Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 15 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaskroniec czy żmija? dziki współlokator :)
Autor Wiadomość
Ruuda 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2015-07-23, 11:25   Zaskroniec czy żmija? dziki współlokator :)

Witam:) założyłam tu konto ponieważ mam małego (tzn nie małego aż tak) węża w ogródku. Nie jestem w stanie sama sobie go określić co to za "robaczek" więc postanowiłam poszukać pomocy u Was;) sprawa wygląda tak, że kiedyś to maleństwo, taaak kiedyś "to" było małe, spało u mnie pod rynną. Oczywiście pomyślałam, że po odkryciu jego kryjówki malec się wyniesie ale tak się nie stało. Przeniósł się ze swoją "melinką" obok tarasu gdzie praktycznie codziennie wygrzewa swoje napchane brzuszysko na kamieniach. Pewnego razu, postanowił skorzystać z gościny sąsiadów ale oni go raczej nie powitali z zachwytem więc wrócił do mnie. Piszę, bo dzisiaj go widziałam jak wdawał się w "dyskusję" z moim psem i nie wiem czy ten brutalny lokator jest w stanie skrzywdzić moje pieski. Oczywiście kocham wszystkie zwierzątka i nie chciałabym mojego Stefana (takie padło imię dla węża) wypędzać, bo to są ponoć pożyteczne zwierzątka. Teraz Stefan sypia pod winogronem. Dzisiaj zrobiłam mu selfie, aby było go łatwiej rozpoznać. Fotka nie jest super bo strach wziął górę, tym bardziej, że Stefan zasyczał kiedy odchyliłam gałązkę w celu zrobienia mu zdjęcia. Podsyłam screena mojego nowego towarzysza http://scr.hu/1iko/if654 i proszę o pomoc w ujawnieniu czym to jest :D

MarzenaP 

Województwo: małopolskie
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2015-07-23, 12:51   

Na moje nędzne oko, to zaskroniec. Ale fajnie by było, żeby głowę można było z bardziej bliska "zdjąć".

aslain798 
aslain798

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2015-07-23, 13:00   
   Nr Tel.: 857164349

Raczej to zaskroniec nie ma charakterystycznego wzoru na grzbiecie jak żmija zygzakowata

Mateusz Rosa 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2015-07-23, 13:23   

Ruuda, Tak, to zaskroniec. Nie jest jadowity ,więc nic nie zrobi Twojemu psu. ;)

Dexter 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2015-07-23, 14:33   

Zaskroniec- nazwa od tego, że za skronią ma żółtą plamę ;)

Całkowicie niegroźny.. pożyteczny zjada gryzonie, a także płazy i ryby(uwaga na oczka wodne)... Zaniepokojony udaje martwego, mają także zdolność do wydzielania cuchnącej cieczy która ma za zadanie odstraszyć potencjalnego drapieżnika.

newrom 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-07-23, 16:53   

Zaskroniec. Natomiast nawet żmija niekoniecznie musi ubić psa, AFAIR jeden na dziesięć ataków kończy się wpuszczeniem jadu. W zeszłym roku pokąsały sąsiadce małe kundelki i psy żyją (żmije pewnie też).

Ruuda 

Wysłany: 2015-07-23, 19:20   

dzięki serdeczne za odpowiedzi, a co odnośnie tego syczenia? bo to takie trochę niepokojące jest :)

newrom 

Wysłany: 2015-07-23, 19:32   

Harry Potter przetłumaczył jako sssssssspiii, znaczy idź sobie szybko w nieokreślonym kierunku ;)
Ot próba ostrzeżenia nim zacznie śmierdzieć :)

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-07-23, 20:57   

Jeśli nie jest się wykształconym herpentologiem to moim zdaniem lepiej uwarzać ubarwienie potrafi być mylące i lepiej nie znaleźć się na toksykologii bo okazało się że nastąpiła maleńka pomyłka podam prosty przykład moja sąsiadka 60 lat całe życie spędziła na wsi mówi do mnie ostatnio masz bardzo ładne bażanty tylko niestety to były perliczki.Czasami lepiej zachować daleko idącą ostrożność nie bez przyczyny odczówamy lęk słysząc syczenie

newrom 

Wysłany: 2015-07-23, 23:03   

Zaskroniec ma żółte plamy Po bokach głowy. Żmija zygzakowata nie. Żmija może mieć barwę od szarej do prawie czarnej z ledwo widocznym zygzakiem. Zaskrońce widywałem tylko szare (Jak na fotce).
Jedna i druga godzina jest pożyteczna i pod ochroną. Jak się widzi to się omija. Jak się łazi i chce się uniknąć przypadkowego ukąszenia trzeba tupać. Żmije uciekną (poważnie, drgania ziemi wyczuwają bardzo dobrze i unikają spotkań z ludźmi). Nie potrzeba herpentologa do rozpoznania Zaskrońca :)

Ruuda 

Wysłany: 2015-07-24, 12:14   

czyli mam współlokatora :D czy można mojego Stefana dokarmiać jakoś? bo domniemam, że skoro jest u mnie już ponad miesiąc to tu zostanie, i czy istnieje opcja rozpoznania płci? może po oczach? haha xD ponieważ czytałam, że zaskrońce składają jajeczka, jeżeli gdzieś mają odpowiednie warunki. Myślę, że u mnie sobie je znalazły. Gdzie można się spodziewać takiego "zamkniętego" potomstwa i ta płeć mojego lokatora... :)

newrom 

Wysłany: 2015-07-24, 20:44   

Nie dokarmiaj, będzie zjadał myszy i inne robactwo. Z płcią nie pomogę, nigdy mnie to nie interesowało jakiej płci są moi sojusznicy w walce z plagami ;)

Ruuda 

Wysłany: 2015-07-24, 22:46   

a czy Stefan może mieć jakieś zęby? bo nie ukrywam, że chciałabym go pogłaskać :) on ma jakieś ząbki żeby mnie dziabnąć? :)

arturro 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-07-25, 07:33   

Ma zęby w postaci prawa, które za nim stoi. Nie wolno dotykać ani niepokoić dzikich zwierząt a płazy i gady są pod ścisłą ochroną. Według prawa, nie wolno Ci go eksmitować nawet z własnego ogródka. Co do zębów własnych, nie sądzę aby mógł zrobić Krzywdę ugryzieniem. :)
"paczaj", nie dotykaj. :D

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-07-25, 08:01   

Zęby na pewno posiada tak jak wszystkie węże a co do głaskania można znaleźc wdzięczniejsze obiekty n kot czy pies mprzynajmniej odwzajemnią się

Odpowiedz do tematu