Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 28 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
problem zdziczałych psów
Autor Wiadomość
merle5511 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2015-08-27, 21:49   

[quote="Garullus"]
merle5511 napisał/a:

Ustawa nie mówi o tym,że pies jest dobrem narodowym i również nie ma o tym mowy po jej nowelizacji!! Dotyczy to tylko kotów.
Jak się czepiać to na całego! O kotach tak ustawa też nie mówi. Coś w " " oznacza że po lekturze ustawy nasuwają mi się takie wnioski i tyle!
merle5511 napisał/a:

Spokojnie,nie ma tutaj żadnego czepia tylko sprostowanie do twojej wypowiedzi. Ustawa mówi o kotach jako dobrze ogólnonarodowym,polecam przeczytać art.21 tejże ustawy.
Co do pogryzień i przytoczonego przykładu kobiety pogryzionej po nogach jest mało trafiony. Psy były "właścicielskie" i tutaj winę ponosi osoba,która nie zabezpieczyła swoich zwierząt.
"Polskich dingo" i tworzenia nowych ras komentować nie trzeba :) .
Tak czy siak rozmawiać sobie możemy,rzucać pomysły o eksterminacji,odstrzałach czy uśpieniach. Faktem natomiast pozostaje to,że pomysły i tak nie są do zrealizowania. Zwyczajnie nie przejdą. Dalej będziemy płacić podatki ma odłów i utrzymanie bezdomnych zwierząt.Płacić bedziemy bo wszyscy,całe społeczeństwo jesteśmy odpowiedzialni za tą sytuację.Placic będziemy bo bać się będziemy o swoje rodziny,zwierzęta gospodarskie i problem dalej pozostanie nierozwiązany.
A rozwiązanie problemu jest bardzo proste i w gruncie rzeczy tańsze. Mniej narodzin=mniej zwierząt,mniej zwierząt to mniej wałęsających się bezdomnych. I gdyby gminy pilnowały swych obligatoryjnych sterylizacji/kastracji oraz dofinansowały zabiegi to sytuacja powoli zaczelaby się normalizować. Koszta o wiele mniejsze niż odłow i utrzymanie. Zamiast jojczeć zacznijmy od posprzątania własnego podwórka bo nawet tu,na forum widziałem zdjęcia słodkich szczeniąt i kociąt. Po co to mnożyć skoro tyle już ich jest ?
Tymczasem w norce w lesie,na wiejskim podwórku czy miejskim blokowisku pojawia się nowe pokolenie potencjalnie bezdomnych,zgłoszonych do gminy zwierząt. I za nie również będziemy odpowiedzialni,wszyscy.

aslain798 
aslain798

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2015-08-28, 06:38   
   Nr Tel.: 857164349

Pojawił się w czasie dyskusji pomysł ogólnopolskiej bazy czipów i obligatoryjny obowiązek znakowania wszystkich psów jak również powinno się wprowadzić nakaz sterylizacji za wyjątkiem psów z koncesjonowanych i podkreślam kontrolowanych chodowli.Baza ta mogła by być wzorowana na systemie Ajax wprowadzonym przez Arimr do prowadzenia ewidencji bydła świń owiec .Każdy pies posiadał by wydany paszport i wprowadzony do systemu czip a każda zmiana właściciela pod groźbą grzywny musiała by być zgłaszana.Systemem tym mogła by zarządzać inspekcja weterynaryjna wszak wałęsające się zwierzęta są nosicielami chorób.

BIANKA1 
MODERATOR

Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2015-08-28, 06:40   

Jedni płaczą bo płacą podatki na bezdomne zwierzeta , inni , bo z ich pieniędzy idzie na leczenie alkoholików i narkomanów , jeszcze inni , bo na rodziny wielodzietne albo co gorsze na utrzymanie dzieci alkoholików w placówkach opiekuńczych . Zgubiłam kołpak w dziurze w jezdni . Na co te podatki płacę .
Jak się komuś podatki nie podobają , to niech pracuje na czarno .
Mnie też się nóż otwiera w kieszeni jak widzę zdjęcia słodkich koteczków i szczeniaczków prezentowane w galerii . Mało się tego płąta po wsiach ? Więcej potrzeba ? 2 - 3 razy w roku młode kociaki . A gdzie poprzednie ? A to wpadły pod samochód , a to psy zagryzły , a to zdechły na coś tam ( kto na wsi szczepi koty ?) Jak każdy zacznie porządki od własnego podwórka , zajmie się własnymi zwierzakami , przestanie je bezsensownie mnożyć , bo przecież suczka musi choć raz mieć szczeniaczki dla zdrowotności :diabel:: , to już będzie sukces . Każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia populacji bezdomniaków kastrując swoje pieski i kotki .

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-08-28, 06:58   

Na pytanie kto szczepi kotki na wsi odpowiem Ja :D a wracając di tematu problemem jest mentalność ludzi nie tylko na wsi.W mojej okolicy nikt nie chce mieć kotek jedynie kocury bo ludzie na wsi rozumieją że rozmnożone zwierzęta trzeba otoczyć opieką.Niemal na każdym bazarze widuje kartony wypełnione kociętami czy szczeniętami dopuki nie zaniknie nieodpowiedzialne rozmnżanie problem nie zniknie .Może szeroka akcja informacyjna by coś zmieniła darmowa sterylizacja również

mirek_60
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-28, 07:03   

aslain798 napisał/a:
Niemal na każdym bazarze widuje kartony wypełnione kociętami czy szczeniętami
--no właśnie.Widuję i co dalej?

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2015-08-28, 07:10   

aslain798 napisał/a:
Niemal na każdym bazarze widuje kartony wypełnione kociętami czy szczeniętami dopuki nie zaniknie nieodpowiedzialne rozmnżanie problem nie zniknie

To jest zakazane . Kto ich wpuszcza i na to pozwala .
aslain798 napisał/a:
W mojej okolicy nikt nie chce mieć kotek jedynie kocury bo ludzie na wsi rozumieją że rozmnożone zwierzęta trzeba otoczyć opieką.
Kocury się kastruje . Tanio i szybko :d Jak wykastrują kocury to będą mogli spokojnie trzymać kotki :D A tak na marginesie , to skąd je biorą ?

aslain798 napisał/a:
Może szeroka akcja informacyjna by coś zmieniła darmowa sterylizacja również

Akcje informacyjne są prowadzone .

Darmowa sterylizacja ? Zę niby kto zapłaci ? Lekarz z własnej kieszeni , czy Gmina z naszych podatków ?
Darmowo są sterylizowane zwierzęta zabierane ze schroniska . We Wrocławiu , a gdzie indziej to różnie bywa . Jest Akcja sterylizacja , gdzie wybrane gabinety wykonują tańsze zabiegi dofinansowywane przez Gminę . Są talony darmowe w Gminach , wielu wetów godzi się pobierać opłatę w ratach .
Darmowe to kiedyś były kolonie zakładowe . Jak ktoś bierze zwierzaka , to musi liczyć się z kosztami . Zwierzak musi jeść , musi być regularnie odpchlony , nie tak tanio ;) , ma prawo zachorować . To wszystko kosztuje . Bierzesz zwierzaka , to skalkuluj czy Cię na to stać .
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2015-08-28, 07:30, w całości zmieniany 1 raz  

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-08-28, 08:13   

Co do dofinansowania sterylizacji to dla gmin było by to ogromą oszczędnością.Nie znam obecnych stawek za sterylizację kotki 4 lata temu zapłaciłem 80 zl sterylizacja psa jest pewnie droższa ale i tak lepiej wydać 300 złotych i wysterylizować jedną sukę niż za kilka lat mieć do odłowu kilkadziesiąt psów.Co na pewno będzie bardziej kosztowne.A co do tego że ktoś rozdaje zwierzaki na targowisku( a robią to z reguły dzieci) to chyba lepiej niż by miały wylądować w śmietniku w worku w rzece czy porzucone gdzie popadnie.Akcją informacyjną trudno nazwać plakat na tablicy informacyjnej w gminie czy ulotki leżące na jakimś stolikó raczej nie przyniosą efektu.

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2015-08-28, 08:58   

aslain798 napisał/a:
Nie znam obecnych stawek za sterylizację kotki 4 lata temu zapłaciłem 80 zl

Ja już dawno tego nie robiłam, bo mam stare zwierzaki , ale ceny zależą od regionu .7 lat temu za sterylkę kotki płaciłam 100 zł , a suczki ponad 200
aslain798 napisał/a:
tak lepiej wydać 300 złotych i wysterylizować jedną sukę niż za kilka lat mieć do odłowu kilkadziesiąt psów

Dlatego organizują akcje sterylizację
aslain798 napisał/a:
A co do tego że ktoś rozdaje zwierzaki na targowisku( a robią to z reguły dzieci) to chyba lepiej niż by miały wylądować w śmietniku w worku w rzece czy porzucone gdzie popadnie
A to nie takie pewne . Czasem lepiej umrzeć szybko w rzece, niż cierpieć latami . Myślisz że każdy bierze koteczka z miłości ? Wiele z nich branych jest na karmę dla węży , wiele znajdowanych jest na śmietnikach z wyrwanymi ogonami , podpalonych żywcem, z urwaną głową , z wydłubanymi oczami, rozszarpanych przez psy bo służyły za worki treningowe dla piesków .[b] merle5511
[/b] może podać pewnie setki przykładów .Ja znam tylko garstkę .
aslain798 napisał/a:
Akcją informacyjną trudno nazwać plakat na tablicy informacyjnej w gminie czy ulotki leżące na jakimś stolikó raczej nie przyniosą efektu.

A co Gmina ma zrobić ? Wysłać do każdego obywatela urzędnika z informacją ? Są informacje na stronach gmin , u wetów , w telewizji , nawet na bilbordach . Ale zawsze znajdzie się grono niedoinformowanych .

newrom 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-08-28, 14:25   

U mnie sołtys chodzi z jakimiś papierami, to pewnie mógłby i karteczkę przynieść ;)
Ostatnio zmieniony przez newrom 2015-08-28, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  

Matihan 

Województwo: Kuj-Pom
Wysłany: 2015-08-29, 13:14   

Co do psów błąkających się po okolicy bez właścicieli to się zgodzę że nie powinno tak być ale koty???? To chyba co najmniej niepoważne zarówno ja jak i 99% mieszkańców wsi trzyma koty głównie z jednego powodu - żeby tępiły gryzonie. Jak mają to robić siedząc w domu pod kluczem - inna sprawa że do domu większość ludzi tych sierściuchów nie wpuszcza cała koncepcja posiadanie kota w większości przypadków polega na tym że chodzi po całym zabudowaniu i okolicy i tępi gryzonie. Po co mi kot który nie łapie myszy???

Co do tych sterylizacji to zwierze jest własnością człowieka i to właściciel powinien decydować o jego losie bo to jego własność. Powinno się zachęcać ludzi do sterylizacji ale nigdy przymuszać. Jak ktoś może zabronić mi uchować sobie szczeniaka od własnej suki??? Albo go sprzedać przecież to zwierze jak każde inne....
Inna sprawa jak ktoś ma pełno psów i błąkają się po okolicy albo znęca się nad nimi lub nie karmi wtedy można było by wprowadzić taki nakaz sterylizacji, uśpienia lub odebrania psów ale co innego jak ktoś ma 1 czy 2 psy i dobrze o nie dba.
Co do psów błąkających się po okolicy to powinny być odstrzelane przez myśliwych zaś te ze schronisk po krótkim okresie oczekiwania na adopcje usypiane jak w innych krajach + najważniejsze aby człowiek który porzuca zwierze nieważne psa czy kota dostał taką kare aby drugi raz tego nie zrobił bo nic nie rozwiąże tego problemu jeśli ludzie (głównie mieszczuchy) nieprzestaną przyjeżdżać na wieś i wyrzucać zwierzęta po lasach.

newrom 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2015-08-29, 16:53   

No to zrób ogrodzenie żeby kot nie wychodził poza Twój teren i luz.
U mnie myszy tępi kuna i łasica. Koty przychodzą chyba tylko po to żeby się wy*ać.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2015-08-29, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-08-29, 18:01   

Cóż takie życie jednak należy pamiętać że nasze poczciwe dachowce są drapieżnikami i nie tylko walczą z gryzoniami ale polują też na drobne ptaki.Ja swoje koty a mam ich w sumie 7 zawsze mają pełną michę karmy i po każdym udoju dostają mleko.Dzięki temu nie wałęsają się po okolicy i nie służą za karmę dla lisów i psów. Piszecie że nikt nie powinien zabraniać rozmnażać psy a czy chcąc mieć szczeniaka zmusicie sukę źeby miała tylko jedno szczenię a co zrobić gdy te niechciane nie znajdą właścicieli kula w łeb ... Bo czy są inne alternatywy sam posiadam rasową suke owczarka niemieckiego krótkowłosego ma 8 lat i nigdy nie miała i nie będzie miała młodych 2 zastrzyki w roku i problem z głowy.

Odpowiedz do tematu