wiec tu nie są problemem obcięte pióra a to, że ptaki chodzą luzem gdzie chcą pomimo grasujących drapieżników.
W przypadku Grzegorza H i innych osób ktorym perliczki uciekają i latają po wsi podcięcie lotek to najrozsądniejsza i chyba jedyna droga...no chyba ze tak jak juz było powiedziane w grę wchodzi jeszcze ucięcie głów...
Wszystkie ptaki chodzące luzem które mają uniemożliwiony lot sa bardziej narażone na ataki drapieżników niż latające, nie ważne czy to perlica, kura, kaczka czy indyk.
Mając taką możliwość i decydując się na hodowle "bez ograniczeń" to jasne, że lepiej nie podcinać lotek.

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

Tomek31 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2015-07-18, 15:28   

U mnie podcięcie lotek nic nie pomogło w przypadku 1 perliczki, z miejsca potrafi się wzbić i pokonać przeszkodę wysokości 170 cm, pozostałym dwóm perliczkom lotek nie podcinałem, ponieważ w ich przypadku nie było takiej potrzeby.

https://www.facebook.com/...05251/timeline/

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-07-18, 18:09   

pomimo przycięcia lotek przeskoczyły przez bramę i wróciły dopiero przed chwilą na karmienie dzwonił fo mnie kolega gdyż widział je 2 km od mojego domu spacerujące poboczem drogi na szczęście gruntowąwej po której rzadko jeżdzą damochody.Chyba dam sobie spokój niech robią co chcą ba żal mi je zabić.

Bodzio.S 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-07-18, 20:32   
   Nr Tel.: 604-113-727

Na problemy z uciekającymi perlicami jest sposób. Podpowiedział mi go pewien sprzedawca.
Przy zakupie młodych perlic dobiera się parę kogutków, jeśli masz perlice z jajek też dorzucasz pod kwokę parę kurzych jaj. Stado wyposażone w koguta będzie kręcić się w niedalekiej odległości od kurnika i chętnie wraca do niego na noc.
Moje perliczki nie mają problemów z ucieczką, ale nie obcinam im skrzydeł. Podrywają się tylko gdy się spłoszą.
Chodzą z indykami, za to indykom koniecznie muszę podcinać lotki.

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-07-19, 05:59   

słyszałem o tym by wychowywać perlice z kurczętami lecz niestety wysiadywała je bantamka i ledwie wystarczyło miejsca na jajka perlicze.Kura porzuciła je wychowywałem je z gęsiętami o są bardzo ufne przychodzą jak tylko mnie zobaczą nawet dają się karmić z ręki myślę że chęć do wędrówki mają wrodzoną na szczęście wracają kilka razy dziennie by odwiedzić korytko na szczęście przepadają za ziarnem kukurydzy więc wystarczy potrząsnąc wiaderkiem a jeśli usłyszą już sa po chwili

przemek511 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2015-07-22, 21:25   

aslain798, dla perlic musi być odpowiednio wysokie ogrodzenie, kiedy chce się mieć je z podciętymi lotkami by nie uciekały.
Jeśli ma się taką możliwość to ciekawie jest hodować ptaki luzem i obserwować jak żyją " na dziko"

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

Odpowiedz do tematu